Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Sac dökülme hikayem

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Testo çok görünüyor soya fasulyesi alın bundan ister yemek ister süt ister peynir yapın. Hayıt tohumu şerbetçi tohumu ve aslanpençesi gibi bitkisel çaylar yapın. Vegan olmasa da vejeteryan beslenmeye çalışın dökülmeler durup yeni çıkışlar bile görebilirsiniz. Soya ile ilgili sormak istediğiniz şeyler olursa özelden yazın.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kadına göre androjenleriniz biraz fazla.Doktor falan değilim ama bir süre doğum kontrol hapı kullanmak işe yarayabilir.Doktorunuza bunu danışın.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Alıntı Seden1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ("Seden" hesabima giris yapamadığım icin buradan devam edeceğim)
    Dermatologla gorustum, "benim bile dökülüyor,büyütme" v.b komik dialoglardan sonra elinde büyüteçle gözlerime bakti,anlam verememistim o esnada,sonrasında ben biotin kullandigimdan bahsedince "aa devam et o zaman bende çinko yazacaktim" dedi !#!# sonra zar zor cinsiyet hormonu,tiroid,eser elementler tahlilleri istediğimi söyledim,talep etti. Ama bu esnada da recete yazmaya devam ediyordu. Sonra baktim ki kimyasal etkilere maruz kalmış saçlar icin olan sampuan ve krem yazmis(saçımda boya dahi yok), advantan s losyon yazmis (sac derimde dermatit belirtisi de yok). Hal boyle olunca doktora ne yazık ki guvenim kalmadi tabi. Sonuclari göstermek için gitmeyi düşünmüyorum. Ya baska doktor araştıracağım ya da kendim basimin caresine bakacagim : (
    Geleyim tahlil sonuçlarıma; DHT 285.4 cikti,referans araligi 23-266 görünüyor.
    D vitamini 15.59 cikti,referans araligi 20-50.
    Istememe ragmen demir dışındaki eser elementlere bakilmamis ne yazik ki...
    Herhangi bir allerjiniz var mı ? vitamin düzeyleriniz nasıldır ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Dkh hic kullanmadim daha önce. Bazi kişilerde oral alimda dökülme de yapabiliyormuş,bundan da cekiniyordum.Ama doktoruma danisip denemek istiyorum.

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kadına göre androjenleriniz biraz fazla.Doktor falan değilim ama bir süre doğum kontrol hapı kullanmak işe yarayabilir.Doktorunuza bunu danışın.
    Dkh hic kullanmadim daha önce. Bazi kişilerde oral alimda dökülme de yapabiliyormuş,bundan da cekiniyordum.Ama doktoruma danisip denemek istiyorum.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir allerjiniz var mı ? vitamin düzeyleriniz nasıldır ?
    Herhangi bir alerjim yok tespit ettigim. Vitaminlere ilişkin detayli bir tahlil yaptirmadim. Dermatologdan ite kaka hormon,vitamin,mineral,eser element testleri istiyorum dedigimde D vitamini, B12, ferritin, demir, testesteron,progesteron,prolaktin,tam kan talep etmis. D vitamini eksik cikmisti,ampul kullanıyorum. Bittiginde tekrar tahliller yaptıracağım. Perfectil snh tablete basladim gecen ay.

Alıntı Seden1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir alerjim yok tespit ettigim. Vitaminlere ilişkin detayli bir tahlil yaptirmadim. Dermatologdan ite kaka hormon,vitamin,mineral,eser element testleri istiyorum dedigimde D vitamini, B12, ferritin, demir, testesteron,progesteron,prolaktin,tam kan talep etmis. D vitamini eksik cikmisti,ampul kullanıyorum. Bittiginde tekrar tahliller yaptıracağım. Perfectil snh tablete basladim gecen ay.
    Tablet vs yeterli olmaz setipiprant prostaglandin içeren cellagance çok iyi bir gelişim sağlaması muhtemeldir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tablet vs yeterli olmaz setipiprant prostaglandin içeren cellagance çok iyi bir gelişim sağlaması muhtemeldir.
    Tahlil sonucu doktor v.s beklerken ve sarmala girip (sorun hem sacimi hem cildimi etkiliyor cunku. Zaman zaman soyucu medikal kremler vs kullanmama ragmen uzun zamandır geçmeyen sivilce izlerim var. Sivilcelerde artiyor. Tabi önceliğim saç oldu son dönemde.) uygun tedavi metodumu tayin edemediğim için bu esnada da bos geçirmeyip değerlendirmek adina kolay ulaşabildiğim araçlara saldırıyorum diyeyim. Tedavi konusunu oturttugumda ise (sitede araştırdığım kadariyla setiyi hazırlamayı beceremeyecegimi dusundugum icin) cell losyona daha sicak bakabilirim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sivilce problemi için medikal ürün olarak benzalin denediz mi ? oral olarak da lavanta çayı çok iyi bir ikili oluyor, denenmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivilce problemi için medikal ürün olarak benzalin denediz mi ? oral olarak da lavanta çayı çok iyi bir ikili oluyor, denenmiştir.
    Acnemix jel kullandim farkli donemlerde,içerikleri benzesiyor.differin,azelderm,eritretin,clindoxyl ve daha sayamadigim bir cok jel kullandim. Ama izler geçmiyor ne yazik ki. Son donemde saça egildim sivilcelerin ustune olmadim ama iki sorunun da kaynagi ayni tabi.Lavanta sacim icin kullaniyordum,cay olarak fazla tuketmemistim. Cay olarakta daha fazla tuketecegim artik. Teşekkür ederim.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon