Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
48 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Ne zamandır beklediğim çalışma bence saç dökülmesi sorununun kökü

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzlerce enzim var inflamasyon ve bağışıklıkla ilgili bunlardan herbiri ayrı bir çalışmada izole ediliyor ve hep işte bu! deniliyor ama bu biraz tekrar oluyor zira önemli bu bozulma zincirini başlatan temel gen haritası bunlar biraz heyecana bağlı yanılgılar da yaratıyor bir örnek vereyim şimdi t-regleri artıran bir şey bu sorunu bitirecek gibi düşünülebilir ama kullandığımız bir çok etken sonrası tetkik yapılsa t-reg artışı görülecektir dolayısı ile komplike yaklaşımlar/tedaviler olmak zorundadır.
    katılıyorum abi ama şu var treglerin artışı inflamasyon azalmasıyla olucak yada enzim düzenlenmesiyle fakat bence daha etkin çözüm d vitamini reseptörlerin burda temel bir görevini görebiliyoruz ama bunu düzenlerken diğer bozukluklarıda düzeltmek gerek hiç bir şey tek başına çare olamaz bu açık

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzlerce enzim var inflamasyon ve baðýþýklýkla ilgili bunlardan herbiri ayrý bir çalýþmada izole ediliyor ve hep iþte bu! deniliyor ama bu biraz tekrar oluyor zira önemli bu bozulma zincirini baþlatan temel gen haritasý bunlar biraz heyecana baðlý yanýlgýlar da yaratýyor bir örnek vereyim þimdi t-regleri artýran bir þey bu sorunu bitirecek gibi düþünülebilir ama kullandýðýmýz bir çok etken sonrasý tetkik yapýlsa t-reg artýþý görülecektir dolayýsý ile komplike yaklaþýmlar/tedaviler olmak zorundadýr.
    hocam dediginiz gibi herkes bir parcayi buluyor ve hepsi bu kadar saniyor tip dunyasi sac dokulmesine sadece estetik durum gibi bakmasa sonucta sistemde bir sorun cikiyor,,ve bu durum ortaya cikiyor. Sac dokulmesindeki sistemi ciddiye alip incelense belkide bir cok hastalik,ve sistemerde meydana gelen bozulmalari kesfedicekler. Vucudumuz bir butun ve sistemlerde birbiriyle iliskili bu bakis acisiyla yaklasmayip sadece belli alanda calisma yapilinca puzzl daki buyuk resim ortaya cikmitor malesef
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam dediginiz gibi herkes bir parcayi buluyor ve hepsi bu kadar saniyor tip dunyasi sac dokulmesine sadece estetik durum gibi bakmasa sonucta sistemde bir sorun cikiyor,,ve bu durum ortaya cikiyor. Sac dokulmesindeki sistemi ciddiye alip incelense belkide bir cok hastalik,ve sistemerde meydana gelen bozulmalari kesfedicekler. Vucudumuz bir butun ve sistemlerde birbiriyle iliskili bu bakis acisiyla yaklasmayip sadece belli alanda calisma yapilinca puzzl daki buyuk resim ortaya cikmitor malesef
    büyük resmin d vitamini reseptörleri odlgunu düşünüyorum çünkü d vitaminin (hormonun) o kadar çok görevi varki saymakla bitmez ama onu aktive eden reseptörler

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foxa2,pax1 genleri ve d vitamini bunların ilişkisini bilen var mı?
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

AGA hızlanıp dökülmem arttığı sırada genelde hep saçkıran olurum
    Kaşlarım da dökülür
    Belki bu bilgide işinize yarayabilir
    Kolay gelsin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    http://www.belgraviacentre.com/blog/...and-vitamin-d/ burada da d vitamininden bahsetmiş

beyler d vitamininden bahsetmişsiniz
    benimde d3 vitamini düşük çıkmıştı, doktor şu ampülü verdi. 1 kez kullandım ve 8 değerden 22'lere çıktı sanırım. 2.yi 20 gün önce kullandım. 10 gün sonra 3.kez son kez kullancam inşallah ve muhtemelen d3 seviyesi en yukarı sınıra çıkacak

kutunun içinde sadece 1 tane ampül var ve doktor bana sadece 3 kez kullancaksın dedi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.belgraviacentre.com/blog/...and-vitamin-d/ burada da d vitamininden bahsetmiş
    Evet vitamin d reseptörlerinin aga'lı kişilerde az olduğunu anlatmış bu resöptörler bağışıklık sistemini etkiliyor
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    geçen bir yazıda okumuştum proscar kullanankişilerde d vitamini eksikliği görüldüğü yazıyordu.tekrar aradım bulamadım.
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende de d vitamini eksikliği var ama doktor ilaç kullanmaya gerek yok dedi sıkıntı yaratacak kadar bir eksik değil diyor

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon