6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Her derdin devası vardır

Her derdin devası vardır

SELAMÜN ALEYKÜM
    Abiler , Ablalar , Kardeşler

Hikayem bildiğiniz gibi saç hikayesi Kıl yani bi kıl bile hikaye yazdırabiliyor ...

İlk önce genetikden başlayim . Anne tarafından 4 adet dayım var . Şuan 3 ü kel 1 i de seyrek baya . seyrek olan 40 yaşında diğerlerinin biri 37 biri 54 biri 60 . Dayılarımda 25 e kadar saç sıkıntısı çeken olmamış sonradan yanlardan açılmaya başlamış. Dayılarımdan 2 kisi hayatında istediklerini başaramamış stresle burun buruna yaşamış insanlar Bu kişilerin biri 54 yaşında kel diğeri 40 yaşında seyrek saçlı. Genetiği en iyi olan dayım 40 yaşındaki . Anne ve babam ayrı olduğu için sadece fotoraftan gördüğüm kadar Babam tarafı olarak babam 30 yaşında yanlar açık ön V şeklinde Amcam Kel Dedem Kel

Şimdi gelelim bana. Şuan 18 yaşındayım. Saç dökülmesini ilk farkettiğimde 16 yaşındaydım. Yanlar hafif açılmışda veya bana öyle geliyordu. Büyük ihitmal bana öyle geldiğni çok sonradan anladım. Neyse eczaneden bioxsin şampuanla başladım. Dökülme yokdu sadece şakaklarım ve saç kalitem biraz daha artması için kullanıyodum. Fazla bi fayda görmedim. O zamanlar bi kızla çıkmaya başlamıştım. Daha yakışıklı görüniyim saçlarım daha güzel gözüksün diye falan iyice kafayı saça yordum. Neyse doktora gittim . Sağolsun kan değerlerime falan bakmadan falan hemen minoxili yazdı. İlk 10 gün kullandım ve her sürdüğümde kalp çarpıntısı ayriyetten elimde 200 e yakın saç kalıyodu . 10 gün böyle devam ettim. Sonra tekrar doktora gittim. İlk başta dökecek sonra daha iyi çıkacak dedi . Günde 1 olarak kullanıyodum. Neyse 20 gün daha devam ettim. İyice açdı şakaklarımı , sürerken ellerim saç doluyordu. Tekrar gittim. Bu iyice döküyo hocam dedim doktor bana güven falan dedi. Ama ben baktım olacağı yok bıraktım. Ve şakaklarım açılmıştı ve eski saçlarım yokdu artık. Aslında kendi ellerimle hikayemi başlatmıştım. Belki bu kadar erken dökülmeye başlamıcakdı saçlarım. Neyse saçları usturaya vurdurup başladım araştırmaya ''Minoxil döktüğü saçlar geri nasıl çıkar diye '' Xpecia tableti buldum. Saçilaçları sitesinden. Dr Atilla Kaya ya yazdım. Minoxil saçlarımı döktü bunu kullansam çıkarmı geri dedim . Atilla beyde keşke bırakmasaydım dedi. Xpeciayı 3 ay sabah akşam kullan saçalarının %70 gelir dedi. Neyse eczaneden sipariş ettim. 3 aykullandım.3 ay boyunca dökülmem aynı şekilde sürdü. Hiçbir etksi olmadı. Onuda bıraktım internetten yeşilçayı okudum ve eşil çay içmeye başladım. Baya bi süre sadece yeşil çay içtim. Sınıf oldu 12 . Aynı kızla çıkmaya devam ediyodum . Saçın verdiği stres özgüvensizlik başka sıkıntılar falan derken iyice strese girdim . Yüzüm sivilce doldu saçlar Dökülmeye devam ediyodu . Ama sanki sivilce çıkınca saç dökülmesi yavaşladı. Veya bana öyle geldi . Saçı 2 numaraya vurdurdum.Neyse okul falan bitti bu yaz . Biter bitmez makinayı alıp kendim 0 a vurdum saçımı ve baya yanlar açılmışdı. Artık adam akıllı bi tedaviye başlama zamanı gelmişti . Bayadır gözüme kestirdiğim Miracle losyonu Hazırlamak istedim. Eczaneye gittim reçetesiz veremem dedi (Eczane tanıdık) . Daha sonra sağlık ocağına gittim olmaz yazamam dedi. Kendine zararmı vermek istiyosun dedi. Sonra forumda konu falan açtım İlaçları alamıyorum diye falan. Bi arkadaş telefonun not bölümüne yaz bi eczaneden iste yazmıştı aynısını yaptım ve aldım Baya bi umutlandım sevindim

KULLANDIKLARIM

Miracle losyonu DİANE 35 DEN 10 adet Aldactoneden 8 adet 1 adette dekort ampul 100 ml Elseve hazırladım Ve günde 1 olarak yaklaşık 10 gün kullandım . Yan etki gördüm. Testis ağrısı idrar yollarımda yanma hissi oldu. 2 günde 1 olarak kullanmaya başladım. Testis ağrısı idrar yollarımda yanma olayıda kesildi. 2 günde 1 olarak 1 aya yakın kullandım. Yine yan etki görmeye başladım . Bu seferki yan etki libidomda düşüklük olmaya başladı. Hemde baya oldu. Neyse losyon bitmeden döktüm yeniden kalan 100 ml ye yeniden hazırladım Diane 35 den 4 tane Aldactoneden 4 tane 1 adet dekort ampül olarak. 1 hafta falan kullanmadım . Libidom eskiye döndü. Ve tekrar Haftada 2 kere olmak üzere şuan kullanıyorum . Libidomda bi sıkıntı yok şuan Param olduğunda da tekrar hazırlamayı düşünüyorum 100 mlye 2adet diane35 2 adet aldactone 2 adet 1 adet dekort olarak Değişmeli kullanmayı düşünüyorum Yani bi 4 diane li Miracleden Bi 2 Dianeli Miracleden Sonuçda herkezin bünyesi farkılı En uygun dozu bulmaya çalışıyorum. Zaten bi ilacın uygun dozunu bulduğunda ilaçdır bi üstü zehirdir.
    Bu arada Miracle losyondan fayda gördüm

Durulama suyu olarak lavanta kaynatıp şampuanlamadan sonra saçıma döküyorum

Forumdan aldğım bilgilere göre kendime Doğal dht losyon hazırladım İçeriği : LAVANTA+YAKI OTU+ISIRGAN+KARANFİL+ALKOL OLARAK LİMONLU KOLANLYA FAZLA DEĞİL AZ BİŞEY SIKTIM +YEŞİL ÇAY POŞETİNİ AÇIP DÖKTÜM+

Yağ olarak Ölümden başka her derde deva olan Çörekotu yağı ve nar çekirdeği yağı kullanıyorum (nar çekirdeğinin içinde doğal östrojen olduğu belirtiliyor ve sivilcelerede iyi geliyor)

Haftada 1 kere ketoral şampuan kullanıyorum

Ve LEVENT abiye Yani Miracle abiye ulaşarak Cell losyon tedarik ettim Geldiğinde Günde 1 olarak 1.5 ml kullanıcağım

Günde 1 olarak yeşil çay içiyorum

Günlük kullandığım şampuan Clear Men saç dökülmelerine karşı olan

Amatör futbolcuyum bu arada Fitness lada uğraşıyorum ( Spor hayata tutunmanın bir dalıdır )

Yaşlarıma göre fotoraflarımı da ekliyorum Benden bu kadar. Herşey gönlünüzce olsun

64. Ebû Said el-Hudrî (r.a.) rivayet ediyor:

"Allah, ölümden başka, devasını yaratmadığı hiçbir dert yaratmamıştır."[304]

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeyden önce hayata bakış açını takdir ediyorum. Doğal yoldan gidiyorsun bünyen de hassas doğru yoldasın. Çayları aksatma yanına siyah üzüm çekirdeği ekle günde 1 tatlı kaşığı. Yakıotu ısırgan karanfil lavanta bunların losyonunu da ihmal etme. Allah yolunu açık etsin.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce hayata bakış açını takdir ediyorum. Doğal yoldan gidiyorsun bünyen de hassas doğru yoldasın. Çayları aksatma yanına siyah üzüm çekirdeği ekle günde 1 tatlı kaşığı. Yakıotu ısırgan karanfil lavanta bunların losyonunu da ihmal etme. Allah yolunu açık etsin.
    bu siyah üzüm çekirdeği'ni yazıp duruyo herkes, gerçekten saça faydası var mı çok? ayrıcana şekeri arttırabilir mi?

örnek olarak 1 resim atcam, bu mudur söylediğiniz? eğer buysa nasıl yiyecez bunu alıp çekirdek gibi direk yiyecez mi? yoksa kaynatma falan mı olacak?
    bu mu? https://www.trakyadankapiniza.com/im...-cekirdegi.jpg

PgE arttırıyor diye biliyorum buda saç büyümesini uyarıcı
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu siyah üzüm çekirdeği'ni yazıp duruyo herkes, gerçekten saça faydası var mı çok? ayrıcana şekeri arttırabilir mi?

örnek olarak 1 resim atcam, bu mudur söylediğiniz? eğer buysa nasıl yiyecez bunu alıp çekirdek gibi direk yiyecez mi? yoksa kaynatma falan mı olacak?
    bu mu? https://www.trakyadankapiniza.com/im...-cekirdegi.jpg
    Evet o hocam çok bi fiyatı yok iyi araştırın 1-2 tatlı kaşığı çiğneyin. Öğütülmüş olanlara sıcak Pres uygulandığı için tavsiye etmiyorum

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun abi. Dediğin gibi siyah üzümüde eklicem tedavime .