Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
76 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Yeşil çay saç çikariyor ve güçlendiriyor

10 senedir düzenli her gün en az 2-3 kupa içiyorum. Ayrıca limonsuz içmiyorum, aktardan alıp 3-4 kupalık kaynatıyorum demlik içine de limon sıkıp parça limon atıyorum. Alıştığım için içiyorum daha çok. Saçlara faydası vs. olayını son bir kaç sene içinde duydum. Ben 10 senedir kendimde hiç bir değişiklik görmedim. Saçlarım rutin şekilde dökülüp seyrelmeye devam etti.

Alıntı Wetrever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 senedir düzenli her gün en az 2-3 kupa içiyorum. Ayrıca limonsuz içmiyorum, aktardan alıp 3-4 kupalık kaynatıyorum demlik içine de limon sıkıp parça limon atıyorum. Alıştığım için içiyorum daha çok. Saçlara faydası vs. olayını son bir kaç sene içinde duydum. Ben 10 senedir kendimde hiç bir değişiklik görmedim. Saçlarım rutin şekilde dökülüp seyrelmeye devam etti.
    Bunu söyleyebilmeniz için 10 sene boyunca yeşil çay içmediğiniz takdirde nasıl dökülme seyri yaşayacağını da bilebilmeniz gerekirdi... mesela şimdi tamamen hayatınızdan yeşil çayı çıkararak gözleme başlayabilirsiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeşil çayın etkisi tartışılmaz güçlü antioksidanlar ve inflamasyonla savaşan fitokimyasallar mevcuttur ayrıca 5ar inhibitörü özelliğide vardır içen kişilerin yorumlarıda gayet iyidir bende düzenli olmasa da dönem dönem içerim içtiğim dönemlerde kendimi daha iyi hissettiğim bir gerçek tabiki.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeşil çayı suyu kaynattıktan sonra mı içine atip demleyecegiz yoksa suyla birlikte mi kaynatacagiz

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 ay kullanıp hiç olumlu bir durum yaşamadıdm

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu söyleyebilmeniz için 10 sene boyunca yeşil çay içmediğiniz takdirde nasıl dökülme seyri yaşayacağını da bilebilmeniz gerekirdi... mesela şimdi tamamen hayatınızdan yeşil çayı çıkararak gözleme başlayabilirsiniz.
    İçmeseydim daha kötü olabilirdim durumu varsa elbette bilemem. Ama bir şekilde kaybettik saçları. Yeşilçayı bırakıp ıhlamur /naneye başlamayı düşünüyorum.

Yeni Üye
    Arkadaşlar doğal ürünler zararlı değildir gibi konuşmalar geçmiş. buna şöyle bi açıklama getirmekte fayda var. Her şeyin azı karar çoğu zarar. Sen onu sana yaratıcı vermiş diyerek bol bol kullanırsan kendini yaratıcıya daha yakın yerlerde bulabilirsiniz. İlacı zehirden ayıran şey de dozudur bunu bilmelisiniz. Yeşil çay da kişiden kişiye farklı etkiler yapabilir bu senin 5-ar enzim sayına, testosteron ve dht seviyelerine göre değişiklik gösterir ve daha pek çok şeye göre tabi ki. Bir kişi de bitkiyi kullanmak zararlı olsa o bitki zaten yaşayamazdı gibi bir şey yazmış, hocam ne alakası var allah aşkına. Gidip güzelavrat otunu yiyin bakalım sonuçları ne oluyor. Demek istediğim şey, bir bitki sırf doğadan alınmış diye zararsızdır gibi bir durum söz konusu değil. Her ürünü kullanmadan önce mutlaka araştırmanızı yapmalısınız.

Yeni Üye
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çay yapmaya üşenenler için Solgar'ın Green Tea Extract'ı var. Tavsiye ederim. Onu kullandığım dönemde 1 tane bile tel dökülmüyordu.
    Solgar green tea extracrtını aldım bir kapsül kullandım biraz bi araştırıyım dedim,konu solgar değil ama yine de bi tereddüt var, günde 1 kapsül şeklinde zararı olur mu?şu video bende çekimserlik yaptı

https://youtu.be/ZPeMGgCx8R8

Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuçta japonların çoğu bu çayı günlük olarak kullanıyormuş adamlar 7.3 depremde bile metroya binen insanlar bunlar yanlış iş yapmazlar.
    Ama işte orjinal bulmak lazım Türkiye de bitkilerin bile sahtelerini yapıyorlar.

Adamların saçlarının öyle olması yeşil çay ile ilgili olsaydı keşke. Saçları bir halta benzemiyor şekilsiz, dik dik yahut da dümdüz saçma sapan saç şekilleri var ama öyle bir genleri de var ki saçlarında açılma bile olmuyor. Allah bir yandan alıp bir yandan vermiş. Hep söylüyorum bu işin başında beslenme yatıyor, genetiğe sözümüz yok ama beslenme, yaşam koşulları dökülmeyi tetikliyor. Aksini iddia eden bana kesin olarak kanıtlanmış bilimsel kaynaklarla gelsin kardeşim, şu forumda genetik genetik diye konuşanları görmekten bıktım. Madem dökülme tamamiyle genetiğe bağlı bir durum, tüm ipler genetiğin elinde, koyverelim hayatı gitsin, olacak iş değil. Geçen sene bu vakitlerde sigara ve abur cuburu abarttığım, düzensiz uyku uyuduğum için sol şakak bölgemde 1 ay içinde ufak bir açılma olduğunu bilirim. 4 senedir saçım dökülürdü (egzama kaynaklı) ama bir açılmam yoktu.
    Yine babamdan örnek vereyim kendisinin saçları hala sık ve gür. Norwood 2 bile değil. 53 yaşında, 10 sene önce kilo almaya başladığında saçı dökülmeye başlayıp Nw1'den Nw1.5'a geriledi. Çok çok iyi hatırlıyorum Bioxcin gibi beş para etmez şampuanlar kullanırdı korkudan. Bu beslenme ve kötü yaşam koşulları kesinlikle dökülmeyi tetikliyor, herkesin genleri aynı değil, dökülmeye aynı şeyler sebep olmuyor bu süreç herkeste aynı işlemiyor, kimi en berbat düzene sahip olsa da saçını korur kiminde de tetikler kimi en kaliteli şekilde yaşasa da kelliğe mani olmaz.

O saç genetiğine özendiğimiz Uzak Asyalilar'in muazzam bir yaşam biçimi var. Sürekli hareket halindeler ve sağlıklı beslenip, sağlıklı yaşıyorlar (hangimiz küçüklükten beri böyle yaşıyoruz,eminim %'5'i aşmaz) Kellik olmadığı gibi kilo problemleri de yok bu kısmı atlıyorsunuz kafanızı genetik etkenine takmışsınız... Ama birkaç kuşaktır Avrupa ve Amerika'da yaşayan Uzak Asyalilar'da, siyahilerde kilo ve kellik gibi problemlerin oluştuğu bunların yanında beyaz insan gibi beslenen siyahilerde burun, çene, diş yapılarının bozulduğu görülmüş (rahmetli Prof. Dr. Ahmet Aydın kitabında bilimsel araştırmalı referanslar vererek bu konuyu işlemiş) bu da irdelenmesi gereken bir nokta?

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 ay düzenli içip 2 ay içmediğim zamanlar oldu saç için hiçbir fark görmedim. Başka kullanıp saçına iyi geldiğini söyleyen bayana da denk gelmedim. Kadınlarda etkisiz sanki :/
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon