Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
153 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Saç Yağlanması ve Dökülmesi Tedavisi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam solgarın deve dikeni ürünü nasıl. içinde 80mg slimarin var. daha önce legalon fortu tavsiye etmiştiniz. onda 140mg slimarin var.

daha öncede bahsetmiştim. bir kaç yıl önce ultrasonda minimal karaciğer yağlanması çıkmıştı. ama karaciğer enzim değerleri o zamanda şimdide normal. şimdiye kadar hiç yüksekte çıkmadı. bu durumda bu ürünleri kullanmamın faydası olur mu. mutlaka faydası olur ama sormak istediğim saç ve yüz yağlanmasına faydası olur mu. çözüme yönelik bir sonuç olur mu.

birde çinkonun yağlanma üzerinde etkisi var mı. magnezing kullanmaya başladım. içinde 30mg çinko ve 300mg magnezyum var. 3-4 günde yağlanma miktarında azalma oldu. çinko mu yoksa magnezyum mu etkili oldu bilemiyorum.
    Tabi ki etkili olur hocam günde iki kere kullanabilirsiniz,solgarın deve dikenini,k.ciğer yağlanması teşhisi koymanın çok zor bir süreç olduğunu öğrenmiştim okuduğum makalelerden.kesin tanıyı ancak biyopsi ile koyabiliyorlarmış bizimkisi daha çok tedbir amaçlı, ama zannediyorum deve dikeni ekstraktı kuulanıldığında ciltteki yağlanmanın azalması da gösteriyor ki bu ürünü kullanmak için illa k.ciğerin yağlanmasını beklemek gerekmiyor enzimleri düzenliyor çünkü,
    Çinko ve magnezyum eksikliğinin ciltte yağlanmay neden olduğuna dair bir şey okumadım hocam bu konuda birşey dieyemeyeceğim ama magnezyum 300 den fazla enzimin sentezlenmesinde görev alan bir mineral dolaylı olarak mutlaka cildin sağlıklı olmasına katkısı olmalı,çinko eksikliğinde ise cildin kolajen yapsının bozulduğu ve ciltte kurumaya neden olduğu bunun sonucunda da sedef egzama,sivilce deri döküntülerine neden olduğunu biliyoruz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Çinko bir çok enzim ve hormonda co-faktördür hafif orta düzeyde ar enzimi inhibe eder yağlanmaya bir etkiside buradan kaynaklanmaktadır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çinko bir çok enzim ve hormonda co-faktördür hafif orta düzeyde ar enzimi inhibe eder yağlanmaya bir etkiside buradan kaynaklanmaktadır.
    hocam bende sakal kıran olmuştu stresden, sanırım bağışıklık sistemim zayıflamış

bu çinko bağışıklık sistemine çok iyi geliyomuş, çinko haricinde bağışıklık sistemi için başka birşey almama gerek var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki etkili olur hocam günde iki kere kullanabilirsiniz,solgarın deve dikenini,k.ciğer yağlanması teşhisi koymanın çok zor bir süreç olduğunu öğrenmiştim okuduğum makalelerden.kesin tanıyı ancak biyopsi ile koyabiliyorlarmış bizimkisi daha çok tedbir amaçlı, ama zannediyorum deve dikeni ekstraktı kuulanıldığında ciltteki yağlanmanın azalması da gösteriyor ki bu ürünü kullanmak için illa k.ciğerin yağlanmasını beklemek gerekmiyor enzimleri düzenliyor çünkü,
    Çinko ve magnezyum eksikliğinin ciltte yağlanmay neden olduğuna dair bir şey okumadım hocam bu konuda birşey dieyemeyeceğim ama magnezyum 300 den fazla enzimin sentezlenmesinde görev alan bir mineral dolaylı olarak mutlaka cildin sağlıklı olmasına katkısı olmalı,çinko eksikliğinde ise cildin kolajen yapsının bozulduğu ve ciltte kurumaya neden olduğu bunun sonucunda da sedef egzama,sivilce deri döküntülerine neden olduğunu biliyoruz.
    Hocam karaciğer yağlanmasının enzim değerleriyle ilgisi yok diye biliyorum yağlanma çok ayrı bir olay dediğiniz gibi kan testiyle tespit edilemiyor biyopsi gerekiyor milk thistle gibi bitkiler karaciğer yağlanmayı düzeltemiyor daha önce ayrıntılı yazmıştım bunu yağlanma için çörek otu önleyici bir bitkidir

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam karaciğer yağlanmasının enzim değerleriyle ilgisi yok diye biliyorum yağlanma çok ayrı bir olay dediğiniz gibi kan testiyle tespit edilemiyor biyopsi gerekiyor milk thistle gibi bitkiler karaciğer yağlanmayı düzeltemiyor daha önce ayrıntılı yazmıştım bunu yağlanma için çörek otu önleyici bir bitkidir
    Emin misiniz hocam deve dikeni,enginar ve k.hindiba k.ciğer yağlanmayı önleyici bitkiler diye biliyoruz, sizin teziniz nedir?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emin misiniz hocam deve dikeni,enginar ve k.hindiba k.ciğer yağlanmayı önleyici bitkiler diye biliyoruz, sizin teziniz nedir?
    Hocam karaciğer enzimlerini düzenleyen bitkiler ama yağlanmaya etkileri yok yağlanma insülinle yakından ilişkili karaciğer yağlanması olan bir insan androjenlere daha fazla hassas hale gelebiliyor şeker ve alkolden kaçınmalıyız yani burada açıklamış çoğu şeyi
    http://supernaturalacnetreatment.com...cause-of-acne/
    http://www.livestrong.com/article/16...-milk-thistle/

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam karaciğer enzimlerini düzenleyen bitkiler ama yağlanmaya etkileri yok yağlanma insülinle yakından ilişkili karaciğer yağlanması olan bir insan androjenlere daha fazla hassas hale gelebiliyor şeker ve alkolden kaçınmalıyız yani burada açıklamış çoğu şeyi
    http://supernaturalacnetreatment.com...cause-of-acne/
    http://www.livestrong.com/article/16...-milk-thistle/
    bu konuda seninle aynı kanıda değilim. ayrıca silymarin insülün direncine karşı olan olumlu etkisi dahi araştırmalarda yer almıştır.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24486395
    http://www.tandfonline.com/doi/full/...24.2013.842893

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam birde şu ürün var. natures bounty milk tistle 175mg. 50 kapsül. fiyatı 48tl. solgara göre daha uygun. 140mg slimarin içeriyor. sence nasıl.
    http://www.naturesbounty.com.tr/urun...-175-mg/N11847

SaçımınDoktoru Üyesi
    Solgarin enginar kapsülü var, kullanmak isteyen varsa gönderebilirim.enginar ve milk tistle deve dikeni aynı işlevleri görüyor sanırım.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Solgarin enginar kapsülü var, kullanmak isteyen varsa gönderebilirim.enginar ve milk tistle deve dikeni aynı işlevleri görüyor sanırım.
    Çiçek hanım ru için mesaj gönderdim dönüş yapmadınız haber bekliyorum

Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler