Sayfa 31/65 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
643 sonuçtan 301 ile 310 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

dökülme döneminden önce çok su içen biriyken dökülme başladığında susama hissi duymamaya ve az su içmeye başladığımı da belirteyim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Insanin evrimsel yapisinin da onemi oldugunu dusunuyorum. Saclar ve tirnaklar evrimsel acidan ne kadar gerekli, apandisit ne kadar gerekli, belki 200 sonra insanoglunda hic sac olmayabilir. Disileri etkilemek icin saglanmis bir frekans olabilir.

adaptasyon farklı evrim farklı kavramlar. ortada bir sinyal olduğu kesin . immün sistem üzerinden gidersek koruyucu sistemin kemik iliğine benzer hücreler olduğunu biliyoruz . kemik veya iliğiyle alakalı bi durum olduğunu düşünüyorum. ayrıca dökülme sonucu oluşan kellipin ve fibroz yapının vücuda ne gibi artıları olabilir ? ultraviyole ışınlardan korunma? vücut ısı dengesi? bilmiyoruz . ayrıca sorunlara genelleme yaparak ulaşamayız. sarhoş ve sokakta yaşayanların gür saçları var o yüzden saçları yıkamamak saçları dökmez gibi yaklaşımlar. ona bakarsanız herkes kansere yakalanmaz. herkesin domatese alerjisi olmaz . ama bu insanların bir çok ortak noktası olabilir. sizce derinin sertleşmesi deri altı mukoza tabakasını koruyor olabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işin çözümünü bizim yapmamız zaten çok zor gerekli bilgi ve imkana sahip değiliz mekanizmanıyı büyük oranda çözüp sorunun kaynağını durduracak,yok edecek bir molekül geliştirmemiz gerekiyor buda yeni bir ilaç keşfidir binlerce farklı molekül arasından en etkili ve yan etkisiz olanı bulmak bizim evde yapabileceğimiz birşey değil bunun için artık bilgisayarlar kullanılıyor ama yinede cell losyon gibi var olan moleküllerden kendi losyonunuzu yapıp deneyebilirsiniz.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Bence saç dökülmesi sadece tepedeki veya şakaktaki saçların DHT'ye duyarlı olması ile alakalı değil. Genelde hep o bölgedeki saçlar daha duyarlı DHT'ye denir ne yani tek tek her kıl kökü kodlanmış mı oluyor? Asıl sebebi oradaki derideki değişim ve saç köklerinin beslenememesi. Dökülmem ilk başladığında hatırlıyorum dökülen kısımlarda deride ağrı,uyuşma cansızlık hisleri vardı. Mesela yan taraftaki saçları çektiğimizde derideki canlılığı hissediyoruz, aynı şey tepe bölgesi için geçerli değil ama, çekerken deride hafif bir ağrı ve elde bir kaç parça saç.

Mesela saç dökülmesi yıllar boyu sürüyor bu süreçte de insan yaşlanıyor ve doğal olarak testesteron ve DHT'de azalıyor. Dökülen bu saçları minoxidil ve bazı ek tedavilerle geri kazanabiliyoruz. Peki ilaçları bırakınca neden 1 ay içinde eski haline dönüyor normal şartlarda azalan DHT ile normalde 5 yılda döküldüyse, 5 yılın üstünde bir sürede eski halimize dönmemiz gerekmiyor mu?

Yanlar ve arka taraflar neden dökülmüyor? Dikkat edin vücüdumuzda en az dokunulan baskı gören kısım kafamızın üst kısmı, yan ve arka taraflar uyurken gün içinde devamlı bir şekilde baskıya maruz kalıyor ve oradaki kan akışı devamlı olarak sağlanıyor. Mesela anti androjenler neden herkeste işe yaramıyor? Kiminin daha çok saçını döküyor. Ama minoxidil hemen hemen düzenli kullanan herkeste az çok verim sağlıyor. Çünkü mantığı saçın beslenmesine yönelik. Yani benim tezime göre mahsulü değil çıkan tarlanın şartlarının düzelmesi gerekiyor kalıcı bir çözüm için.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı iskenderr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vücudumuzda saç dökülmesi öncesi ve sonrası değişimleri tartışırsak daha kolay ilerleyebiliriz. ben saç kaybı yaşamadan önce tırnaklarımda beyaz lekeler vardı ( genellikle vitamin eksikliğinden olduğu söylenir) ve ufak darbelerde kırılırdı. ama dökülmeden sonra tırnaklarım şuan çok sert ve sağlıklı. leke de yok. dökülme döneminde vücudum da yangı vardı.(inflamasyon etkisi sanırım).çok çabuk terlerdim. ve şuan bile en çok başım terler . saçı dökülenlere sorduğumda büyük çogunlugunda bunun ortak oldugunu gördüm. ben dökülmeden önce çok stresli bi dönem geçirdim ama hiç stres yapmayan arkadaşımın da kel oldugunu görüyorum. bi anket tarzında hepimiz ortak değişimleri yazarsak bu dönemde daha faydalı olacaktır.
    Dekilerinize katılıyorum benimde dökülmeden önce ter olayı çok azdı ama şimdi kışın bile sapır sapır terliyorum özellikle kafa bölgem aşırı terliyo anlamş değilim hatta bu ter olayı yüzünden doktora gitmeyi düşünüyorum bi insan kışın sucuk gbi terlermi ya sırf bu ter yüzünden her reng kıyafet giyemiyorum koltuk altlarım sırlsıklam oluyor kafamdan terler akıyor o derece beni zorluyor saçlaeım dökülmeden önce benim böle bi şikayetim yoktu 6 yıldır dökülme yaşıyorum son 4 yıldır ter olayı mevcut.

https://www.newyorker.com/news/news-...aching-its-end
    Gerçekten güzel bir makale okumanızı tavsiye ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ahmet29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.newyorker.com/news/news-...aching-its-end
    Gerçekten güzel bir makale okumanızı tavsiye ederim.
    Bahsedilen, Rivertown'un RT1640 karışımı cyclosporine a ve minoxidil içeriyor. Cyclosporine a üzerinde çalışmaları durdurulmuştu(sebebini bilmiyorum). Onun yerine yan etkisiz ve çalışma mekanizması aynı olan (wnt beta yolağını kapatan sfrp1 proteinini bloklayarak yeniden saç oluşum sinyali verilmesini sağlamak) WAY-316606'nın klinik deneylerine başlandı. Bir de Cyclosporine A kullanan çoğu insan sonuç alamadığını yazmış forumlarda. Bu yüzden pek bir umudum yok ama RT1640 bunlara ek olarak bir etken daha bulunduruyor, etkenin ne olduğu bilinmiyor. Belki çok güçlü bir etkendir ve asıl faydayı o sağlar.

Arkadaşlar son durum nedir ? Replicell çıkacaktı hani :/ Ya da 2020 de çıkacak olan rıkenden bir umut var mı hala ?

Zaten RiverTown Therapeutics çok yeni bir oluşum. Benim kısa vadede bu oluşumdan bir beklentim yok. Ben daha çok Brotzu'nun kısa vadede bir alternatif tedavi çıkaracağını düşünüyorum. Çünkü firma isim hakkı satın almış ve internet sitesi oluşturmaya başlamış. Kesin tedavi için daha çok zaman olduğunu düşünüyorum ama mevcut tedavilere ek alternatif tedaviler konusunda umutluyum.

Sayfa 31/65 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon