Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
26 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil tedavisi sonucu deride soyulma

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben öyle yapıyorum çoğu zaman kafada iki saat bekletip yıkıyorum bunun çok faydasını gördüm bir kere kalıntı oluşmuyor dolayısıyla kaşıntı da olmuyor.
    Minox uyguladığın için kabuklanma oldu ve 2 saat sonra yıkama yapmaya başlayınca kesildimi kabuklanma ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox uyguladığın için kabuklanma oldu ve 2 saat sonra yıkama yapmaya başlayınca kesildimi kabuklanma ?
    Bende kabuklanma değil de böyle kepek tarzı bir şey oluştu normalde
    saçımda hiç kepek oluşmaz bir de kaşıntı oluşmasının önüne geçti kısa süreli bekletip yıkamak.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşlerim, dertdaşlarım Ben dün ekledim tedavime min-dutasi. Kullandigim minoxil forte. Yani arak ya da kirkland falan değil. Şu an herhangi bir kaşıntı ya da sıkıntı yok. Ama dediginiz gibi soyulma falan filan baslarsa canım çok cok sıkılır gerçekten. Cunku soyulmayla , yok bilmem işte deri kalkmasiyla saç kaybetmeye hiç mecalim ve tahammülüm yok. Invincible kardesim sen bu karışımın öncüsüsün, Peki sende durum nasıl böyle soyulma falan çok yüksek düzeyde mi? Kafanda disardan gorunur tarzda kepek-kabuk var mı? Ne yapmamız gerekiyor tam manasiyla ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşlerim, dertdaşlarım Ben dün ekledim tedavime min-dutasi. Kullandigim minoxil forte. Yani arak ya da kirkland falan değil. Şu an herhangi bir kaşıntı ya da sıkıntı yok. Ama dediginiz gibi soyulma falan filan baslarsa canım çok cok sıkılır gerçekten. Cunku soyulmayla , yok bilmem işte deri kalkmasiyla saç kaybetmeye hiç mecalim ve tahammülüm yok. Invincible kardesim sen bu karışımın öncüsüsün, Peki sende durum nasıl böyle soyulma falan çok yüksek düzeyde mi? Kafanda disardan gorunur tarzda kepek-kabuk var mı? Ne yapmamız gerekiyor tam manasiyla ?
    Benim hiç kepek problemim yok, en dandik şampuanı bile kullansam kepek olmuyor.

Yalnız bu soyulma işi şu ana kadar 3 kere oldu, onda da toplam birkaç gün oldu sonrasında tekrar düzeldi. Soyulma iyi bir şeydir, dert edilecek bir durum yok. Deri kendini revize ediyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

benim deriyi hemen atmıyor emilimi etkiliyor yoksa soyulmasında bencede sorun yok

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forland29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim deriyi hemen atmıyor emilimi etkiliyor yoksa soyulmasında bencede sorun yok
    soyulma bende de var.ama böyle kepek gibi değil.bilmeyen kepek zanneder.bazen parmaklarımla temizliyorum.ama komple kesilmiş değil bu durum. çokta rahatsız olmuyorum açıkcası ama olmaması daha iyi.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör
    Dermaroller kullandığım günlerin arkasında benim de yaşadığım bir durum bu özellikle şakaklarda tırnaklarla oraları kazınca ölü deri geliyor ve velluslar da deriyle gidiyor fakat vellusların gittiği yerlerde kalınlasıp dönüyorlar gibi min kullanmıyorum ve rollerla üzüm çekirdegine yakın zamanda başlamıştım ardından hemen soyulma oluştu ama o dönem dut da vardı sistemimde arkadaş ne dagınıkmışım

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bayan degilim arkadasım ama bu acı biber soya olayını yabancı sitelerde buldum kabak cekirdegini miracleden duydum arastırdım dogruymus soya yagınıda icicnde izoflavon var yani ostrejen buda faydalı zaten bu soylegiim kabak cekirdegi soya yagı soya fasulyesi ve acı biber tamamıyle hicccc ilac kullanmak istemeyen kişiler vardır onlar icin yazdım yada herseyi kullanıp acaba eksik varmı diyen olabilir onlar icin yazdım arlkadasım birde ne icin yazdım biliyomusun? bazı bayanlar cam terebentin yok mısır puskulu yok şu yok bu kullanıyor sapır sapır dokulmeleri devam ediyor eger burayı okuyan bayan varsa onlara bak bayan kardesim bu yazdıgım 4 5 sey tıbben ispatlanmıs seyler kullanacaksan bariş bunlarıda kulalnsın diye yazdım
    Konu bendeniz tarafından (23.09.2014 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bayan degilim arkadasım ama bu acı biber soya olayını yabancı sitelerde buldum kabak cekirdegini miracleden duydum arastırdım dogruymus soya yagınıda icicnde izoflavon var yani ostrejen buda faydalı zaten bu soylegiim kabak cekirdegi soya yagı soya fasulyesi ve acı biber tamamıyle hicccc ilac kullanmak istemeyen kişiler vardır onlar icin yazdım yada herseyi kullanıp acaba eksik varmı diyen olabilir onlar icin yazdım arlkadasım birde ne icin yazdım biliyomusun? bazı bayanlar cam terebentin yok mısır puskulu yok şu yok bu kullanıyor sapır sapır dokulmeleri devam ediyor eger burayı okuyan bayan varsa onlara bak bayan kardesim bu yazdıgım 4 5 sey tıbben ispatlanmıs seyler kullanacaksan bariş bunlarıda kulalnsın diye yazdım
    Bayan zannettim k bkma alternatiftir tabi haklisin

Yeni Üye hanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil kullanımı sonucu kabuklanmayı nasıl engelleriz? 4 aydır devam ediyor.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon