Sayfa 1/19 12311 ... SonSon
181 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Isırgan, Yakı otu ve Lavantalı Dökülme Durdurucu Losyon

SaçımınDoktoru Üyesi

Isırgan, Yakı otu ve Lavantalı Dökülme Durdurucu Losyon

Evet konuyu insanlarımızın istifadesi için yeniden paylaşıyorum

Evet şimdi yapacağımız losyon; hem etkisi şüphe götürmez ısırgan otu, hem de iyi bir dht engelleyici olan yakı otundan oluşacak. İlaveten İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği lavantanın da eklenmesini uygun gördüm. Lavantalı suyu saçına uygulayıp saç dökülmem çok azaldı diyen bir çok kadın kullanıcının yorumunu okudum. (Yine de lavanta kullanıp kullanmamak size kalmış.)

Topikal ısırgan+yakıyı bu forumda ben dahil 6-7 kişi kullandığını ve saç dökülmesinin kısa sürede çok azaldığını ifade etti. Yakının da desteğiyle bu etkinin uzun süreli olacağını ümid ediyoruz.

Her gün çay demleyip başımıza dökmek bazı kişiler için zor olduğu için "losyon"umuzun tarifine geçiyorum

- Aktardan kurutulmuş ısırgan yaprağı alın. Isırgan kökü değil. Dileyen bundan da katabilir. Bunun da faydası vardır ama bizim kullandığımız yaprağı. Kokulu olmasına özen gösterin. Üretim tarihi 1 yıldan fazla olmazsa iyi olur.

- Yine aktardan kurutulmuş yakı otunu alın. Birden fazla çeşit yakı otu var. Bizim alacağımız olan çeşidi yeşil yapraklı, tek tük pembe-beyaz çiçek bulunduran, iğde gibi kokan çeşidi. Hangisinden alalım diyenler oluyor, ben Natursim alıyorum, çok memnunum. Bunun da üretim tarihi 1 yıldan fazla olmazsa iyi olur.

- Şimdi yapılışı: 65 ml kadar kaynamış suya (yarım çay bardağından birazcık daha fazla) 2 tatlı kaşığı ısırgan, 2 tatlı kaşığı yakı otu, 1 tatlı kaşığı lavanta (isteğe bağlı) koyun. 10 dk ateş yanmadan demlemeye bırakın ve süzün.

50 ml kadar çay çıkmalı. Bunu uygun bir şişeye aktarın. Fısfıslı bir şişe kolaylık olur. Bunun üzerine 10 ml kadar %96 alkol ekleyin. (10 ml'yi nasıl ölçeceğiz? Damlalık yoksa 20 ml'lik şişelerde aktarlarda satılan yağlardan var. Bu şişelerin yarısına kadar alkolü doldurun, tamamdır.)

Alkol bulmak zor olabilir. Bulamazsanız 15 ml kadar 80 derece limonlu olmayan (limon saçı beyazlatıyormuş) kolonyayı düşünebilirsiniz. Kolonyada saça zarar veren bir madde var mı bilmiyorum. Normalde saça "direkt" kolonya uygulamak saçı beyazlatıyor. Bu da yüksek oranda alkolü saç derisine uygulamaktan olabilir. Losyonumuzda ise oran %15 civarlarında. Yine de kolonyada saça zarar verebilecek başka unsurlar var mı araştırınız.

- İşte bu kadar 60 ml'lik "çok etkili" losyonumuz hazır! Kullanın, inşallah çoğunuz çok memnun kalacaksınız. Burada da memnuniyetinizi paylaşın Bu losyondan günde 2-4 ml saç derinize uygulayın. Buzdolabında saklayın. 2-3 haftaya biter ve sonra yine kolayca yapabilirsiniz.

Herkese bol saçlı günler

(Not: Saçınız da çıkabilir..) (Isırganla saçım çıktı, açık yerler kapanmaya başladı diyenler var.)
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi b.JPG‎   c.JPG‎   a.JPG‎  
    Konu Ozgur85 tarafından (02.05.2015 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu arada saç derinizdeki yağlanmanın hızla azaldığını göreceksiniz inşallah Kullanan birçoğumuzda görülen diğer hoş bir durum.

Banned
    hocam bendeki alkol %80 işe yarar mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bendeki alkol %80 işe yarar mı ?
    Tabi, yarar. Losyona 25 ml kadar katınız. Böylece alkol oranımız yine %30 kadar olacak. Alkol losyonun 1 ay boyunca etkisini kaybetmemesi için şart. Etken maddelerin saç köküne inmesini de kolaylaştırır.

Banned
    alkolü nereden bulacagız eczanedenmi.yoksa viskimi koyalım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben bu losyonu 1 hafta kadardır kullanıyorum ve saç dökülmem bu süre zarfında (aynı gün etki gösterdi) çok çok az. Günde 4-5 tane falan. Bazen lavaboda, tarakta hiç saç görmüyorum, bazen 1-2 tane.

Banned
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alkolü nereden bulacagız eczanedenmi.yoksa viskimi koyalım
    hahaha iyi güldüm hocam

Sanki lavantayı ayrı yapsak daha iyi olacak.Ben ısırgan yakı otundan çok memnunum gastritim olmasa günde 1 bardak içerdim.Kesinlikle çok etkili.Fakat saç çıkarmaz oda kesin..

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu losyonu 1 hafta kadardır kullanıyorum ve saç dökülmem bu süre zarfında (aynı gün etki gösterdi) çok çok az. Günde 4-5 tane falan. Bazen lavaboda, tarakta hiç saç görmüyorum, bazen 1-2 tane.
    Aynı gün dökülmen durdu öyle mi özgür?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gergin adam anl kelimeyi şadet getir

Sayfa 1/19 12311 ... SonSon