Sayfa 61/75 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
743 sonuçtan 601 ile 610 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hortlatayım güzel konuydu inşallah devam eder paylaşımlar. Özellikle kalfikasyon ilgili

Kaldığımız yerden devam edeceğim bir süre paylaşım yapamadım zamansızlık sebebi ile şimdi tekrar büyük ve küçük resimlere odaklanarak ilerleyelim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bekliyoruz hocam..

SaçımınDoktoru Üyesi
    elimle ensemi yokluyorum, yukarı giden damarlarda kis ve sivilce arası inflamasyon birikimleri var (ense saçının bitim noktası), bunları alkali beslenme ile inflamasyon kaynaklarını keserek küçülttüm

spor programıma "kafayı sabit tutarak" sağa sola esneme (5x100) ekledim ve o bölge harekete maruz kalıyor dahada küçülüyor birikimler

bundan fayda göreceğimi düşünüyorum

Hocam doğal pgd2 intibitörü olarak destek tedavi için ne kullanabiliriz? Hint yağı söyleniyor sanırım ama onun tam mekanizmasını bilmiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aspirin olmalı bi şekil sadece pgd2 inhibe etmeli yarılanma ömrü 18-24 saat olmalı baş ağrısı için alınan sağlam ilaçlar gibi şak diye kesmeli

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam doğal pgd2 intibitörü olarak destek tedavi için ne kullanabiliriz? Hint yağı söyleniyor sanırım ama onun tam mekanizmasını bilmiyorum.
    Kekik,ısırgan,çörek otu,biberiye... birçok inflamasyon giderici bitki pgd2'yi düşürür.

Geçtiğimiz günlerde California Ünivesitesinde gerçekleştirilen bir çalışma yayımlandı. Bu çalışmaya göre saç folikülleri bir şekilde birbirleri ile iletişim kurarak benzer zamanlarda çıkıp varlığını devam ettirme yada dökülmeyi senkronize ediyorlardı. Bu iletişimi tam olarak hangi mesajcı ile yaptıklarını hala araştırmaya devam ediyorlar ancak bunu Wnt-BMT yolağı ile yapıyorlar. Bu sinyali bir şekilde üreterek yeniden saç büyüme sorunlarını sonlandırılacağını belirtmekteler. Gerçektende saç dökülmesi vertex şakak ya da farklı bölgede de olsa ufak bir alandan başlayarak simetrik bir alan içerisinde yavaş yavaş senkronize olarak gerçekleşmekte. Bunu tersini büyüme içinde söyleyebiliriz saçlar çıkarken de bir simetrik alan küçültme ile ilerliyor görünmektedir hatta bebeklerin ilk doğdukları andan itibaren saçlarının çıkıp güçlenmesi belirli bir deseni izler bu desen dökülmede ise tam tersi şekilde geriye doğru bir yol izler. Bu aşamada tedavilerinizi sadece sorunlu alanlar değilde komşu alanlar içinde yapmanız sinyal yolağını kesinlikle artıracaktır hatta genel saç yoğunluğunun artması tüm bölgeleri olumlu etkileyecektir unutmayınız yol yapımında yolun bittiği son yere kadar mühimmat taşınır aradaki yol yapılmadan ilerisine malzeme taşınamaz bu nedenle scalp ın her alanının güçlü olması oldukça elzem görülüyor. Devam edecek...
    Konu Miracle tarafından (26.09.2017 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Testosteron'un gün içinde saatlik değişimine baktığımızda darbeyi gece uykuda aldığımız açık.

Gece 12 gibi artmaya başlayıp sabah saat 7-8 gibi max seviye ulaşıp pik yapıyor sonra tekrar azalmaya başlıyor.

Tedavi uygularken dikkate alırsak, örneğin nane çayını içen arkadaşların gece yatmadan önce içmesi sanki çok daha faydalı. Bunu tabi herkes kendine göre uyarlayabilir
    Lise yıllarına dönmek...

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kullanıcı ismi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Testosteron'un gün içinde saatlik değişimine baktığımızda darbeyi gece uykuda aldığımız açık.

Gece 12 gibi artmaya başlayıp sabah saat 7-8 gibi max seviye ulaşıp pik yapıyor sonra tekrar azalmaya başlıyor.

Tedavi uygularken dikkate alırsak, örneğin nane çayını içen arkadaşların gece yatmadan önce içmesi sanki çok daha faydalı. Bunu tabi herkes kendine göre uyarlayabilir
    Önceki konularda sabah en yoğun testo artışının yaşandığı zaman olarak konuşulmuştu forumda. Bence tablo kesinlikle doğru. Önlemi sabah değil de geceden almak daha mantıklı bence de.

Sayfa 61/75 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon