Sayfa 1/75 1231151 ... SonSon
743 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Saç Dökülmesi Biyokimyası

Sevgili dostlar bu konu ile androjenler dht stokinler prostaglandinler vb tüm etkenlerin içinde yer aldığı karmaşık görünen biyokimyayı bu başlıkta masaya yatıracağız. Zaman içinde paylaşımlar yapacağız.

Not : Konu akılda kalması ve rahat okunması için parça parça ilerlemektedir bu banada kolaylık sağlıyor.Direk çözüm ve uzun makale binlerce soru doğurack bu nedenle sindire sindire gideceğiz.
    Konu Miracle tarafından (09.04.2015 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Erkek olmamızı sağladı portakaldaki y kromozomu ve erkek olduk. Hikaye böyle başladı.... Büyüdük 7 li yaşlarımızda bile hatırı sayılır testesteron vardı dolaşımımızda ancak saçlarımız büyümeye devam etti ta ki ergenliğin sonuna kadar. İlginçti ki testesteron rağmen saçlarımız bundan etkilenmedi daha büyüdü kalınlaştı. Dht ve diğer androjenlerin gücü yetmedi daha doğrusu pek takan olmadı folikülde peki ne oldu da ergenlik sonrası giderek daha fazla androjenlere değer vermeye her dediğini uygulamaya başladılar ???
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    cocukluktan baslamaniz iyi olmus , hatta daha da geriye giderek vitamin halimizden baslamissiniz gerci
    benim merak ettigim bir cocugun saçi kaç yasinda tam anlamiyla zirve halini alir?
    4bucuk yasinda oglum var. henüz yanlar tam olmasi gerektigi
    gibi degil. sinifindaki diger cocuklari inceledim kimisinde yetiskin gibi saç olusmus
    kimisinin saci daha ince ve seyrek duruyo.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bnce yediklerimiz cok bozuldu mesele bu arkdslar dhtnin saca zarar vermemesini saglayan bi madde var ancak onu bulamiyoruz gibime geliyr 14 yasnda grdigm ergenlkte ilk iki sne sknti olmadi ve snra 16 yasmda sdece yaglanma ypmya bsladi sonra zarar vermeye basladi ? Dht nin saca zarar vermesi icin yaslanmamiz gerekiyor normalde olmasi gereken bu bakn 1900 lu yilllarn futbolcularna kel yok ancak bu yillarda dokulme 17-18 yasina kdr dustu

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Alıntı Crixus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bnce yediklerimiz cok bozuldu mesele bu arkdslar dhtnin saca zarar vermemesini saglayan bi madde var ancak onu bulamiyoruz gibime geliyr 14 yasnda grdigm ergenlkte ilk iki sne sknti olmadi ve snra 16 yasmda sdece yaglanma ypmya bsladi sonra zarar vermeye basladi ? Dht nin saca zarar vermesi icin yaslanmamiz gerekiyor normalde olmasi gereken bu bakn 1900 lu yilllarn futbolcularna kel yok ancak bu yillarda dokulme 17-18 yasina kdr dustu
    arkadaslar yemenin icmenin sac dökülmeysiyle gram alakasi yok anlayin artik Gecen sokakta sarapci gördüm,saclari alnina kadar.

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    sac dökülmesinin sebebi genetik.Bunun en büyük ispati,sac ekimi.

Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cocukluktan baslamaniz iyi olmus , hatta daha da geriye giderek vitamin halimizden baslamissiniz gerci
    benim merak ettigim bir cocugun saçi kaç yasinda tam anlamiyla zirve halini alir?
    4bucuk yasinda oglum var. henüz yanlar tam olmasi gerektigi
    gibi degil. sinifindaki diger cocuklari inceledim kimisinde yetiskin gibi saç olusmus
    kimisinin saci daha ince ve seyrek duruyo.
    Büyüme enzimleri ergenlik sonuna kadar saçlarını geliştirecek.

Alıntı antidht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sac dökülmesinin sebebi genetik.Bunun en büyük ispati,sac ekimi.
    Haklısın sadece genetiği tetikleyen şartlar beslenmeden geçebiliyor ancak her ne yerseniz yiyin ne yaparsanız yapın tüm vücudu etkiler.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Crixus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte olay bunda ibaret hocam,sistemde her zaman,dht vardı,androjen vardı ama miracle'nin çocuklukta saçı dökmeye gücü yetmedi dediği olay eski yıllardaki insanlarda da çoğunda saç dökmeye güç yetirememiş,öyle 1900 lerin başına gitmeye gerek yok,70'li yıllarda şimdi bize çok güzel arşiv vazifesi gören türk filmlerine baktığınızda da aynı durumu görürsünüz,gerek oyuncularda,gerek figüranlarda,gerekse çarşı-pazardaki insanların saçlarına dikkat edin saçlıların oranının kellere oranını günümüzle karşılaştırın vaziyet ortaya çıkacaktır.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Devam ediyoruz... Ergenlik sonuna kadar büyüme enzimleri en yüksek seviyede saç folikülü en sağlam en hasarsız hücre zarları en kalın yapıda.

Sayfa 1/75 1231151 ... SonSon