10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Miracle Losyonun Gücü

Banned

Miracle Losyonun Gücü

Merhabalar sevgili arkadaşlar,

Bu konuyu açmamdaki tek gaye forumumuzun kuruluş amacı ile aynı doğrultudadır. Yani umudunu kaybetmiş ya da kaybetmek üzere olan arkadaşlar için hala bir şansın olduğunun göstergesi. Resmi paylaşmadan önce birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Lisede iken saçlarım çok sıktı herkes ne güzel saçların var diyip dururdu..bu durum üniversite 1 hazırlık zamanına kadar devam etti (1 yıl da gecikmeli olarak kazandım) ancak sınava hazırlanırken annem sürekli masamın üzerinde çok saç bulduğunu söylerdi; ancak umursamazdım çünkü saçlarım hala çok uzun, çok sıkı ve güçlüydü inanmayan arkadaşlar önceki bir konumda eski resimlerimi paylaşmıştım oraya bakabilirler Neyse sonra minox, her türlü bitkisel tedaviler, haplar, kafayı kazıtma, bir süre lazer tedavisi, mezoterapi, procapil gibi onlarca tedaviyi denedim.Alnımın tam ortasında en uç kısımda saçların başlangıç kısmında 2 tane kalın tel bulunurdu...Yılların ve dht nin etkisi ile o 1'e düşmüştü ama kalan 1 tel hala güçlü sadece diğer tel beni terk etmişti. Bu uyguladığım hiçbir tedavi o teli geri getiremedi...

Yaklaşık 3 aydır günde sadece 1 defa ve düzensiz olarak miracle losyon hazırlayıp kullanıyorum. Yurt dışında olduğum için (burada gecelere akıyoz da ) düzenli bir hayatım da yok...düzenli olarak sağlıklı bir şekilde de beslenemediğim halde saçlarım çok şükür ki iyi durumdalar. Düzenli beslenme derken; yeşillik, sebzeli yemekler, etli yemeklerden bahsediyorum şu annelerimizin hazırladıklarından ayrıca kabak çekirdeği, kuru üzüm gibi şeylerden de mahkumuz tabi Düzenli uykum da yok maalesef..

Ben uzun yıllardır sağlığı yakından takip ettiğim için tüm bunların saç sağlığı üzerinden en az %50 etkisinin olduğunu düşünüyorum. Mesela düzenli sarımsak, acı biber, soğan ve maydanoz tüketmenin bile saçları her konuda destek verdiğini söyleyebilirim. Fransa'da bir atasözü vardır; ''Mange salade Ni Malade!'' (Salata tüket hastalığı unut!) Konuyu miracle losyonun gücünü göstermek için açmıştım ama faydalı olması açısından diğer bilgilere de yer vermek istedim Bu sebeple bunları yazdım, eğer başınızı şişirdiysem affola.. Uzun lafın kısası günde sadece 1 kez kullanmama rağmen, düzenli hayatımın olmamasına rağmen yıllardır ortalarda olmayan saç teli zayıf da olsa, incecik de olsa geri geldi. Dilerim Rabbimden ileride kalınlaşarak geri gelir..Tabi alında ve kafamın tepe bölgesinde de küçük saçlar çıkmaya başladı..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi ddsfsfd.jpg‎  

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim o yeni çıkan saç teli bi kaç sefer daha dökülüp yeniden çıkacak haberin olsun,,,her seferinde dahada güçlenerek çıkacak,,ta ki o kalın son formunu yakalayana kadar,,,aynı durum bendede vardı,,ön çizgimin en ucunda sürekli takip bir tel vardı,,,kaç defa döküldü,,ben beni terketti sandım fakat kısa bir zaman sonra tekrar güçlenerek çıktı,,bu 4-5 sefer tekrar etti...En sonunda kalın hale geldi ve uzun zaman oldu maşallahı var yerinde duruyor,,,

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim o yeni çıkan saç teli bi kaç sefer daha dökülüp yeniden çıkacak haberin olsun,,,her seferinde dahada güçlenerek çıkacak,,ta ki o kalın son formunu yakalayana kadar,,,aynı durum bendede vardı,,ön çizgimin en ucunda sürekli takip bir tel vardı,,,kaç defa döküldü,,ben beni terketti sandım fakat kısa bir zaman sonra tekrar güçlenerek çıktı,,bu 4-5 sefer tekrar etti...En sonunda kalın hale geldi ve uzun zaman oldu maşallahı var yerinde duruyor,,,
    Hocam posta kutunuzu boşaltır mısınız

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diğer teller ne alemde genel olarak etkisi ne oldu sana

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde önde bir tel var kerata geçenlerde önce inceldi sonra döküldü bir kaç hafta sonra sıçradı çıktı aynı yerden kapkalın şekilde
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde önde bir tel var kerata geçenlerde önce inceldi sonra döküldü bir kaç hafta sonra sıçradı çıktı aynı yerden kapkalın şekilde
    Hocam sizin döngü bitti mi

Banned
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğer teller ne alemde genel olarak etkisi ne oldu sana
    Yeni çıkan küçük saçlar dökülüyor losyonu uygularken. Hiçbir losyon ve tedavide böyle birşeyi görmemiştim. Dökülen tellerin ucu ince köke doğru kalınlaşıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Geçmiş olsun. Fakat bir tek resim sanki olmamış, bir kaç tane resim ekleseydiniz keşke
    Bu Losyon o kadar güzelse, 3 ay sonra benim saçlar full geri döner (InşAllah).

Yeni Üye
    benimde alnımın en ön çizgisinde tek başına duran bir tel var prosvcar kullanmaya başladıktan sonra çıktığını farkettim fakat son 1 aydır iyice inceldi. yorumunuzu görmek iyi oldu ben de beni terk ediyor sanıp üzülüyordun

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saç soğancıkları ölmüyor, sadece hacimce küçülebiliyor veya pasif hale geçebiliyor. fevkalade bir kanıt olmuş tebrik ederim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.