Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Topikal Dutasterid Losyon

Moderatör
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş aloe vera- dutasterid topikal uygulama için 2006 yılındada bir konu açılmış.
    Hair Loss Help Forums - A-A (Aloe Vera gel + Avodart)- I just finished reading the book
    sanırım burdanda bir şey çıkmamış.
    yine 2006 yılında açılmış topikal dutasterid konusu var.
    Topical vs Oral Avodart
    buradada CCS nick li üye sanırım molekül yapılarından bahsetmiş.
    bahsedilen kitabı bulsak güzel olur çok mantıksız degil nizoral gibi kullanımı

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba @Requiem

losyonu nasıl hazırlamıştın.

ne kadar süredir kullanıyorsun.
    Selam losyonu miraclenin verdiği formüle göre eczanede hazırlattım.
    40 ml etil alkol + 20 ml Propilen glikol + 10 avodart şeklindeydi.Bu bitince formülasyonu değiştiricem. pgd2 inhibitörü de ekliycem.

Moderatör
    Alıntı Requiem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam losyonu miraclenin verdiği formüle göre eczanede hazırlattım.
    40 ml etil alkol + 20 ml Propilen glikol + 10 avodart şeklindeydi.Bu bitince formülasyonu değiştiricem. pgd2 inhibitörü de ekliycem.
    yan etkisi oldu mu gelişime nasıl katkı yaptı

Moderatör
    Topical vs Oral Avodart? şöyle bir kaynak dut kafama yatıyor yan etki yapmaz belki diye ama yaparsa da çok uzun yarılanması

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topical vs Oral Avodart? şöyle bir kaynak dut kafama yatıyor yan etki yapmaz belki diye ama yaparsa da çok uzun yarılanması
    Zaten dutasteridin yarılanma ömrü onu iyi bir topikal etken potansiyeli sağlıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben bugun dutasterid losyonu yaptim Minox'ta %50 propilen glikol, %30 alkol, %20 de saf su var.

Ben de bu oranlara sadik kalarak simdilik 20 ml'lik losyon yaptim. Icine bi tane Avodart sıktım.

Oral avodarti yakinda birakiyorum. Saclar dokilmeye baslayinca dutas losyonu tes edicem. Simdiden koselerime yapmaya basladim.

Benim dokulme cok üsturuplu oluyor Yani onlem alinca azaliyor/duruyor. Almayinca artiyor. O bakimdan dutas losyonun etkili olup olmadigini kolaylikla anlayabilicem inşallah

Moderatör
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bugun dutasterid losyonu yaptim Minox'ta %50 propilen glikol, %30 alkol, %20 de saf su var.

Ben de bu oranlara sadik kalarak simdilik 20 ml'lik losyon yaptim. Icine bi tane Avodart sıktım.

Oral avodarti yakinda birakiyorum. Saclar dokilmeye baslayinca dutas losyonu tes edicem. Simdiden koselerime yapmaya basladim.

Benim dokulme cok üsturuplu oluyor Yani onlem alinca azaliyor/duruyor. Almayinca artiyor. O bakimdan dutas losyonun etkili olup olmadigini kolaylikla anlayabilicem inşallah
    orale başladığınızda testis agrısı meni kaybı vs yasadınız mı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nayir.....

hocam bu dut losyonu tek başına yine hali hazırda bulunan bir şeyle karıştıramıyormuyuz? Yani basit bir şekilde nasıl elde edeceğiz ?

Merhaba arkadaşlar miracle losyon kullanıyorum düzenli şekilde 1 ay oldu sanırım ben çok düşük oranlarda yapmısım 20 aldactone atıodum 200 ml garnier losyona üzerine rogaine foam kullanıodum. Rogaine foamlarım bitti elimde minoxidil vardı 10 avodart attım. Losyondan sonra onu kullanıyordum. minoxidilin bende şöyle bi etkisi var derimi soyuyor ve deriyi hemen atamıyorum deri soyuma halindeyken emilimi de azalttığını farkediyorum. Belki olmaz dedim kullandım tekrar sırf dutas losyon kullanabilmek için şimdi minoxil olmadan dutas losyon yapmanın yolunu arıyorum.
    Garnierle karıştırsak 60 ml 10 dutas şeklinde saçta emilimi olmaz mı veya yukarda bahsetmişler zytrecle hazırlasak yani kolayca yapabilceğim bi yöntem yok mu yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon