Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: seboresi olan ? varsa atlatan atlatamasada rahatlatan ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sebore hayat boyu bizle kalacak maalesef kimi zaman azacak kimi zaman sukut edecek öncelikle saç yapınıza uygun sampuan yüzünüzde veya başka bir bölgede varsa uygun kremler kullanmak gerekiyor. Steroid kullanmayın mümkünse zorda kalmadıkça. Bol bol probiotik içeren besinler vitamin tüketin stresten uzak durmaya çalışın

Saç derisi için head&shoulders ın yeni çıkarttığı bir şampuan var seboreik dermatit için hem yağlı hem kuru cilt tiplerine göre 2 ayrı şampuan sadece eczanelerde satışı var CLINICALLY PROVEN SOLUTION diye geçiyor.

Benim de yıllardır sorunlu bir dermatit problemim vardı bu şamğuan iyi geliyor genelde selenyum sülfid içerikli şampuanlar işe yarıyor bu illete.
    Ayrıca yüzünüz ve vücudunuz için de Bioderma nın Atoderm İntensive ürünlerinden kendinize uygun olanını kullanabilirsiniz.

Ben her iki ürünü de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Yeni Üye
    Arkadaşlar, bende bu konudan muzdaribim. Kaç doktora gittim sayısı belli degil, maalesef sadece rahatlatıcı çözum oluyor, ama kesin tedavisini bulamadım. Ilk gittiğim doktor, ketoral şampuan ve antibiyotik vermişti. Antibiyotiği kullandıktan sonra yaklaşık 1 ay rahatlıyordum, ama tekrar kasjntilar tekrarliyordu. Devamlı antibiyotik kullanmak gerekti ki bu vücuda zararlaiydi. Bu yüzden gerekmedikçe antibiyotik kullanmamaya karar verdim. Her gittiğim doktor bir başka antibiyotik yazıyordu. En son yine doktora gittim 2016 eylulde. Antibiyotik verdi bide sampuan, şampuanın adı ceradolin. Doktor şampuanı dönüşümlü 4-5 ay kullan dedi. Antibiyotiği kullandım, şampuanla birlikte memnun kaldım. Ancak 4-5 ay sonra tekrar kaşıntılar basladi. Zaten ozaman şampuanim bitmişti. Bende tekrar ketoral alıp kullanmaya başladım. Ketoral Okadar etkili değil ama yinede bir nebze rahatlatıyor, bilmiyorum belkide yaklaşık on yıldır ara ara kullanmaktan dolayı bende pek etki ermiyor, deneyimlerim bunlar. Ceradolini tavsiye ederim ama fiyatı eczanelerde 70 lira falan. Dediğim gibi kesin çözüm değil ama rahatlattı beni, hele ilk kullandığım üç ay falan hiç kasıntı, sivilceli alan kalmıştı. Tekrardan hepinize geçmiş olsun. Allah şifa versin.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boncik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bende bu konudan muzdaribim. Kaç doktora gittim sayısı belli degil, maalesef sadece rahatlatıcı çözum oluyor, ama kesin tedavisini bulamadım. Ilk gittiğim doktor, ketoral şampuan ve antibiyotik vermişti. Antibiyotiği kullandıktan sonra yaklaşık 1 ay rahatlıyordum, ama tekrar kasjntilar tekrarliyordu. Devamlı antibiyotik kullanmak gerekti ki bu vücuda zararlaiydi. Bu yüzden gerekmedikçe antibiyotik kullanmamaya karar verdim. Her gittiğim doktor bir başka antibiyotik yazıyordu. En son yine doktora gittim 2016 eylulde. Antibiyotik verdi bide sampuan, şampuanın adı ceradolin. Doktor şampuanı dönüşümlü 4-5 ay kullan dedi. Antibiyotiği kullandım, şampuanla birlikte memnun kaldım. Ancak 4-5 ay sonra tekrar kaşıntılar basladi. Zaten ozaman şampuanim bitmişti. Bende tekrar ketoral alıp kullanmaya başladım. Ketoral Okadar etkili değil ama yinede bir nebze rahatlatıyor, bilmiyorum belkide yaklaşık on yıldır ara ara kullanmaktan dolayı bende pek etki ermiyor, deneyimlerim bunlar. Ceradolini tavsiye ederim ama fiyatı eczanelerde 70 lira falan. Dediğim gibi kesin çözüm değil ama rahatlattı beni, hele ilk kullandığım üç ay falan hiç kasıntı, sivilceli alan kalmıştı. Tekrardan hepinize geçmiş olsun. Allah şifa versin.
    Bir sorum olacak antibiyotik kullandıktan sonra yine tekrarlıyor diyorsunuz daha şiddetli mi tekrarlıyor yoksa aynı şekilde mi tekrarlıyor?

Bunun en güzel çözümü aslında beslenmeye dikkat etmek. Mümkün oldukça şekerden undan uzak durup sebze ile beslenmek gerekli. Ne zaman şekerli, unlu mamul yesem daha şiddetlendiğini hissediyorum.

Yeni Üye
    Antibiyotiği bıraktıktan bir ay sonra tekrarlıyor deviren, şiddet aşağı yukarı ayni

Yeni Üye
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak antibiyotik kullandıktan sonra yine tekrarlıyor diyorsunuz daha şiddetli mi tekrarlıyor yoksa aynı şekilde mi tekrarlıyor?
    Şiddet aşağı yukarı ayni, ancak çok fazla antibiyotik kullanmayı doktorlar önermiyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sebore tıbben çaresi olmayan bir rahatsılzık malum bu konuda naiçazane bir iki tavsiyem olacak
    1-Kesinilkle sls içeren şampuan kullanımı sonlandırılmalı şmp olarak bebe şmp kullanılmalı
    2-Mümkünse ev yapımı değilse aktardan temin edilecek elma sirkesiyle seboreli noktalar elma sirkesine bandırlan bir pamuk yardımıyla tıpkı makyaj temizlenir gibi temizlenmeli
    3-İşini final noktası tabii ki k.ciğer temizliği bu konuda enginar deve dikeni ve karahindiba bilinen en etkili k.ciğer temizleyici gıdalar
    Not:2.madde uygulandıktan yarım saat sonra seboreli bölgeler yıkanmalı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanada menşilli bu ürün için oldukça fazla olumlu yorum var. Fakat nasıl getirip deniycez orasını bilemiyorum.

https://www.biom8.com/product/biom8-conditioning-oil/

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam cok klise olucak ama Vichy Dercos Yesil efsane bisey direk geciriyor seboyu ama soyle biseyde var 1 2 hafta kullanma tekrar ediyo. Ben vichy cok yiprattigi icin baska 1 Gun o birgün baska marka kullaniyorum sac hacimlendirici.
    Sakin Hergun kullanmayin saci cok kiriyor yipratiyor.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123