Sayfa 63/103 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon
1028 sonuçtan 621 ile 630 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Yeni Üye
    ru karışımında kullanılan ppg tam açılımı nedir ve nerde bulabilirim.

Yeni Üye
    Hocam finasterid kullanıpta yan etki gördüğümüzü nasıl anlarız . yani 1 yıl finasterid kullandık bi bölüme gidipte yan etki gördüğümüzü anlayabilirmiyiz .

Yeni Üye
    Merhaba,

cellagance kullanıyorum, çok faydasını görüyorum, yastıkta ve banyoda saç dökülmem 0 diyebilirim. Yağlanmayı uzun süredir çözdüm. Saç çıkışı da sağladığımı düşünüyorum. İletleyen süreçte paylaşacağım. Fakat,şöyle bir durum var. Kafa derimde damar,kıl çekiliyormuş gibi hissediyorum. Kaşıntı da az olmakla birlikte var. Fakat, kepek,döküntü vs yok. Bu hareketlilik inflamasyon mudur? Cellagance kullandıktan yaklaşık bir iki saat sonra saçlarımı taradığım da tarağa çok miktarda saç geliyor. Özellikle boyu kısa olanlar. bu zayıflık normal midir? Ayrıca sağ vertexde dökülme yok, sol verteximde dökülme var. Hormonların eşit çalışması gerekmiyor mu? Bu şekilde olan arkadaşlar var mı?

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilhanxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

cellagance kullanıyorum, çok faydasını görüyorum, yastıkta ve banyoda saç dökülmem 0 diyebilirim. Yağlanmayı uzun süredir çözdüm. Saç çıkışı da sağladığımı düşünüyorum. İletleyen süreçte paylaşacağım. Fakat,şöyle bir durum var. Kafa derimde damar,kıl çekiliyormuş gibi hissediyorum. Kaşıntı da az olmakla birlikte var. Fakat, kepek,döküntü vs yok. Bu hareketlilik inflamasyon mudur? Cellagance kullandıktan yaklaşık bir iki saat sonra saçlarımı taradığım da tarağa çok miktarda saç geliyor. Özellikle boyu kısa olanlar. bu zayıflık normal midir? Ayrıca sağ vertexde dökülme yok, sol verteximde dökülme var. Hormonların eşit çalışması gerekmiyor mu? Bu şekilde olan arkadaşlar var mı?
    Ben de 2 aydır cell+seti kullanıyorum.o dökülen kısa saçlarla ilgili şöyle düşünüyorum (bende de dökülüyorlar çünkü)şimdi nasıl saçlarımız hemen dökülmeyip bir dizi işlemden geçip dökülüyorsa losyon kullandıktan sonra da çıkan saçlar çok kaliteli olmayacak.şimdi saat tersine işliyor.dökülen saçlar çıkacak sonra tekrar dökülecek sonra tekrar çıkacak ve sonra daha az dökülecek ve bir süre sonra artık çıkan saçlar neredeyse hiç dökülmeyecek tam sağlığa kavuşcak çünkü.bunu nerden anladın dersen:ben losyonu ilk kullandığımda dökülmelerim daha azdı.saç olmayan yerden saç çıktıkça dökülmeler arttı.demekki o çıkan saçlar çok güçsüz dökülüp daha güçlü bir şekilde çıkacak.bence mantık bu

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 2 aydır cell+seti kullanıyorum.o dökülen kısa saçlarla ilgili şöyle düşünüyorum (bende de dökülüyorlar çünkü)şimdi nasıl saçlarımız hemen dökülmeyip bir dizi işlemden geçip dökülüyorsa losyon kullandıktan sonra da çıkan saçlar çok kaliteli olmayacak.şimdi saat tersine işliyor.dökülen saçlar çıkacak sonra tekrar dökülecek sonra tekrar çıkacak ve sonra daha az dökülecek ve bir süre sonra artık çıkan saçlar neredeyse hiç dökülmeyecek tam sağlığa kavuşcak çünkü.bunu nerden anladın dersen:ben losyonu ilk kullandığımda dökülmelerim daha azdı.saç olmayan yerden saç çıktıkça dökülmeler arttı.demekki o çıkan saçlar çok güçsüz dökülüp daha güçlü bir şekilde çıkacak.bence mantık bu
    Çok doğru tespit, işin özeti bu mekanızma böyle çalşıyor çünkü, kısa saçların dökülmesi de ispatlıyor bu tezi, yani hala şüphesi olan arkadaşlara diyor ki:TEDAVİYE DEVAM.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Merhaba. Yaklaşık 8 senedir saç dökülmem var. Bugüne kadar birçok doktora gittim çoğu önemsemedi saçların geri çıkacağını söyledi. Fakat şu anda tepemde açılmalar mevcut. En son bir ay önce profesöre gittim ve erkek tipi dökülmem olduğunu ve minoxidil %5lik kullanmamı önerdi. Şu an kullanıyorum ama netten baktığımda yanına ek ürünler kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Doktor ekstra bir ürün önermedi bu yüzden kendi kafama göre ek ürün kullanmaktan korktum. Sizin öneriniz nedir acaba?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, size bir sorum olacak; daha dökülmeye başlamamış ama ierlide dökülmesi muhtemel saçlar nasıl korunur ? Şunları yap saçın hiç dökülmez denilebilecek şeyler mevcut mudur ? Nasıl bir yol izlenmeli ? Aramızda bir çok bu sorunla daha karşılaşmamış insan mevcut, cevaplar onlar için de bir yol haritası niteliğinde olabilir diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı daimon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Yaklaşık 8 senedir saç dökülmem var. Bugüne kadar birçok doktora gittim çoğu önemsemedi saçların geri çıkacağını söyledi. Fakat şu anda tepemde açılmalar mevcut. En son bir ay önce profesöre gittim ve erkek tipi dökülmem olduğunu ve minoxidil %5lik kullanmamı önerdi. Şu an kullanıyorum ama netten baktığımda yanına ek ürünler kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Doktor ekstra bir ürün önermedi bu yüzden kendi kafama göre ek ürün kullanmaktan korktum. Sizin öneriniz nedir acaba?
    Hormon etkileşimli özellikle oral tedavilere girmeyin sadece güvenli etkenler kullanın siteyi incelerseniz neler olduğunu okursunuz zaten ancak güvenli derken çeşitli ot yağ vs demiyorum sadece zaman ve para kaybı bunlar.

merhaba ilk önce üyeliğimi onayladığınız için teşekkür ederim, muhtemelen çoğu üyenin yaşı benden fazladır ondan dolayı size abi diye hitap etmek istiyorum, konu kalabalığı yapmasın diye yeni konu açmak istemedim.
    neyse abilerim yaşım 18, yakında 19 yaşıma bascam çok şükür ailede kellik çok yok sadece babamın anne tarafında dayısında var galiba bi de kendisinde (tam kel değil tepede bir miktar saçı hala var)
    ben de sonumun aynı olmaması için bir şeyler yapma ihtiyacı duydum ve bu siteyi keşfettim. hepiniz çok bilgili insanlarsınız sorulara basit ve net cevaplar verirseniz sevinirim lakin pek bir bilgim yok son bir kaç gündür forumu okuyorum sadece.
    saçım doğuştan düz ve ince telli biraz da seyrek bundan dolayı saçım sertleşsin diye defne sabunu kullanıyorum (ayrıca saç dökülmesine etkili olduğu söyleinyor)
    ama saç derimde kaşıntı ve beyaz beyaz kalıntılar meydana geldi, şampuan kullanmak istemiyorum pek kimyasal ve saçımı çok yumuşak ve seyrek gösteriyor. doğal şampuanlar da aynı biçimde, ayrıca çok pahalı oluyolar bütçem el vermiyor.
    doğal sabun kullanmanın market şampuanlarına göre bir üstünlüğü var mıdır saç dökülmesi konusunda sabun saçı güçlendirir mi ve şampuan saçı döker kellik yapar mı bunu merak ediyorum. ayrıca saçımı boyatmak istiyorum, ve sprey wax kullanıyorum bunlar saç dökülmesine neden olur mu ? doktorlar olmaz diyor ama pek güvenmiyorum onlara herkese dökülmen genetik diyip ilaç yazıyorlar.
    sorumu şöyle daha anlaşılabir kılayım, iki insan düşünün dnaları falan aynı genetik olarak, beslenmeleri de aynı diyelim.
    biri sürekli markette bulabileceğimiz şampuanları kullanıp her gün jöle wax sprey sürsün saçını sürekli boyatsın, diğeri ise saçına hiç kimyasal jöle vb sürmeyip saçını doğal sabunla yıkasın, arada belirgin bir fark oluşur mu ilerde kellik açısından, yani gönül rahatlığı ile şampuan jöle kullanabilir miyiz ?
    ayrıca saçımı korumak için neler kullanabilirim işe yarayan henüz dökülmem yok ama saçımın dökülmemesini ve az da olsa kalınlaşmasını istiyorum, burayı keşfetmeden önce bir kaç şey yapıyordum sıralıyım: yeşil çay tüketiyorum, badem yiyorum, omega 3 takviyesi ve multivitamin alıyorum ayrıca d vitamini içiyorum, masaj da önemli diye düşünüyorum kafanın tepesine yeterince kan gitmeyebilir yerçekiminden dolayı diye, oturduğum binada yaşlı bir adam var ona sorduğumda ailemde herkes kel ben çocukluktan beri migren ağrım geçsin diye masaj yaparım kafama ondan hala saçım var demişti kimsede bu kadar kalın siyah saç yoktur adam 85 yaşında fotoğraf albümünü gösterdi babası dayısı amcası kardeşleri dedesi falan tamamen kel kendi saçı kalın ve gür ve hala siyah yaşında rağmen amsaj konusunda ayrıca yoğurma hareketleri ile masaj yaptığını söylemişti onu yyapıyorum, bunlar yeterli olur mu, ayrıca neler yapmalıyım ? şimdiden sağolun abilerim lütfen bütün sorularımı cevaplayın aklımı çok kurcalıyorlar çünkü ayrıca teknik bilgim yok bu konuda bu yüzden net herkesin anlayabileceği cevaplar verirseniz beni çok mutlu edersiniz, iyi akşamlar

abilerim kafam çok karışık sorularıma cevap verebilir misiniz mümkünse ?

Sayfa 63/103 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon