Sayfa 59/103 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon
1028 sonuçtan 581 ile 590 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Yeni Üye
    evet ekimlerden sonra uzun kürler uygulamayı istiyorlar. 1 yıla kadar solüsyonlar ve destek haplar vs. şimdi siz forumdaki arkadaşlar medikal, tıbbi ve tecrübe bilgisine sahipsiniz. benim kullandığım en yüksek ürün minoxil di. onu da bıraktım bir kaç aydır kullanmıyorum. saçımı klasik yeşil defne sabunu ile yıkıyorum. bu arada yaşım 35. burada yazılan uygulamalar çok yönlü ve spesifik. tam bu saç ektirme kararına yakınken siteye rast gelmem iyi oldu. bu nedenle önerilerine talip oldum. tşk ederim.

Yeni Üye
    merhaba 21 yasındayım, benim sorunum biraz benim saçma sapan çocukca takıntılığımdan dolayı oldu. gittim sac ektirdim 20 yasinda aslında sorun o da degil cok fazla düzensiz minoxil gecmisim var ben de daha lise sona giderken elimde iki tel gorunce aa saclarim dokuluyo diyip gittim doktora yazdıgı minoxili de kullandım bırakınca etkisini kaybettigini ve dokme yaptıgını bilmeden.. soylemedi ama artık onu suclamak icin cok gec ben bu ilaci yaklasık bir sene kadar kullandım hatta oyle bir sac cıkısı gerceklestı ki bende 9 aylık bi kulladımdan sonra bu saclar daha da dokulmez oyle bir gürdü ki ilaci bıraktım ne olduysa ondan sonra oldu zaten hic anlamadıgım bi sekilde saclarım dokulmustu. bende
    zaten ilkte zaten dokulcekti belli ki ilac koruyodu diye düsündüm ilkte cok tepki vermedim de sonra bir farkettim ki saclarımın %30u gitmis bi kısmı coktan sarı tüylere donusmus bile. suan o ilk minoxili kullandıgım gundeki saclarım aklıma gelince allahım ben gercekten cok safmısım cevremde bir insan bile sacların dokulmus demeden ben kendi kendime korkudan kullanmaya basladım.. ılk sacların acilmis denmesi minoxu bıraktıktan sonra oldu.
    gel zaman git zaman ben bi süre sonra tekrar baslıyım dedim minoxa oyle de yaptım ama şakaklarımdaki acik oyle kucuk geliyodu ki gozume bu ilac buraya cok fazla diyip boyle nerdeyse tum kafama yayıyordum 1 tel bile dokulmemis ve dokulmeyen arka bolgelere de sanırım vertex denıyor şakaların uzantısından diyeyim.. bi sure kullandım 2-3 ay kadar sonra dedim ki etkisini gostermıyor vee sanırım son darbeyi de kendime o sekilde vurmustum seyrelmis haliyle bile hacimli dolgun saclarımj o sekilde kaybettim tekrar zaten genetik olarak da dokulmeye musait oldugu icin tum sucu ilaca atmıyorum tabiki ama ben kendi adıma da ben bu yaptıgımın sacma bir takıntı oldugunu dusunmeye basladım ve gercekten moralim o kadar bozuldu ki en sonunda dedim. ki sac ektiricem gittim ektirdim, memnun oldugumu soyleyemem insan surekli eski saclarını arıyo ve ekimim de cok basarili olmadıgını dusunuyorum acikcası. suan saclarımın arka bolgesı tepeden ısık geldıgınde ve gunes isiginda seyrek gozukuyor saclarım kısayken ve ekim bölgesi de istedigim gibi degil alın cizgim one alındıgı icin (alnımın kapalı olmasını ben istedim) seyrek ve hos olmayan bi goruntu oldu ekim bolgesine 4 kasım 2017 tarihinde minoxil kullanmaya basladım. şuan ekim bolgesi haricinde kendi saclarım sarı tüyler halinde henüz tamamen dokulmediler hala umut oldugunu dusundugum icin artık arka bolgeye minoxil kullanmaya cesaret edemedim, basladım bi gun okumaya bu siteyi gordum ve siteye girince dehsete dustum resmen aydınlandım sitede bu kadar bilginiz olması bu kadar arastirmis olmanız gercekten şuan keske cok 2014te saclarım dokulmeye basladıgında buraya girseymisim hep beraber yardımcı olurmuşsunuz yol gösterirmissiniz bende ekime kadar gitmezdim dıye dusunuyorum. okurken en cok dikkatimi ceken konu da bu dutastreid oldu.. acaba diyorum ekim bolgesine minoxil kullanırken oral yoldan 4 veya 5 gunde bir advocart kullansam bana faydası olur mu diye dusunmeye basladim hani henuz hala bi hareketlenme varken, bu arasa sac dokulmem minoxilden mi bilmiyorum ama 10-15 tel dokuluyor yastigimda neredeyse 2-3 tel goruyorum dokulen saclar da gucsuz ölmüs saclar zaten normal saclarimdan kısa ve bu arada minoxile saclarımı 3 numara yapıp basladım acikligi kapatmak icin de fixplant kullanıyorum ama akıllandım tabi artık kimseye sormadan etmeden bi seye baslamak istemiyorum size danışmak istedim ekim yapan doktor istersen arka bolgen icin proscar tableti bolup kullanabilirsin dedi ancak cok ezbere konusmus gibi geldi ben yine de size sormak istiyorum ve cevaplarınızı bekliyorum tesekkurler simdiden 🙄

Yeni Üye
    iyi günler arkadaşlar aga e tablet kullanan var mı bugun doktor yazdı bende aşırı bir dökülme yok genel bir zayıflık ve az seyreklık var saçımda salgar biyotin veya aga e tablet alacagım ama kararsızım malum cildiye doktorlarının önerdiği ilaçlar genelde anlaşmalı şirketlerin oluyor

Alıntı alone97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar aga e tablet kullanan var mı bugun doktor yazdı bende aşırı bir dökülme yok genel bir zayıflık ve az seyreklık var saçımda salgar biyotin veya aga e tablet alacagım ama kararsızım malum cildiye doktorlarının önerdiği ilaçlar genelde anlaşmalı şirketlerin oluyor
    Tablet vs zaman kaybettirir ancak tedaviye destek olur etkili kendinize uygun tedavilere başlamanızı tavsiye ederim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Minoxu dayanilmaz kasintisi yuzunden birakmistim. Tekrar basliycam saf minox temin edemiyorum. Kasintiya katlanip kullanmayi dusunuyorum bu ppg alerjisi kasinti disinda saca zarar verir mi

İyi akşamlar. Arkadaşlar bir süredir miracle losyon için elseve spreyi bulmakta zorlanıyordum. Artık hiç bir yerde bulamıyorum. Miracle için uygun losyon tavsiye eder misiniz kullananlar ?
    Tedavim
    05-05-2016 başlangıç
    Miracle losyon (1 aldactone 1 diana 1 dekort)
    Ağustos 2016 dan itibaren 2 aldactone 2 diana
    Günde iki kez losyon ve sebamed, dermoday antihairloss
    Biotin günde 5mg
    02-02-2017 ek olarak akşamları ketoazelderm krem

ya bu bemiks,evigen,bepanthen ampül 3lüsü saça direk sürülüyor mu? illa bir yağlarla falan karıştırıp sürmek şart mı?

en az kaç dakika saçta bekletip sonra yıkamalıyız, haftada 1 uygunmudur

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Yaklaşık 20 gündür Minoxil'i, içine Avodart atarak kullanıyorum. Anormal bir kepeklenmeye yol açtı. 1.5 sene önceki tedavimde böyle bir şey yaşamamıştım. Sürekli kafa derim soyuluyor, kaç kat soyuldu bilmiyorum. Kaşıntı da var tabi. Sokağa çıkmaya utanacak hale geldim neredeyse, kepeklenme-deri soyulması hiç bitecek gibi de görünmüyor. Bu arada sevindirici bir gelişme olarak sarı minik tüyler tekrar çıkmaya başladı. Masaj yaptığımda da elimde daha az saç kalıyor. (2 günde 1 dermaroller kullanıyorum, ketoral krem sürdüğüm zaman 5 dk. masaj da yapıyorum.)

Ben bu kepeği nasıl kesebilirim? Bepanthen krem bile işe yaramıyor. Bu yoğun deri soyulması kafa derisinin iyileşiyor olmasının bir göstergesi midir? Teşekkürler...

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 20 gündür Minoxil'i, içine Avodart atarak kullanıyorum. Anormal bir kepeklenmeye yol açtı. 1.5 sene önceki tedavimde böyle bir şey yaşamamıştım. Sürekli kafa derim soyuluyor, kaç kat soyuldu bilmiyorum. Kaşıntı da var tabi. Sokağa çıkmaya utanacak hale geldim neredeyse, kepeklenme-deri soyulması hiç bitecek gibi de görünmüyor. Bu arada sevindirici bir gelişme olarak sarı minik tüyler tekrar çıkmaya başladı. Masaj yaptığımda da elimde daha az saç kalıyor. (2 günde 1 dermaroller kullanıyorum, ketoral krem sürdüğüm zaman 5 dk. masaj da yapıyorum.)

Ben bu kepeği nasıl kesebilirim? Bepanthen krem bile işe yaramıyor. Bu yoğun deri soyulması kafa derisinin iyileşiyor olmasının bir göstergesi midir? Teşekkürler...
    Saf minoxidil hazırlarsan sorun bitecektir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar saç dökülme geçmişi fazla olan kişilerde tedavinin cevap vermesi de uzun sürebilir diye bir genelleme denebilir mi

Sayfa 59/103 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon