Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324
238 sonuçtan 231 ile 238 arası

Konu: bir yıllık dutasteride kullanmamın sonucu :)

arkadaşlar selamlar. yeni konu açma gereği görmedim sanki problemim dutasla ilgili o yüzden bu konuya yazsam da olur.
    ben yaklaşık aydır günaşırı 1 adet 0.5 mg avodart+10 mg biotin+zinco kapsül kullanıyorum.
    öncelikle söyliyim ağır bir işim yok eczanede çalışıyorum.
    dün gece lavaboda saçımı yıkıyorum belden 90 derece eğilmiş şekilde. saçımı yıkarken birden kuyruk sokumumdan bir ancı girdi ve zor doğruldum. sabah hastaneye gittim doktor baktı ayağımı falan çekti fıtık değil kas ağrısı falan dedi.
    tam anlatabilicem mi bilmiyorum ama ağrı tam olarak kuyruk sokumunda popo hizası olan yerde yani belimde değil.
    şimdi böyle yarım eğilsem zor doğruluyorum. bu avodarttan olabilir mi.? çünkü 3 hafta önce falan hafif ağrı yapmaya başlamıştı belim ama bn pek önemsememiştim. hani dutas kaslara da etki ediyor ya? benim kasları da güçsüzleştirip vucudu kaldıramıcak hale getirmiş olabilir mi?
    ya bilmiyorum belki çok saçma düşünüyorum ama ne bileyim belki olur

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı hsnsrbst Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar. yeni konu açma gereği görmedim sanki problemim dutasla ilgili o yüzden bu konuya yazsam da olur.
    ben yaklaşık aydır günaşırı 1 adet 0.5 mg avodart+10 mg biotin+zinco kapsül kullanıyorum.
    dün gece lavaboda saçımı yıkıyorum belden 90 derece eğilmiş şekilde. saçımı yıkarken birden kuyruk sokumumdan bir ancı girdi ve zor doğruldum. sabah hastaneye gittim doktor baktı ayağımı falan çekti fıtık değil kas ağrısı falan dedi.
    tam anlatabilicem mi bilmiyorum ama ağrı tam olarak kuyruk sokumunda popo hizası olan yerde yani belimde değil.
    şimdi böyle yarım eğilsem zor doğruluyorum. bu avodarttan olabilir mi.? çünkü 3 hafta önce falan hafif ağrı yapmaya başlamıştı belim ama bn pek önemsememiştim. hani dutas kaslara da etki ediyor ya? benim kasları da güçsüzleştirip vucudu kaldıramıcak hale getirmiş olabilir mi?
    Olamaz denilebilecek kadar masum bir ilaç değil. Ama avodart dht blocke ediyor sanırım testoyla alakası varmı ? Çünkü kasların büyümesiyle testo ilgileniyor.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Yeni Üye
    yok be kardeşim ters hareket yPMIŞIN HERKESE OLUR O

Hocam avodart'ı ilk almaya başladığında dökülme yaşadın mı?
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avodart uzun vadede yan etkısı bılınmıyor cok dıkkatlı kullanın 1 yıl alın 1 yıl bırakın bu ılac hıpotalomus ve pankreasta bırıkıyor ve alkol alımıyla prostat kanserını tetıklıyor ne yaptıgınızı ıyı dusunun
    minox ile beraber topikal olarak bile alınsa dediğiniz etkileri yapabilir mi hocam avodart ?

Yeni Üye
    Alıntı hsnsrbst Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prostatta büyük ihtimal ödem oluşmuş.prostat iltihabında kuyruk sokumunda ağrı olur.avodartı hemen bırak.

yok abi 3 gün kullandım oral dutasterid meni de sıvılaşma oldu bildigin çiş gibi neredeyse ve sertleşmede sorun yaşadığımı hissettim yaşta 23 fınasterıdte aynı etkıyı yapmıştı sanırım miracle icine bu aldıgım avadortun 10 tanesını sıkıp devam edecem bundan sonra oral tedaviye yanaşmam. Sonra sac ıcın erkeklıgımızden olmayalım. Günde 1 sürecem cünkü bende dökülme agresif değil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende Bugün itibariyle başlıyorum Avodart ( Dutasterid'e ) yan etkilerini göze alarak saçlarımda Mınoxıl Forte acık yerlerı kapattı şakaklardan cok ıyı verım aldım ancak günde 10 tane saç dokuluyor bunuda engellemek ıcın başlıyorum hayırlısıyla
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324