Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçın Yapısının Bozulması,Saç kurumasıı

Saçın Yapısının Bozulması,Saç kurumasıı

Merhaba arkadaşlar,2 senedir garip bir sorunla karşı karşıyayım,ve bu sorun o kadar ilgilenmeme rağmen azalacağı yerde dahada arttı,genetik dökülmeyle bağdaşdıracağım lakin saçın yanları ve ense kısmıda aynı vaziyette,saç yıpranması dediğimiz olay saçın uçlarıyla alakalı kesince gidiyor bendeki sorun saç kökü sağlıklı bir saç üretemiyor,kuru kırılgan ve mat saç üretiyor,zeytinyağından tutun doğadaki tüm yağları denedim e vitaminide kullanmıştım ama fayda etmedi

saçlar hiç bir şekil almıyor,çalı süpürgesi gibi oldu,normalde seyrek bölgeleri kapatırdım şimdi olanaksız gözüküyor,saçlar birbirine yapışıyor aynı zamanda hiç bir şekilde uzamıyorlar,şampuanla yıkayınca daha beter bir hal alıyor,

3 yıl boyunca minoxil kullandım,
    2 yıl boyunca Hsr toppik kullanmıştım
    bunlarla alakalı olabilir mi sizce ?

birde saçlarımı 3 4 günde bir yıkıyorum şampuanı çok az kullanmama rağmen sls içerdiği için daha beter bi hale sokuyor,

böyle bir problemle karşılaşan oldumu ? cevaplarınız ve önerileriniz benim için çok değerli,

bu konuda fikri olan varmı arkadaşlar

biotin kullanıyo musun dostum eğer kullanmıyorsan 5 mg medobiotin kullan saç kalıtesini arttırırsın.
    bi de sen kesinlikle finans kullanmıyosun bildiğim kadarıyla. o yuzden kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanmanı öneririm ben çok faydasını gördüm.

Alıntı hsnsrbst Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biotin kullanıyo musun dostum eğer kullanmıyorsan 5 mg medobiotin kullan saç kalıtesini arttırırsın.
    bi de sen kesinlikle finans kullanmıyosun bildiğim kadarıyla. o yuzden kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanmanı öneririm ben çok faydasını gördüm.
    hocam bıraktım herşeyi ben,finasteride'yi keşke bünyem kaldırabilse lakin 2 ayda ciddi yan etkiler gördüm bıraktım içinde bir korku oluştu o ilaca karşı,bu saatten sonra kullansam bile piskolejik olarak etkilenirim,

nedense minoxilden bu sene sonuçda alamadım 1 yıl kullanıp 3 ay ara verirdim tekrar döngüye girip birşekilde gene saç kazanırdım,saç derisinde bir problem oluştu anlıyacağın,biotin kullanmayı düşünüyordum sağolasın bilgilendirdiğin için

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende yaklaşık 1 yıl kadar tedavi uyguluyorum saçlarım dediğin gibi süpürge gibi minox ve diğer losyonlardaki alkol den kaynaklandigini düşünüyorum

biotin kesin kullan hocam. saç çıkısı olmasa bile mevcut saçları kalınlastırdığı için otomatik olarak açık alanların da daha az görünmesini sağlıyo ve de saç kalitesini arttırdıgı için saçlar tararken hacim alabiliyo. minoxu günde 1 kez kullan bırakma. bi de yanında kabak çekirdeği kapsülü ve biotin kullan.
    ben şu an 2 ay öncesine kadar cok yok katettim saçlarımda. biraz daha iyi duruma geleyim ve insallah şakaklarda da etkiyi göreyim foto paylaşıcam. tedavim aşagıdaki linkte.
    http://www.sacimindoktoru.com/hikaye...i-surecim.html

Moderatör
    Toppik uzun sure kullanimda zararli diye duymustum.sadece minox kullaniyorsunuz herhalde bir sure sonra hic tedavi uygulanmamis gibi oluyor.senin durumunla bnim durum ayni spiro ya da cellagance kullanmayi dene.kan dolasimini artirmak icin dermaroller uygula.vitamin eksikligin varmi bi baktir vitamin eksikliginde yandki saclarda dtkilenebiliyor.demir cinko b12 degerlerin normalmi bi baktir.Saclarin kuruysa extra olarak 3 gunde 1 yag bakimi yap ; kucuk bir tasa sacina yedireck kadar saf zeytinyagi koy ustune 3 damla nane yagi 5 er damla emu ve hint yagi ekle karistir,sac derisine masajla yedir.2 saat sonra kafani yika.bu yan tedavi ana tedavi olmazsa yag bakimi pek fayda etmez.
    Konu BnymN tarafından (20.06.2015 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toppik uzun sure kullanimda zararli diye duymustum.sadece minox kullaniyorsunuz herhalde bir sure sonra hic tedavi uygulanmamis gibi oluyor.senin durumunla bnim durum ayni spiro ya da cellagance kullanmayi dene.kan dolasimini artirmak icin dermaroller uygula.vitamin eksikligin varmi bi baktir vitamin eksikliginde yandki saclarda dtkilenebiliyor.demir cinko b12 degerlerin normalmi bi baktir.Saclarin kuruysa extra olarak 3 gunde 1 yag bakimi yap ; kucuk bir tasa sacina yedireck kadar say zeytinyagi koy ustune 3 damla nane yagi 5 er damla emu ve hint yagi ekle karistir,sac derisine masajla yedir.2 saat sonra kafani yika.bu yan tedavi ana tedavi olmazsa yag bakiki pek fayda etmez.
    bu yağ tedavilerini çok uyguladım hocam,çoğu aynıymış gibi geliyor bana,ve sonunda yıkayınca şampuan gene alıyor gidiyor hepsini yani bana bir faydası olmuyor,özelliklede şampuanlar çok kurutuyor saçımı,belkide vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor,bu problemi geçirmeden birşey kullanmayı düşünmüyorum şuanlık minoxilide bıraktım,bir ara D vitamini eksikliğim vardı bu konu üzeirndede çok araştırma yaptımda D vitamini pek saçı etkilemiyor denildi,çinko ve demiri ölçtürememiştim sanırım,şuan genetik dökülmeyle ilgilenmiyorum saçımı eski sağlığına kavuşturmam lazım öyle bir hal aldı ki toppik bile saça yapışamıyor tutunamıyor.

Moderatör
    Dedigim gibi kokten besleneneyince ayni sekil bnimde oyle oluyor.evde olsaydim resim atardim tedavisiz halini hak verirdin.spiro ya da cellagance kullan varolanlar canlanicak.sampuan konusu bndede cok sıkıntı deriyi sokup atiyor resmen bebe sampuani biraz hafif.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör
    He birde demir eksikligi saci etkiliyor genetik dokulmesi olan insanin daha cok dokuluyor cabuk yoruluyorsun huysuz oluyorsun demir eksikliginde.bende vardi iki ay d-vita ve aktardan aldigim altun kilo form u keciboynuzu pekmezi ile tukettim.gucum yerine geldi vucud isim artti.saclarim canlandi tabi dokulme var genetik.guneste 20-30 dk durmakta d vitamini acisindn onemlim
    Eleanor Roosevelt

Sayfa 1/4 123 ... SonSon