Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: head & shoulders clinical strength ( seboreik dermatit )günlük kullanım şampuanı

SaçımınDoktoru Üyesi

head & shoulders clinical strength ( seboreik dermatit )günlük kullanım şampuanı

arkadaşlar bilindiği üzre seboreik çok can sıkıcı bir durum bunun için etkili bir şampuan diye duydum ve yorumlar hep olumlu...ayrıca minoxidil kullananlar çeşitli şikayetler de bulunuyor ( bende dahil ) kabuklanma,kaşıntı vs gibi bu şampuan bize cok iyi gelebilir cünkü günlük kullanıma uygun.ben sipariş ettim kullanmaya baslıyacağım pazartesi.şimdi size şampuanın açıklamasını yazıyorum buraya. Head & Shoulders Clinical Strength Seboreik Dermatit Kepek Şampuanı

Selenyum Sülfit Kepek ve Seboreik Dermatit Şampuan. Zorlu kepekler için etkili bir rahatlama.

• Seboreik dermatit, kepek, pullanma, kaşıntı, tahriş ve kızarıklık gibi sorunları önlemek üzere %1 selenyum sülfit ile formüle edilmiştir.
    • Kepeklere karşı koruma sağladığı kliniksel olarak kanıtlanmıştır.
    • İlk yıkamadan itibaren kepekler ile savaşmaya başlar.
    • Temiz ve yönetilebilir saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.
    • Nazik ve pH dengeli formülü ile günlük kullanım için uygundur.

İçeriği

Selenium Sulfide 1%

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu markadan daha iyi temizliyen yok gerçekten fiyatı nedir uygunsa bende alırım bide nereden aldın

SaçımınDoktoru Üyesi
    malesef fiyatı 40 tl küsür. ben sanalpazardan aldım ama n11 ve ya bakımstore da daha uygun fiyatı. ama denemekte kesinlikle fayda var gibi

%1 önemli bir değer mi

eczanelerde Intensive Treatment adı altında satılıyordu. sonra ithalatı bıraktılar. yurtdışından sipariş verecektim ancak okuduğum bazı yorumlar sebebiyle vazgeçtim. uzun süreli kullanımda dökülme yapıyormuş.

Skin irritation
    Some of the side effects that can occur with selenium sulfide topical may not need medical attention. As your body adjusts to the medicine during treatment these side effects may go away. Your health care professional may also be able to tell you about ways to reduce or prevent some of these side effects. If any of the following side effects continue, are bothersome or if you have any questions about them, check with your health care professional:

More common
    Unusual dryness or oiliness of hair or scalp

Less common
    Increase in normal hair loss

yan etkiler kısmında belirtiliyor Head & Shoulders Intensive Treatment Side Effects in Detail - Drugs.com

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    40 tl mi salla gitsin o zaman

SaçımınDoktoru Üyesi
    evet önce Intensive Treatment bu isimde satılıyormuş şimdi ise clinical strength isminde satılıyor . bence denemeye değer cünkü minoxidil kullanamıyorum sırf alerjileri yüzünden cildim cok hassas.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu şampuanı yurt dısından getirtemezmiyiz baktımda 3-4 dolar birşey 2 kutu alsam çok iyi olur diye düşündüm.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Aşırı derecede sd niz varsa bu şampuan işinize yaramaz en az %2 lik olması lazım kullandığım için söylüyorum. Benim cildim zaten kuru ve kuru ciltler için tam bir felaket oluyor. Bulabilirseniz selsun un eski formlarındaki halinden deneyiniz %2.5 selenyum sülfid içeren halini. Bu daha etkili sd için fakat yağlı ciltlerde işe yarayabilir ondan emin değilim.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende sebore varmı bilmiyorum denediğim şampuanlar bana uymuyor son olarak bunu denemek istedim.bende gözle görünür birşey yok kafamı kaşıdıgımda ellerim beyazımsı şey oluyor bazı şampuanlar saçımı çabuk yağlandırıyor kimi kaşındırıyor vs bunu denicem ucuza kapatabilirsem.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon