Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
61 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bu hikaye gerçek olabilir mi ? Doğal tedavi ile süper başarı?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süredir sıfır şeker yaklaşık 3 senedir son 7 aydır da ekmek hiç yemeiyorum body den dolayı. Ama şekerin faydası olduğunu düşünüyorum. Ama ekmeğin sanmıyorum. Ha bu arada günde 1 lt süt içiyorum belkide ondan.Ama bence bu tarz şeylere kafa yormamak gerek hani saça faydası olsa bile çok düşük bir oran uğraşmaya değmez.
    Konu caglar103 tarafından (14.08.2015 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu paylaşımı yapan arkadaşın kendi sitesi de var. Ürünlerle ilgili bir kazancının olduğunu düşünmüyorum çünkü kendi sitesinde Amazon vs gibi sitelerin de linklerini paylaşmış. Ancak zaten o kadar takviyeyi hem gereksiz hem de tehlikeli buluyorum. Ancak bizzat tecrübe ettiğim şeyse ekmek yemeyi keserek değil tüm işlenmiş ve gluten içeren gıdaları, fitatlar ve lektinleri ve kazeini hatta candidayı besleyen tüm basit karbonhidratları diyetten çıkardığım da bizzat olumlu etkilerini gördüm. Tabi bu her bünye de aynı sonuç verir mi bilmiyorum. Örneğin yıllardı benim Bahsettiğim diyeti uygulayıp kel olan insanlar biliyorum. Ama aynı zamanda yapılan uzun soluklu bir araştırmada da tamamen ketojenik beslenen bir grupta saçların kalınlaştığı sonucunu da görmezden gelemiyorum. Kişi denemeden bilemez. Ama daha sağlam kaynaklar isterseniz tamamen doğal yöntemlerle ilgilenen forumlar da var. Bu forumda da uzun soluklu bir şekilde doğal yöntemler yani vücudun kendini iyileştirme mekanizmasına çalışan yöntemler irdeleniyor. Bir çok farklı yaklaşım söz konusu. Kimisi tamamen Bağırsak sağlığına, kimisi tamamen troid meselesine eğiliyor. Yani diyetlerde ilgili daha çok derin konular var. Ben kendi adıma Bağırsak sağlığını ciddiye alıyorum.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence şekeri unu saçları dökülmeden önce yemeyecektik döküldükten sonra ne yapsanız nafile bi başladı mı genetik kolay kolay durmuyor ha belki süreci yavaşlatır bilemem 6 ay sıfır ekmek yedim şekerde çok azaltmistim dökülmem azalacağına daha da arttı hatta saçım büyük kısmını o dönemde kaybettim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhaba. Yeni gördüm bu topiği

şimdi biraz inceledim ilk sayfayı. Gece gece uykusuz çevirebilidğim kadarıyla özetleyim

Body işine girmiyorum. Burdaki eleman öncelikle saç dökümesinin sebeplerini anlatmış. Baş suçlu olarak inflamasyonu işaret etmiş. İnflamsayonun altında yatan sebeperl olarak da şu üçünü işaret etmiş

Excess estrogen= Östrojen artışı!!!!
    Fungus (Candida)
    Overexposure to insulin=İnsülinin fazla olması

(Dip Not: Şimdi bayanlar Diane 35 içiyor saç dökülmesini azaltmak için. Bizde Miracle losyon içine diane35 atıyoruz. Bu ilaç Östriol içermiyor mu? Ee bu eleman östrojen fazlalığı inflamasyone yol açıp dökülmeye sebep olur demiş. Şaşırdım nasıl olur diye. Evet aynen öyle yazmış.)

Neyse çeviriye dönelim.

Çoğu insan saç dökülmesinin sebebi olarak DHTyi suçlar demiş. Evet DHT dökülmeyi hızlandırır ama baş Sorumlu İnflamasyondur demiş. Bunun için finansterid almayın demiş cinsel yan etkilerinden bahsetmiş Hatta Erkeklik organınız küçülür demiş

Neyse Tedaviye geçmiş.

Öncelikle Beyazları diyetinizden çıkarın. Minerallerin emilimini çok güçlü azaltır demiş.

Kullandıklarını yazıyorum

Hindistan cevizi yağı: Günde 3-6 kaşık alın demiş. Çok fazla methetmiş. Doğal sınırlarda DHTyi baskılarken LİBİDOyu artırır demiş. İlginç...

iodin: günde 50 mg ortalama

Selenyum Methiyonin: 400 to 600 mcg /day

iyodinle beraber alın. T4ün T3e dönüşümündeki yan etkiyi ortadan kaldırır demiş

Krom: 400mcg /day.

Kan glukoz seviyenizi düzenler böylece fazla insülinin sacaptaki tahribatını durdurur demiş

Magnezyum Sitrat:

Çinko

Molibden

Niasinamid

Günde 3-6 bardak yeşil çay

Omega 3 Balık yağı

Vitamin K2

Vitamin E

Bor

B Vitamini

Pridoksal Fosfat

Taurin

Soda

Cayenne Powder???

Scalp içinse

Elma Sirkesi

Niasin Amid ve Bor

Nizoral

Bunları kullanın demiş.

Hatta birisi altına yazmış günde 800 tane şey mi kullanıyorsun diye?

O da bunları yapmak 5 dakikamı almıyor bile demiş???!!!!!

Çok şaşırdım. Şimdi gece gece bu kadar oldu. Boş bi zamanda iyice incelemek lazım.

Hem diyelim bu tedaviye başlamak istedik. Bu kadar elementi tek tek nereden bulup da kullanacağız ki?

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı toomy156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sawpoo sampuan yada dermoskın sampuan kullanan warmı
    ben sawpoo kullanıyorum

Bunların hepsi kullanılmaz. Basit karbonhidratları hayatımızdan çıkartmak gerekiyor. En önemlisi de beyaz şeker ve beyaz ekmek.

Yanlız burada vitamin K2, Magnezyum ve hindistan cevizi yağını özellikle araştırmak gerekiyor. Vitamin K2 ve kafada kalsiyum birikmesi (calcification) ile ilgili bir şeyler okumuştum. Magnezyum da keza faydalı bu konuda. Hindistan cevizi yağı da yemeklerde dahi kullanıyor. Doymuş yağlar ve tekli doymamış yağların faydaları varken, Ayçiçeği, mısır, konola vs. yağlar saçlar için önerilmiyor. (Tüm vücut sağlığı için önerilmiyor)

Bor ve iyot ise testosteronu artırıcı özellikleri bulunuyor. Bu da vücuttaki östrojen fazlalığını engelliyor. Estrojende prolaktini kestiği için; yağlı saç derisinden kurtulabiliriz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsi kullanılmaz. Basit karbonhidratları hayatımızdan çıkartmak gerekiyor. En önemlisi de beyaz şeker ve beyaz ekmek.

Yanlız burada vitamin K2, Magnezyum ve hindistan cevizi yağını özellikle araştırmak gerekiyor. Vitamin K2 ve kafada kalsiyum birikmesi (calcification) ile ilgili bir şeyler okumuştum. Magnezyum da keza faydalı bu konuda. Hindistan cevizi yağı da yemeklerde dahi kullanıyor. Doymuş yağlar ve tekli doymamış yağların faydaları varken, Ayçiçeği, mısır, konola vs. yağlar saçlar için önerilmiyor. (Tüm vücut sağlığı için önerilmiyor)

Bor ve iyot ise testosteronu artırıcı özellikleri bulunuyor. Bu da vücuttaki östrojen fazlalığını engelliyor. Estrojende prolaktini kestiği için; yağlı saç derisinden kurtulabiliriz.
    yağlı saç derisi ile prolaktinin ne ilişkisi var. bildiğim kadarı ile yağlanmayı testesteron artırıyor.

“Little attention has been paid in medical literature to changes of the scalp hair during pregnancy. Behrman observed that women 'with the seborrheic diatheses and even male pattern alopecia' improved at the end of the second month of gestation: 'Their scalps are less oily, and the sebum diminished to a normal amount, and the amount of hair fall is temporarily arrested.’” —Lynnfield, Y.L. Effect of pregnancy on the human hair cycle. J Invest Dermatol. 1960 Dec;35:323-7.

Hamile kadınları örnek vermişler. Hamilelik süresince kafaları daha az yağlı, cilt yağları normal seviyelere düşmüş ve saç dökülmeleri durmuş. Ama hamilelik sonrası progesteron düşüyor ve prolaktin yükseliyor ve yaklaşık 6 ay kadar bu sorunlar yeniden başlıyor. Bilmiyorum mutlaka başka nedenlerde vardır.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar ayrıntılı listeyi realize etmek çok zor arkadaşlar,benim bugüne kadar tecrübe ettiğim konuları özet geçeyim.
    1-Beyaz ekmek tüketimine hayır,ama ekmeği tamamen hayatımızdan çıkarmak yanlış bir sürü örnek verebilirim,
    2-Şekerli gıdaları aşırı tüketmek evet zararlı,ama bizim tükettiğimiz çoğu üründe şeker mi var yoksa mısır glukozu mu bunları iyi araştırmak lazım,vücudun şekere de ihtiyacı var,yokluğunda neler olduğu araştırılabilir,
    3-Günde 2-3 bardak kefir tüketilmeli,1-2 kase yoğurt tüketilmeli
    4-Ev yapımı sirke(elma,alıç,hünnap vb.),yine ev yapımı turşu tüketilmeli,
    5-Bir miktar protein ağırlıklı beslenilmeli,
    6-Karaciğer,böbrek,taşlık,işkembe,kelle paça hayvansal gıdalarda öne çıkan yönler ihmal edilmemeli,
    7-Günlük hayatımızda mutlaka,k.acı pul biber,zencefil,zerdeçal,tarçın,köri vb. baharatlar belli oranlarda tüketilmeli,
    8-Yeşil çay (biberiye ilaveli),ısırgan otu çayı,dulavrat otu çayı(henüz ben de kullanmaya muvaffak olamadım),nane çayı günlük ya da gün aşırı kullanılabilir,
    9-Bitki tohumları,çörek otu,susam,keten tohumu münavebeli şekilde kllanılabilir,
    10-Ceviz,badem,fındık,kabak çekirdeği(çiğ olarak) tüketilmeli,
    11-Bir çok bitkinin yağını kendi evimizde elde edebiliriz,çörek otu,karanfil,lavanta vb. uyguladığımız tedvilere ek olarak mutlaka yağ tedavileri de haftada 2-3 defa uygulanmalı.
    12-Ve en önemlisi uygulama imkanı olanlar için açık havada 1 saat tempolu yürüyüş yapılmalı(ben bazı yıllar hariç -30-35 derecelerde bile ihmal etmem)
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    “Little attention has been paid in medical literature to changes of the scalp hair during pregnancy. Behrman observed that women 'with the seborrheic diatheses and even male pattern alopecia' improved at the end of the second month of gestation: 'Their scalps are less oily, and the sebum diminished to a normal amount, and the amount of hair fall is temporarily arrested.’” —Lynnfield, Y.L. Effect of pregnancy on the human hair cycle. J Invest Dermatol. 1960 Dec;35:323-7.

Hamile kadınları örnek vermişler. Hamilelik süresince kafaları daha az yağlı, cilt yağları normal seviyelere düşmüş ve saç dökülmeleri durmuş. Ama hamilelik sonrası progesteron düşüyor ve prolaktin yükseliyor ve yaklaşık 6 ay kadar bu sorunlar yeniden başlıyor. Bilmiyorum mutlaka başka nedenlerde vardır.
    Asıls ebep progesteron Prolaktin salgı bezlerini ve sütü artırır ve hamilelik sonrasıda çok aktif olamaya devam eder değişen tek şey azalan progesterondur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon