Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bu hikaye gerçek olabilir mi ? Doğal tedavi ile süper başarı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben bu tedaviyi light versiyon olarak denemeyi düşünüyorum.Konunun 20.sayfasına kadar okudum bütün kullanıcılar en önemlilei iodin demişler.Ancak ben iyodini kullanmam fazlası da ters etki yapabilir tiroide zarar verebilir. B complex,Çinko,Magnesium,Omega 3 ve E vitamini kullanıcam. Çinkoyu haftda 3-4 kullanırım fazlası da zarar. Elma sirkesini topikal olarak kullanmayı düşünüyorum. Bakalım pazartesi başlarım sanırım.Bi 2-3 ay kullanırım.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu tedaviyi light versiyon olarak denemeyi düşünüyorum.Konunun 20.sayfasına kadar okudum bütün kullanıcılar en önemlilei iodin demişler.Ancak ben iyodini kullanmam fazlası da ters etki yapabilir tiroide zarar verebilir. B complex,Çinko,Magnesium,Omega 3 ve E vitamini kullanıcam. Çinkoyu haftda 3-4 kullanırım fazlası da zarar. Elma sirkesini topikal olarak kullanmayı düşünüyorum. Bakalım pazartesi başlarım sanırım.Bi 2-3 ay kullanırım.

başlayacak mısın bu tedaviye, tam anlamıyla oturttun mu kafanda dostum, etkenleri nasıl temin edeceksin ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlayacak mısın bu tedaviye, tam anlamıyla oturttun mu kafanda dostum, etkenleri nasıl temin edeceksin ?
    Ya tam anlamıyla hepsini almamın imkanı yok, hepsini kullanmam da yazanların. Karaciğer ve böbrekleri mahveder hepsini kullanmak ve dozajları da inanılmaz yüksek. Uzun vadede faydadan çok zarar sağlar bu kadar hap. Belki multivitamin kullanabilirim fakat multivitamin için de birbirlerinin emilimini engelleyebilir vs gibi yorumlar yapılıyor bilmiyorum. Benim kafamda Bemiks-C ( B complex),Omega 3, Magnezyum, Çinko, E ve K vitamini var.Ancak K Vitaminini nasıl temin edeceğimi bilmiyorum.Cilt rahatsızlıgım da oldugu için bu vitaminlerin birçoğu uzun vadede ona da iyi gelir diye makaleler okudum. O yuzden hiç yoktan saçıma fayda etmezse belki cildime fayda sağlar. Cildime etmezse genel olarak hafızama ve vücut direncine fayda sağlar. Yani hiç yoktan iyidir

Ayrıca orjinal konuda bahsedilen "Hair Like Fox" , yani "Tilki gibi Saçlar" adlı kitabı indirdim şimdi PDF olarak. Yazarı bizim gibi saç dökülmesiyle uzun yıllardır mücadele eden bir adam ne doktor ne başka bişey. Kitabın içinde diyet ve bu vitaminler hakkıında çokça bilgi varmış. Boş zamanlarımda okuyup faydalı buldugum bilgileri de sizin için çevirip buraya koyarım.
    Konu Zer0 tarafından (11.10.2015 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyodin yüksek miktarlarda çok tehlikeli. Ben de bu tedaviye benzer bir diyet uygulamıştım. Yaklaşık 1 ay sonuç görmek için yeterli oldu.

Gluten, laktoz ve zeytinyağı hariç tüm yağları diyetten çıkardım. Bunun istisnası yok belirteyim. Bir lokma ekmek süreci başa sarıyor.

Kullandığım suplamentler de şöyle

D Vit - K2 Vit - Dil altı B12 - Omega 3 - Resveratrol

Şimdi İzmitli ile özelde de istişare ediyoruz ve bunun biraz daha geliştirilmiş halini hazırlamaya çalışıyorum. Özellikle probiyotik ilave edilmeli ister kefirle, ister turşu, ister tabletle.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyodin yüksek miktarlarda çok tehlikeli. Ben de bu tedaviye benzer bir diyet uygulamıştım. Yaklaşık 1 ay sonuç görmek için yeterli oldu.

Gluten, laktoz ve zeytinyağı hariç tüm yağları diyetten çıkardım. Bunun istisnası yok belirteyim. Bir lokma ekmek süreci başa sarıyor.

Kullandığım suplamentler de şöyle

D Vit - K2 Vit - Dil altı B12 - Omega 3 - Resveratrol

Şimdi İzmitli ile özelde de istişare ediyoruz ve bunun biraz daha geliştirilmiş halini hazırlamaya çalışıyorum. Özellikle probiyotik ilave edilmeli ister kefirle, ister turşu, ister tabletle.
    K2 vitamini hangi marka kullandın ? İnternette bulabildiklerim çok pahalı. Ucuz bir marka var mı ?

Solgar kullandım bir de mena var ama solgar oran/fiyat bakımından daha avantajlı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Solgar kullandım bir de mena var ama solgar oran/fiyat bakımından daha avantajlı.
    K vitaminini çıkardım o zaman tedaviden 65 lira diyor Solgar. Türkiyede zor bunu uygulaması konuyu okuyorum adamların toplam 40-50 dolar tutmuş 20 tane vitamn biz burda bir tanesine o kadar para veriyoruz.

K vitaminini çıkardım o zaman tedaviden 65 lira diyor Solgar. Türkiyede zor bunu uygulaması konuyu okuyorum adamların toplam 40-50 dolar tutmuş 20 tane vitamn biz burda bir tanesine o kadar para veriyoruz.
    Benim tedavimin en önemli kısmını D ve K2 vitamini oluşturuyordu.

"Hair Like Fox" kitabının ekolü ile "ultimate hair regrowht protocol" baya farklı prosedürler içeriyor. İncelediniz mi bilmiyorum ama immortalhair adlı sitede doğal tabir edilen tedavi yaklaşımlarını bol bol irdelemişler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gördüm hocam "Hair Like Fox" a biraz göz gezdirdim. D vitamini ve Fatty Acid'lerin önemini vurgulamış. "Ultimate hair regrowth protocol" u bilmiyorum onu araştırırm. İmmortalhair'i daha dün incelemiştim. O yüzden daha dün Hint yağı+ Hindistan cevizi yağı+ Nane yağı+ Bepanten ampül karışımı yaptım günlük olarak kullanmaya başladım PGE2 artırmak ve scalptaki inflamsyonu engellemek için. Keşke o supplementleri de getirtme şansımız olsa ama hem çok pahalı hem de gümrüğe takılma riski var. Türkiyede bu iş zor valla Levent abiyi takdir etmek gerek.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gördüm hocam "Hair Like Fox" a biraz göz gezdirdim. D vitamini ve Fatty Acid'lerin önemini vurgulamış. "Ultimate hair regrowth protocol" u bilmiyorum onu araştırırm. İmmortalhair'i daha dün incelemiştim. O yüzden daha dün Hint yağı+ Hindistan cevizi yağı+ Nane yağı+ Bepanten ampül karışımı yaptım günlük olarak kullanmaya başladım PGE2 artırmak ve scalptaki inflamsyonu engellemek için. Keşke o supplementleri de getirtme şansımız olsa ama hem çok pahalı hem de gümrüğe takılma riski var. Türkiyede bu iş zor valla Levent abiyi takdir etmek gerek.
    Hocam bahsi geçen bu yağları orijinal haliyle bulabiliyor musunuz buna artı olarak bir de orijinal emu yağı,bir de evigen eklense nasıl olur.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon