Merhaba arkadaşlar. Cilt bakımı konusunda pek konu yoktu bende başlığı biraz daha genel olarak açtım.

Şimdi burda hepimiz saçlarımızı(daha doğrusu kafamızda kalan saçlarımızı ) seviyoruz ve korumaya, arttırmaya çalışıyoruz. Ama Cilt için tedavi uygulayan var mı? Sağlıklı, Genç ve Güzel bir cilt için?

Bu konuyu biraz da şunun için açtım. Malum Erkeklerin görünümünde saç çok önemli. Saç problemi yaşıyan, saçı seyrelmiş kişilerin olduğundan daha büyük gösterdiğine rastlamışızdır, Buna çok Şahit olmuşuzdur.

Mesela saçı seyrelen 20 yaşındaki birisi 25 civarı, Saçı seyrelmiş 25 yaşındaki birisi 30 civarı, Saçı seyrelmiş 30 yaşındakiler de 40 civarı gösteriyor. Yani benim kendi çevremden gözlemlediğim bu.

Kendmden örnek vereyim. Eminim sizin de başınıza gelmiştir. Malum üniversite ortamı. Sen bi arkadaşla tanışırsın, Sonra o arkadaşın başkasıyla tanıştırır seni, Vs.. Zincirleme gider bu çevre edinme. Bir gün dediğim gibi bir arkadaşlarla oturuyoruz. Benim yaş 23. Bir grup kız arkadaşlarla tanıştık başka bölümlerden. Neyse laf lafı açtı. Yaşlarımızı bölümlerimizi felan anlattık, kızlar öğrendi 23 olduğumu. Sonra kızlardan birisi dedi ki ya sen biraz büyük gösteriyorsun, 27,28 felan diye. Aa öyle mi ha olabilir sorun değil vs diye geçiştirdim orda o konuyu ama insan bu konuları da takıyor işte.

Tesadüf 1 hafta sonra berbere gittim. Ama bu sefer başka birisine. Her zaman gittiğim berber tanıyor biliyor yaşımı. Berberle muhabbet ediyoruz. Bilerek yaştan açtım konuyu. 28 yaşındaymış. Dedim ben kaç gösteriyorum? O da demez mi abi sen benden büyük gösteriyorsun 30 felan diye. Moral gene sıfıra indi.

Peki şimdi biraz soru cevap yapalım. Erkeklerin olduğundan büyük göstermesi sadece saça mı bağlı, Yoksa Cilt tipinin de etkisi büyük mü burada??

Saçlarıma kullandığım tedaviyi açtığım konuda paylaştım. Şimdi ise cildime birşeyler uygulamak istiyorum. Bir ara forumda bi arkadaş östriol krem sürdüğünü belirtmişti. Başka da ciltle ilgili bişey görmedim forumda? İnternette Peeling ve anti aging vs kremler görüyorum. Ama hiç bi fikrim yok işe yarayacağına dair?

Bu konu hakkında bilgisi olan, Ya da tecrübesini paylaşmak isteyen olursa bu konu altında konuşalım.. Biraz uzun yazdım anlaşılan kusura bakmayın Yorumlarınızı beklerim