Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesi hk. genel düşüncelerim ve tedavim

SaçımınDoktoru Üyesi

Exclamation Saç dökülmesi hk. genel düşüncelerim ve tedavim

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 aydır forumu takip ediyorum, ara ara sorularımı soruyorum ve pm'den bu konuda bilgisi yüksek olduğuna inandığım abilerime danışıyorum.
    6 aylık muhakeme sonunda birtakım yargılara vardım ve sizlerle paylaşmak istedim ayrıca kendime uygun bulduğum bir tedavi listesi oluşturdum.

Saç dökülmesi hepimizin olduğu gibi her erkeğin kabusu.Bu kabusun altında yatan şey çağımızın en büyük kaygısı 'estetik'. saçlı, kaslı, zengin, iyi giyimli erkek dörtlemesi tüm erkek ve kadınların hayali.saç dökülmesi içe kapanıklığın, asosyalizmin, birebir ilişkilerin direkt olarak bağlı olduğu etmen.
    1 yıldır saç dökülmesi yaşayıp bir yılın öncesinde ajanslarda sürekli çekimlere çağırılıp görevler verilen bana 1 yılda verilen görevlerin azalması gayet güzel destekledi yukarıda yazdıklarımı

saç konusunda herkesle konuştum, her türlü ortama gittim. enayilik sayılacak bir para verip sürekli Amerika'ya bu konular hk. seminere giden dermataloğa dahi muayne oldum, fikir alışverişi yaptım.

Şu süreç sonunda rahatlıkla söyleyebilirim ki; saç dökülmesinin kesin bir tedavisi yok.
    çok çok şanslı değilseniz eninde sonunda babanıza benzeyeceksiniz amca dayı işin biraz hikaye kısmı maalesef.

Fakat 19 yaşında saçsız kalmayı kendime yediremediğimden bir süre tedavilere devam edip 30'lu yaşlarda kelliğin kabulü veya o zamanın trendine göre yeni bir tedaviye yönlenebilirim.
    gelelim tedavime;
    1 aydır biotin ve gnc saw palmetto kullanıyorum.şuana kadar bir etki veya yanetki söz konusu değil, devam edeceğiö
    1 haftadır 3 günde 1 propecia kullanıyorum.dökülme azaldı gibi, tabii psikolojik olması olasılığı da var
    yine haftada 2-3 rogaine foam kullacağım arkadaşlarıma sipariş ettirdim, elime ulaşacak.
    bu minoxil'e forumda çok yükleniliyor.Benim konuştuğu profesörün dediklerini aynen atarıyorum bu konuda: minox her zaman döngü yapacak diye bir kaide yok.test gruplarımda 3 yıldır döngüye girmeyen hastalarım var.Bu döngü kısmında kullandığını antiandrojenler, sağlıklı beslenme,spor ve çevre olmak üzere her faktör etkili. Sürekli kullanımda döngüye girme olasılığı çok daha fazla fakat siz bunu haftalık bakımınızın bir parçası haline getirip haftada 3 kullanarak uzun vadede verimi artırabilir ve döngü riskini minimalize edebilirsiniz.
    onun dışında dermoroller kullanacağım şakaklarda etkin bir tedaviye ve yan tedavilere ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum herkese acil şifalar dilerim.

Yeni Üye
    kardeşim öncellik geçmiş olsun bendede aynı durum var fakat yukarıda saç dökülmesinin kesin bir tedavisi yok demişsin bu kesinlikle yanlış bir kere . bunu bir hastalık gibi düşünebilirsin. mesela grip gibi. bununda bir tedaviye ihtiyacı var, grip oldugunda nasıl antibiyotik kullanıyorsun buda öyle birşey fakat bunun malesef ki malesef doğrudan etki edecek bir ilacı hala yok ama işte insanlar böyle forumlar açıyorlar yaptıkları tedavileri, losyonları vs. bizlere aktarıyor ve bundan olumlu etki alan binlerce insan var sende onları takip et inşallah başarıya ulaşırsın sakın tedavisi yok kel kalacağım gibi umutsuzluklara kapılma

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saclarimin ilk seyreldigi 2010 senesinde dershaneye gidiyorum ve rehberlik hocam bana resmen aşıktı surekli dizilerde oynasana vs laflar ederdi ula nazara mi geldik noldu tip denen bisey kalmadı valla ne kötü bisey bu sacsizlik Allah kimseye gostermesin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç dökülmesi genetik olsada farklı faktörlerde saçın daha cabuk dokulmesını sağlıyor dıye dusunuyorum.Sağlıksız beslenme,Düzensiz uyku , Yaşadıgın sehirdeki kirli hava , Saclarını yıkadıgın su.Bunlarda önemli faktör.
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eh madem proscara başladın al her gün. Yarılanma ömrü kısa zaten, 3 gün tutmuyor ki vücut onu.. Bu şekilde hormonların bir aşağı bir yukarı olmayacak mı bir dalgalanma? Diğer türlü düşecek ve kalacak? En azından alışınca yeni hormon dengene, sabit bir süreç işleyecek.
    Konu pipsqueak tarafından (20.10.2015 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh madem proscara başladın al her gün. Yarılanma ömrü kısa zaten, 3 gün tutmuyor ki vücut onu.. Bu şekilde hormonların bir aşağı bir yukarı olmayacak mı bir dalgalanma? Diğer türlü düşecek ve kalacak? En azından alışınca yeni hormon dengene, sabit bir süreç işleyecek.
    her şey bu mesajla başladı, artık proscar her gün fakat cell'e geçeceğimden bırakacağım.
    bir güncelleme girmiş olayım.
    saç problemi yavaşladı, durmadı. Bir takım kazanımlarım oldu saçta, şimdi saç çıkartma zamanı. Cell ve yanında destekleyici tedavilerle sonuç odaklı çalışacağım.Dışarıdan saç sorunum olduğu gözükmese de saçlarda çok çok incelme ve hacim sorunu var.
    Bu sorunu hallettim mi sanırsam stabilizasyon için uğraşacağım.

Beyler proscari 2 gunde 1 alincada dalgalanma yasanir mi

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en iyi sonuçlar için günde 1 veya 1.25mg alınmalı

2 gunde 1 alirsak ne olur peki

Banned
    Alıntı Emsi34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gunde 1 alirsak ne olur peki
    1 gün yemek yiyip diğer gün aç geçirirsen ne olursa, bunda da aynısı olur düzenli kullanım şart; çünkü yarılanma ömrü kısa bu ilacın. Keşke bir ilaç çıksa da 6 ayda bir almamız yeterli olsa...Ah ulan ah

Sayfa 1/2 12 SonSon