Sayfa 2/42 İlkİlk 123412 ... SonSon
412 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Pgd2 İnhibitörlü Krem/Losyon Yapmak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben setirizin losyonu yaptim, 2 gun kullandim sonra biraktim Kafam deneme tahtasi degil ki

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce saç çıkması daha sonra aşırı dökülmesini bende bir kaç konuda okumuştum. bu aslında ilacın teorik olarak etki mekanızmasına tezat oluyor. sonuçta pgd2 inhibe ediiyor. peki sonra ne oluyorda aşırı dökülmeler oluyor. bu durumda aklıma minox u getiriyor. acaba minoxta görülen döngü durumları mı. bu durum beni endişelendiriyor. bunları düşünüce setirizin oral damlayı bırakasım geliyor.
    Tek başına kullananlarda oluyor olabilir gücü ucu ucuna yettiği halde bütün kutuları elinde düşüren çocuk gibi çıkanlar ana nedne ortadan kalkmadığı için birden çoğu kaybedilebiliyor.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etkili ilaçların hepsinde bir dökülme dönemi oluyor. Minoxilde de yaşadım, finasta da yaşadım dökülme sürecini. Finas ilk başlarda androjenlerin aşırı artmasına neden oluyor. Minoxu malum hepiniz biliyorsunuz. PGD2 içeren krem, losyonlarda da aynı durumun geçerli olduğunu düşünüyorum. Sabredip en az 6 ay denenmeli.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoldaşlar ekstra bir konu açmak istemedim..pgd2 inhibitör araştırırken bazı forumlarda indometazin diye bir etken kullandıklarını gördüm.

Bloqueo DHT,PGD2-Finasteride y Indometacina 2%Crema 4 meses

Hair Loss Help Forums - indomethacin as a crth2 blocker (VGDMN NİCKLİ ÜYE DİKKAT)

Idomethacin as a Hair Loss Treatment?

anladığım kadarıyla buda pgd2 inhibitörü..ingilizcesi olan arkadaşlar bakabilirse yararlı olacağını düşünüyorum.

Moderatör
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoldaşlar ekstra bir konu açmak istemedim..pgd2 inhibitör araştırırken bazı forumlarda indometazin diye bir etken kullandıklarını gördüm.

Bloqueo DHT,PGD2-Finasteride y Indometacina 2%Crema 4 meses

Hair Loss Help Forums - indomethacin as a crth2 blocker (VGDMN NİCKLİ ÜYE DİKKAT)

Idomethacin as a Hair Loss Treatment?

anladığım kadarıyla buda pgd2 inhibitörü..ingilizcesi olan arkadaşlar bakabilirse yararlı olacağını düşünüyorum.
    1ve3. link portekizce sanırım ama resimler etkileyici araştırılması gerek

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1ve3. link portekizce sanırım ama resimler etkileyici araştırılması gerek
    Birinci linkte tamda anlayamasamda adam haftada bir kere finasterid veya dutasterid kullanmaktan bahsediyor sonra tabi bu konuda gecen etken maddeyi kullandiklari.yabancı dili olan arkadaşlar bakarlarsa memnun oluruz valla.resimler doğruysa adamin taç bölgesi kapanmis..hile yoksa sayet..

İşte bunlar hep kendini imha teorisi....

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunlar hep kendini imha teorisi....
    sahte mi demek bu

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahte mi demek bu
    Yok sahte değil ben aslında saçı kendi vücudumuzun yanlış bir alarm sonucu yavaş yavaş yokettiğini ileri sürmüştüm. Bu kullanılan antiinflamatuvar yani bir şekilde bağışıklık yeteneklerini ve enzimleri ortadan süpüren ilaçlarla gelişim sağlanıyor olması çok kuvvetli kanıtlar.

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok sahte değil ben aslında saçı kendi vücudumuzun yanlış bir alarm sonucu yavaş yavaş yokettiğini ileri sürmüştüm. Bu kullanılan antiinflamatuvar yani bir şekilde bağışıklık yeteneklerini ve enzimleri ortadan süpüren ilaçlarla gelişim sağlanıyor olması çok kuvvetli kanıtlar.
    Benim de bağışıklık sisteminin etkisiyle ilgili bir teorim var sanırım anladım dediğinizi

Sayfa 2/42 İlkİlk 123412 ... SonSon