Sayfa 1/42 12311 ... SonSon
412 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Pgd2 İnhibitörlü Krem/Losyon Yapmak

Pgd2 İnhibitörlü Krem/Losyon Yapmak

Merhaba arkadaşlar, Bir çok etkenle saç dökülmesine karşı alternatifler oluşturmaya çalışıyoruz ve bunda da yüksek oranda başarılı oluyoruz. Şimdi size pgd2 inhibe edici özelliği olan antiandrojen etkili basit bir krem hazırlamanız için bir öneride bulunmak istiyorum. Çünkü losyon minox vs uygulama zorluğu bir çok tempolu iş hayatı olan arkadaşımız için sorun teşkil ediyor. Oldukça ucuz maliyete saçlarınızdaki dökülmeye son derece etkili kullanımı kolay bir karışım yapabilir, bunu herhangi bir ortamda 2 dk işlemle kalıntısız olarak uygulayabilirsiniz.

Ketoral kremi 1/4 azalderm kremi 1/4 ve Voltaren Kremi 2/4 oranlarında karışım yaparak minik bir krem kabında sürekli taşıyabilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Not: Karışımdaki oranlar örnek olarak verilmiştir. Buna yakın göz kararı oranlar yeterli olacaktır.
    -------------------------------------------
    Losyon hazırlama:
    1,5 kutu zrytec 100-120 ml distille su içine atılır distille olması önemli saf su değil zrytecin içindeki cetirizinin sudaki minerallerle bileşik oluşturup etkisini yitirmemesi için distille su tercih ediniz losyona %20 oranında alkol çözelti ekleyiniz ben elseve losyondan 20ml falan kullandım ardından şişeyi belli aralıklarla sallayıp hafif ısıtılıp altı kapatıldıkmış suya koyun çözülmeyi arttırmak için bu kısım opsiyoneldir ardından 1-2 gün bekletip süzerek losyonu hazırlayabilirsiniz günce 2-3 kez kullabilirsiniz günde 2-3mlyi geçmemeye özen gösterin isteyen oranı arttırabilir (piranha)
    Konu piranha tarafından (04.10.2014 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mıracle hocam sagol Bu ketoral krem, azalderm krem ve voltaren krem ucu birlikte teorikte oldugu gibi pratikte de uzun surelo etkili olur mi acaba? Bi de sac derisinin ph'si bi de bunun ph'si falan uyumsuzluk olur mu acep? Of bi suru soru

Banned
    Hocam henüz pgd2 nin işlevleri ve baskılanması sonuçlarıyla ilgili sanırım pek detaylı bir bilgi ve sonuçlar yok. Acaba henüz erken mi ?

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam henüz pgd2 nin işlevleri ve baskılanması sonuçlarıyla ilgili sanırım pek detaylı bir bilgi ve sonuçlar yok. Acaba henüz erken mi ?
    Konu hakkında ki araştırmayı okuduysanız sonuçlar (farelerde) oldukça net. Alman forumlarında çok kullanılıyor bende damla tarzında losyona ekledim etkili olduğunu kendim deneyimledim ama başkalarında nasıl olur bilemem. İnsiyatif almadan da bekle bekle sonu gelmiyor. Bir de neticede kullandıklarımız içinde en masum etkenler belkide bunlar...

Tedavinin başında miracle losyon ve minox dut beraber kullansam da miracle losyon kullanım olarak az zaman alıyor ve hemen kuruyor saçta kolay kolay kalıntı bırakmıyor. Minox daha zahmetli açıkcası. İstediğim sonucu aldığımda minoxu bırakıp miracleyi devam edeceğim inşallah.

Krem konusuna gelirsek krem tamamen açık olan kısımlarda ideal fakat az saçlı bölgelerde kullanışlı değil veya çok kısa kestirmek gerek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hakkında ki araştırmayı okuduysanız sonuçlar (farelerde) oldukça net. Alman forumlarında çok kullanılıyor bende damla tarzında losyona ekledim ben etkili olduğunu kendim deneyimledim ama başkalarında nasıl olur bilemem. İnsiyatif almadan da bekle bekle sonu gelmiyor. Bir de neticede kullandıklarımız içinde en masuö etkenler belkide bunlar...
    yabancı forumlarda üç dört sene öncesine dayanan konular var. ama doğru düzgün geri dönüşler olmadı. buda beni düşündürüyor ama yinede denemiş olmak için setirizin oral damlayı kullanıyorum. ama birşey beni endişelendiriyor. setirizin h1,pgd2 nin yanında pge2 gibi saça faydalı gelen protein sentezinide inhibe ediyor olabilirmi. setirizinin tam olarak neleri inhibe ettiği belli mi acaba.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı forumlarda üç dört sene öncesine dayanan konular var. ama doğru düzgün geri dönüşler olmadı. buda beni düşündürüyor ama yinede denemiş olmak için setirizin oral damlayı kullanıyorum. ama birşey beni endişelendiriyor. setirizin h1,pgd2 nin yanında pge2 gibi saça faydalı gelen protein sentezinide inhibe ediyor olabilirmi. setirizinin tam olarak neleri inhibe ettiği belli mi acaba.
    hayır pge2 yi artırıyor aksine.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zamanında bu setirizin, pgd2 vs'yi baya bi araştırmıştım yabancı forumlarda. Bunları deneyen baya oldu ama geri dönüşler çok olumlu değildi. Yani ilk başlarda saç çıkmış ama sonra çıkmamış, aşırı dökülmeler olmuş,vs.

Bence şu an için bizim için en mantıklısı lipogaine kullanmak. Denenmiş, etkili bileşenleri var. Geri dönüşler de baya iyi. Ebay'dan tanesi 70 tl ye mi ne patlıyor kargo dahil. Her gün yerine gün aşırı olursa ayda 35 tl eder. Bana ise saçımı korumak için haftada 2 yeter diye umuyorum, o da ayda 20 TL ediyor.. Tabi lazer ve nizoral de kullanıyom ben

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ama bu aldactone ile doğum kontrol hapının geri dönüşlerini bilmiyorum. Mıracle kardeşimiz bunu araştırmıştır, biliyordur..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında bu setirizin, pgd2 vs'yi baya bi araştırmıştım yabancı forumlarda. Bunları deneyen baya oldu ama geri dönüşler çok olumlu değildi. Yani ilk başlarda saç çıkmış ama sonra çıkmamış, aşırı dökülmeler olmuş,vs.

Bence şu an için bizim için en mantıklısı lipogaine kullanmak. Denenmiş, etkili bileşenleri var. Geri dönüşler de baya iyi. Ebay'dan tanesi 70 tl ye mi ne patlıyor kargo dahil. Her gün yerine gün aşırı olursa ayda 35 tl eder. Bana ise saçımı korumak için haftada 2 yeter diye umuyorum, o da ayda 20 TL ediyor.. Tabi lazer ve nizoral de kullanıyom ben
    önce saç çıkması daha sonra aşırı dökülmesini bende bir kaç konuda okumuştum. bu aslında ilacın teorik olarak etki mekanızmasına tezat oluyor. sonuçta pgd2 inhibe ediiyor. peki sonra ne oluyorda aşırı dökülmeler oluyor. bu durumda aklıma minox u getiriyor. acaba minoxta görülen döngü durumları mı. bu durum beni endişelendiriyor. bunları düşünüce setirizin oral damlayı bırakasım geliyor.

Sayfa 1/42 12311 ... SonSon