Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finadterid kullanıp deprosyona girenler oldumu.

Finadterid kullanıp deprosyona girenler oldumu.

Arkadaşlar merhaba.

Forumdakilerin tavsiyesi üzerine proscar finasterid aldım her gün 1mg kullanıyordum ama 1 haftanın sonunda bunalıma girdiğimi ve kendi içinde bazı şeyleri sorguladığımı farkettim. Normaldede biraz karamsar bir insan olmama rağmen bu ilaçtan sonra aşırı derecede hayata bakışım bozuldu ve hayattan tat almamaya başladım. Böyle bir yan etki gören varmı aranızda. Not: Bu yan etki ilaç prospektüsünde yazmıyor bilginize.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beni birtakım sorgulamalara itti bu ilaç fakat bunu olumlu yönde değerlendirdim ben. Deprasyon ağır olur

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorgunluk ve zihin bulaknıklığı yapmıştı bende.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölüm anksiyetesi, panik atak ve bilumum kaygı-korku-endişe geçmişte yaşamama, şimdi yalnızca mücadele etmeyi ve ayakta kalmayı öğrenmeme rağmen, ilacı kullanmaya başlayalı 1.5 belki, 2 ay oldu fakat dediğin gibi bir şey yaşamadım. Daha çok mevsimsel geçişten kaynaklı olabilir. Temiz hava, fiziksel aktivite özellikle kardiyo rahatlatır insanı, çık bir sahile, toprağa basabileceğin bir yere git. Yürüyüş, egzersiz yap derin nefes al, sevdiğin insanlarla vakit geçir.. Hepsi bu.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlarımın dökülmesi bende depresyon,anksiyete,sizofreniye sebep oldu,finasteridi bilmem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarımın dökülmesi bende depresyon,anksiyete,sizofreniye sebep oldu,finasteridi bilmem
    bence sac dokulmesiyle birlikte gelen depresif durum testonun azalmasiyla birlikte cokuntu yapiyor iyice.Tek basina bir etki degil bu mutlu enerjik insani birden depresyona sokmaz bu ilac mumkun degil.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    merhaba dostum bende finasterid in depresyon yan etkisinden muzdarip olanlardanım.böyle bir yan etki prosepektüs te yazmasa da,evet böyle bir etkisi çok nadirde olsa kesinlikle var.beyin kimysallarını doğrudan veya dolaylı yoldan etkilediğini düşünüyorum.sağolsun kendileri bir dönem hayattan bezdirdi beni.uykusuzluk,halsizlik,unutkanlık,motivasyon eksikliği,zevk hissinin azalmasının bu depresif duruma bağlı geliştiğini düşünüyorum.çünkü kısa bir süre antidepresan kullandıktan sonra bu yan etkiler kayboldu.

cognitive etkisi kesin var. 10 yılda toplam 5 yıl kullanmısımdıe aralıklarla. ne zaman kullansam bu sürecte ice kapanıklıl, tikler, konusma zorlugu, kelimeleri bulamamak, odsklanma sorunu gibi seyler yasıyorum. dozu azalttım fsrklı dozlar deniyorum haftada iki gibi. cinsel yan etki olmuyor bende. psikolojik pldugunu sanıyorum ne zaman bıraksam ilacı kendiöe geliyorum zihnim berraklasıyır canlı biri olup cıkıyorum..

bubarada yurtdısında buna brain fog diyorlar

Bende yaklaşık bir aydır dutasterid kullanıyorum depresyonu bilmiyorum ama bu tarz ilaçların halsizlik dikkatsizlik yaptığı kesin ama zamanla bu yan etkilerin geçeceğini düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiastreid depresyona soktugu kesindir hatta zamanla intihara bile gideçek durumlar olmustur yabanı sitelerde var yuzde binde 1 olur bu dogrudur

Sayfa 1/3 123 SonSon