Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Lazer Epilasyon Yaptıran var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Vucudumda kil olmasini istedigim tek yer kafam, ama malesef onun disinda her yerde bol bol var Sakallarim nerdeyse gozumden cikacak artik. Bir ara laser epilasyon dusunmustum ama bir arkadasim yaptirdi benim gibi sakallari yanaklarini kaplamis olan, hemde nispeten iyi denilen bir yerde. Cocuk 5 kere gitti, her gittiginde tum gun yuzu boyle bi garip oldu hafif kizarmis ve derisi soyulmus. Surec bittiginde ise yanaklarindaki istenmeyen sakallarin yarisi hala duruyordu, diger yarisi gitmisti. Bir de ustune birkac yilda bir tekrarlamak gerekebilirmis dedi. Bende boylece laser epilasyon konusunu kendim icin kapattim Benim anladigim kadariyla laser epilasyon kesinlikle kesin cozum degil, cook uzun sureli hafifletici bir cozum. O kadar para vermeye ve git gel iskencesi cekmeye degmez bence
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

İyide iğneli epilasyon tüm vücuda nasıl yapılacak ki parasını geçtim. Ben şuan saç dökülmesinden daha çok takmış durumdayım çünkü vücudumu komple sardı yani kalça üstlerim bacakları ayak parmaklarıma kadar full hiç boşluk yok ailedende değil ama doktorlar lazerle sonuç alırsın diyorlar.Bende anlamadım.Yaptırıp sonuç alan varsa tavsiye edebilir mi? Çok zor durumdayım çünkü.Böyle aynada bakınca ağlayasım geliyor.

Alıntı rock102 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide iğneli epilasyon tüm vücuda nasıl yapılacak ki parasını geçtim. Ben şuan saç dökülmesinden daha çok takmış durumdayım çünkü vücudumu komple sardı yani kalça üstlerim bacakları ayak parmaklarıma kadar full hiç boşluk yok ailedende değil ama doktorlar lazerle sonuç alırsın diyorlar.Bende anlamadım.Yaptırıp sonuç alan varsa tavsiye edebilir mi? Çok zor durumdayım çünkü.Böyle aynada bakınca ağlayasım geliyor.

Önce lazer yaptırıp cogunlugunu azaltmanız sonrasında encok önemli oldugunu dusundugunuz yerlere igneli yaptırmanızı tavsiye ederim.lazerle tuyleriniz bitmez ancak incelir yanı aynı yerden dahah güçsüz bir kıl cıkar seyrek kıllar belkı od erece rahatsız etmez sizi..

Evidenceback yıllardır rahatsız ediyor zaten yazları özellikle. birazda utangaç biriyim istediğim mesleği bile bu yüzden yapamadım ben.Yazın şort falan hiç giyemiyorum mesela ama sıkıntı asıl üst taraflarımdada çıkmaya başladı birde bende çok yoğun ve saç gibi uzuyor.Ama lazerde tahrip olan hücre nasıl bir daha kıl üretecek ki sonuçta her yerde kalıcı diyorlar ki doktorların bir kısmıda onaylıyor bu durumu çünkü lazer yapılırken aktif olmayan tüyler yıllar içinde aktifleşebiliyor diyorlar.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Evidenceback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce lazer yaptırıp cogunlugunu azaltmanız sonrasında encok önemli oldugunu dusundugunuz yerlere igneli yaptırmanızı tavsiye ederim.lazerle tuyleriniz bitmez ancak incelir yanı aynı yerden dahah güçsüz bir kıl cıkar seyrek kıllar belkı od erece rahatsız etmez sizi..
    Nasıl yanı ya şimdi lazer de yaptirsak gitmicek mi bu kıllar herkesin derdi farklı yeminle ya kimisinin sırtı omzu kıllı olur benimde sadece kol ama öyle böyle değil çok gür killarim var

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yanı ya şimdi lazer de yaptirsak gitmicek mi bu kıllar herkesin derdi farklı yeminle ya kimisinin sırtı omzu kıllı olur benimde sadece kol ama öyle böyle değil çok gür killarim var
    En kötü ihtimal alırsın kardeş boşver. biz ne yapalım? bir tek kol diyorsun sorun bile değil bence ki erkeğin kolunda kıla kimse bakmıyor.Lazerle 2-3 seansta azaltırsın Benim kol bacak kalça her yer diz kapağında bile çıkıyor.

Lazerle sadece azalır yanı azalmasıda kılın ıncelmesındendız kesınlıkle tammaen bıtmez ..

Alıntı Evidenceback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lazerle sadece azalır yanı azalmasıda kılın ıncelmesındendız kesınlıkle tammaen bıtmez ..
    Bu konu ile ilgili bir yerde mi çalıştınız acaba? Yoksa yaptırıp sonuç mu alamadınız?

Alıntı rock102 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evidenceback yıllardır rahatsız ediyor zaten yazları özellikle. birazda utangaç biriyim istediğim mesleği bile bu yüzden yapamadım ben.Yazın şort falan hiç giyemiyorum mesela ama sıkıntı asıl üst taraflarımdada çıkmaya başladı birde bende çok yoğun ve saç gibi uzuyor.Ama lazerde tahrip olan hücre nasıl bir daha kıl üretecek ki sonuçta her yerde kalıcı diyorlar ki doktorların bir kısmıda onaylıyor bu durumu çünkü lazer yapılırken aktif olmayan tüyler yıllar içinde aktifleşebiliyor diyorlar.
    Vücudunuz tüylüyse, yani kılları lazerle aldıracaksınız ama kılın etrafında ufak tefek göze batmayan tüyler varsa lazer ile bunların aktive olup ilerde kıl olma ihtimali var. İyice araştırın derim, genelde hep garanti verirler ama yalandır, 2-3 senede bir tekrar atış yaptırmanız gerekir. Gırtlak kısmında az olmasına rağmen ve yine kulağımda çok az olmasına rağmen 5-6 sene önce lazer yaptırdım, hem de gayet bilindik ünlü bir yerde. Şu an gırtlaktakiler geri geldi, çok kalın olmadıklarından kesiyorum ve gözüme hiç batmıyor. Keşke hiç yaptırmasaydım, boşuna para vermiş oldum. Kulağımda ise tüylerin yerini kıllar aldı. Yine orda da çok fazla olmadığından cımbız ile idare ediyorum.

Alıntı DoriaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vücudunuz tüylüyse, yani kılları lazerle aldıracaksınız ama kılın etrafında ufak tefek göze batmayan tüyler varsa lazer ile bunların aktive olup ilerde kıl olma ihtimali var. İyice araştırın derim, genelde hep garanti verirler ama yalandır, 2-3 senede bir tekrar atış yaptırmanız gerekir. Gırtlak kısmında az olmasına rağmen ve yine kulağımda çok az olmasına rağmen 5-6 sene önce lazer yaptırdım, hem de gayet bilindik ünlü bir yerde. Şu an gırtlaktakiler geri geldi, çok kalın olmadıklarından kesiyorum ve gözüme hiç batmıyor. Keşke hiç yaptırmasaydım, boşuna para vermiş oldum. Kulağımda ise tüylerin yerini kıllar aldı. Yine orda da çok fazla olmadığından cımbız ile idare ediyorum.
    Kulak için falan iğneli yapılabilir ufak bölge sonuçta.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon