Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1 senede agresif dökülme

1 senede agresif dökülme

Abilerim ben 17 yasındayım daha oncede konu falan açtım dedıgınız çoğu şeyi denedim aslında sonuçta aldım dökülme gerçekten azaldı günde 30 40 tel ama hala bi artış yok saçlarda aksine hala azalıyo gibi geliyor 1 senede bu kadar çok dökülme normal mi degil mi anlamadım ve dokulme başladıgından berı bu kaşıntı benı cıldırtıcak sevıyeye geldi bana bi yol gösterin rica ediyorum bi doktor veya ilaç her neyse artık son demler gibi geliyo ilk gittigim doktor kansızlık ve vitamin eksikligi demişti onun yuzunden tedavide belkide çok geride kaldım aslında pekte bi ümidim yok ama atıcam yinede eğer sizde yok diyorsanız artık ya ektiririm yada bi süre topik kullanırım yapıcak bişey yok kabullendik artık.Saçlarım şuan bayaa uzun kısa kestirmeye korkuyorum açıkcası cok seyrek gozukucek diye en azından okul bıtene kadar kalsın dıyorum resımlerıde atıyım

bu 3 ay onceki hali
    http://i.hizliresim.com/My1Q9Q.jpg

kuruyken ön çizgi
    Img 20151122 103535 - Hızlı Resim
    tepe
    Img 20151118 230740 - Hızlı Resim

ve buda ıslak hali:

Img 20151122 102700 - Hızlı Resim

bu arada belirtmek isterim ön çizgide normalde çok aşırı seyrelme vardı 1 ay oncesıne kadar sımdı goruldugu gıbı ufak tefek saçlar çıktı sadece önde.
    Dedigim gibi yardımcı olursanız cok sevınırım herturlu onerilerinizi bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim geçmiş olsun o yasta çok zor bir durum acilen Miracle losyon ile min-dut losyona başla. Bilmiyorum daha ergenlik cagindasin doğal bir öneri var mıdır arkadaşlar daha iyi bilir. Gecmis olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 yaş için biraz seyrelme var evet ama aman aman çok moral bozma .
    1-2 yıl hafif dozda miracle losyon ile durumu stabil bi hale getirmeye çalış,beslenme,vitamin vs. ile durumu idare et.
    19-20 yaşına geldiğince yani üniversiteye geçtiğin zamanlar duruma bak, ihtiyac hissedersen de finasterid e başla.
    Minoxil kullanma şimdilik eğer kullanmıyorsan,ona ilerde daha çok ihtiyacın olacağı zaman olacak o zaman kullanırsın

moralimi hep iyi tutmaya çalıştım ama olmuyo işte dediginiz gibi bu yaşta baya büyük bi sorun bu,miracle losyona başlıyım dedıgınız gıbı hafif dozda ancak tam olarak nasıl yapıldıgını ve ne aralıkla kullanıldıgını bılmıyorum yardımcı olursanız 1 2 sene ıdare edıcekse eğer kullanıyım şuankini korusam o bile yeter bana

Dostlar konuyu hortlatmak durumunda kaldım yeni konu açmamak için yaklaşık olarak 2014 den beri dökülen saçlar 4 yılına girdi Dostlar burada konuyu ılk açtığımda 16 yaşındaydım başlangıç aşamasıydı bir kaç öneri aldım cogunu denedım ancak hiçbiri tam olarak çözüm olmadı.Doktorlar sadece minoxili verip yolluyorlar saça bakmıyorlar bile buda ayrı bir canımı sıkıyor.Bu sene üniversiteye gidiyorum ancak durumum cok vahim olmaya başladı heleki ön kısımdaki seyreklik psikolojimi çok bozuyor saça şekil veremiyorum buda ayrı bir dert artık bir çözüm bulmak istiyorum lütfen sizden ricam bu kardeşinize varsa bu saçı az bişey toparlayacak en azından toparlamasa bile artık dökülmesini durduracak bir öneri bunu bana açıklayın bilgilerinize gerçekten ihtiyacım var ve hani durumu görmeniz açısından fotoğrafları da atıyorum;

şimdiden herkese teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktorlarında yapacak pek bir şeyi yok. AGA'nın bilinen kesin çaresi yok. Şu an etkinliği ispatlanmış iki çözüm var biri Minox diğeri Finans. Finansın yan etkilerinden dolayı doktorlar seni minoxa yönlendiriyor. Forumdaki destek tedavilere başlayabilirsin. Başladığın tedaviyi en az 6 ay istikrarlı şekilde devam ettirip gelişmeleri izle. Min+Dut, Cell, Miracle gibi.

hocam peki bu dökülmeye karşı sence en etkili olanı min+dut mudur miracle midir şimdi bunu şunun için soruyorum en azından benı bi 4 sene daha goturmesı için bu saçın götürürse umarım tabi sabit bir düzende hangisi bana daha çok etkili olursa onun üzerinden sabit bir şekilde devam edeyim düzenimi bozmadan ve ne sıklıkla kullanmam gerek bilgilendiriseniz çok sevinirim

Her gün bir haşlanmış yumurta, karbonhidrat olarak tam tahıllar, bir avuç ceviz badem vs gibi kuruyemişler tüketin demir folik asit yönünden zengin gıdalarla beslenmenize yön verin. Almanız gereken proteini hesaplayın, boş kalorilerden uzak durun. maddi durumunuz varsa saç için multivitaminlerle de desteklerseniz çok daha iyi olur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Güncel tedavin nedir? Hangi tedavileri kaç ay denedin? Ailende dökülme durumu nedir?(Baba-Dede-Amca-Dayı-Kuzenler)

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cellagance setipiprant dermaroller masaj ve spor yapmaya başla moralini yüksek tut çünkü yakında bu sorun tamamen çözülecek büyük ihtimal zaten bu dediklerimi düzenli yaparsan saçların gerçekten toparlanacaktır.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 1/2 12 SonSon