Sayfa 35/49 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
483 sonuçtan 341 ile 350 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Yeni Üye
    Geçtigimiz haftalarda basit bir ameliyat oldum,kasık fıtığı ameliyatı.Bu fıtık bende 6 yıldır aktif duruyordu.İnternetten risklerini okuma zahmetini 6 yıl sonra gösterebildim.Bir de ne göreyim,bağırsak kanserine kadar yolu varmış.(!!!)Şansılıyım dedim böyle birşeyle karşılaşmadığım için.Zamanımda vardı ameliyat olup aradan çıkartayım dedim.Lokal anestezi zamanı geldiğinde bana bir form imzalattılar,akıllara zarar.Sağ kolumu-sağ bacağımı yitirebilir,kısmi felç kalabilir hatta masada kalabilirmişim.(!!!)Ama çırılçıplaksın herşey hazır ve doktor seni bekliyor,attım imzayı.10 gün geçti ameliyatın üzerinden şuanda Allahıma bin şükür sapasağlamım.

Bu da yanetki tartışmalarına benden naçizane bir "kıssadan hisse" olsun.

Herkese tekrardan selamlar
    Bu ilacı binlerce kişi kullandı ama haftalık bazda yazan bir insan hiç görmedim daha detaylı ve bilgilendirici olması açısısından buradan yazıyorum. Tekrar belirtim minox vs hiçbir topikal kullanmıyorum.

Tam 1 ay 1 gün oldu bugün proscar a başlıyalı
    Ara sıra kafama göre dozaj arttırıp düşürmem oldu ilk dönemler 4 e 1 yaptım ama sonra ne acelem var geç olsun güç olsun ama düzenli ve temiz olsun diyerekten 5 e 1 proscar almaya devam ettim.

Gelişmeler olumlu olumsuz şeyler :

- Saçlarda yağlanmayı kesti hala aynı
    - Saçlarda dökülme sıfır
    - Kulaklarda yağ oluşumu bitti kulak içinde sarı kir oluşmuyor (Bu dht baskılanma belirtisi bildiğim araştırdığım kadarıyla)
    - Yan etki 1 adet var oda proscar dan mı bilmiyorum altta yazıcam.
    - Saçlarda hiçbir gelişme gözlemleyemedim artma azalma gibi zaten orta uzunlukta bir saçım var ( Ki bunu şuan için beklemiyorum minimum 6 ay süre verdim ilaca muhtemelen 3 ncü ayda ufak tefek şeyler gözlemliyebilirim ) Ayrıca placebo etkisine de dikkat ediyorum ilaç aldım diye aa şuramdan saç fışkırdı burası gitti gibi bi durum yok neredeyse hergün saçımın her bölgeden resmini çekiyor ve gözlemliyorum ve karşılaştırıyorum.
    - Cinsel istek vs normal seviyelerde değişim yok menide sıvılaşma vs yok sertleşme problemi yok jinekomasti belirtisi yok göğüs hassasiyeti yok göğüste büyüme belirtisi yok hormonal depresyon belirtisi yok hergün spor yapıyorum güçten düşme yok günde 50 şınav çekerim değişim yok 60-70 e çıkıyorum arada vs vs
    - İlacı aç karnına değil akşam tok karnına saat 7-8 gibi alıyorum.

Yan etki ve olumsuzluklar :

- Tek bir yan etki hissediyorum buda çok nadiren proscar kullanan insanlarda görülen bir yan etki pek bir araştırma bulamadım hakkında kulak ağrısı ( Bu proscar la mı alakalı değil mi tam olarak emin değilim ) sol kulağımda çok hafif neredeyse hissedilmeyecek derecede garip bir ağrı vardı haftabaşında 2-3 gün sürdü ama nasıl diyim gerçekten belli belirsiz ağrı da değil böyle saatlikte devam etmiyordu 2-3 dk oluyor 6-7 saat olmuyor sonra 2-3 dk olan birşeydi. ( Bu belkide ilaç hakkında çok fazla yan etki araştırdığım için kendimi buna itmem de olabilir ) 2-3 gün sürdü sonra zaten az olan ağrı komple geçti (Ki bu ağrı olan dönemde sabah ofise giderken arabamın camı açık olarak gitmiştim) Belki ondandır ama emin değilim

Şuan için sorun yok kısacası gelişmeleri yine bu başlıktan aktarmaya devam edeceğim bunları ilk defa okuyan var ise bu başlıktaki mesajlarımı bulmalarını tavsiye ederim

Ek olarak yan etki olarak belirttiğim kulak ağrısı çene kasları egzersizlerimden dolayıda olabilir bu arada belirtmeyi unuttum sürekli çene egzersizi yapıyorum ve onu yaparken tam kulak bölgemde hafif bir ağrı hissediyordum ilaca başlamadan önce de yaşıyordum ama hareketleri yaparken bir ağrı oluyordu

1 ay 10 ncu günden selamlar :

Tekrardan bir güncelleme yapayım dedim benden başka bu konuda yazan yok nasıl olsa

Üstte yazdığım herşey tıpatıp aynı sadece kulak ağrısı artık geçti sebebi dış kulak iltihabıymış ilaçla alakası yokmuş. Ya da çene egzersizleriyle.
    Geri kalan herşey aynı saçta en ufak bir gelişme artış gözlemliyemedim.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Genel bir güncelleme daha yapim kısaca eminim takip edenler vardır forumda ki diğer kullanıcılar rahatsız olmazsa eğer yazmaya devam edicem

Oral ilaç kullanımını özellikle genç yaşlarda kesinlikle tavsiye etmiyorum hele yüksek dozajları asla ve asla ayrıca doktora görünmeden hiçbir tedavi uygulanmamalı buna topikal hatta şampuan da dahil.

Ek olarak ne kullanırsanız kullanın kesinlikle forumdaki benden daha tecrübeli kişilere danışın bu forumda ciddi ciddi bu işe kafa patlatan insanlar var ben sadece gördüklerimi uyguluyorum

Güncellemeye gelecek olursak :
    1- Saç dökülmesi sıfır (Önceki mesajları okuduğunuzu varsayıyorum konudaki)
    2- Yan etki sıfır
    3- Ereksiyon problemi "Sıfır kere sıfır aktif cinsel hayatı olan biriyim menide şeffaflaşma ya da sertleşme problemi yaşamadım"
    4- Dermastamp ı bıraktım saçlarıma zarar verdiğini düşünüyorum topikal tedaviler uygulandığında daha yararlı olabilir ne kadar uğraşırsam uğraşim zarar veriyor bir şekilde ayrıca hiçbir yararını da gözlemliyemedim (Dermastamp ı 4-5 aydır uyguluyorum)
    5- Yan etki gibi görünen ama iyi olan bir etki ise uyku. Eskiden gece 2-3 lere kadar uyuyamaz uykum da gelmezdi yatakta debelenir dururdum fin kullanmaya başladığımdan bu yana kafamı yastığa koymamla uyumam bir oluyor hayatında çocukluk hariç 11-12 lerde uyumayan ben 12 dedimmi uyuyorum. Aslında uykumda gelmiyor yatağa girmeden önce ama garip bir şekilde yastığa kafamı koymamla uyumam bir oluyor ve buda beni çok mutlu ediyor. Çünkü hayatımda en çok stresi uyumadan önce yaşardım ben yatakta sürekli kafa karışıklığı, garip düşünceler curcunası oluyordu artık bu bitti. Sanki antidepresan etkisi de gösterdi biraz. Bunun finasteride e bağlı olduğuna eminim. Ayrıca bu etkiyi yorgunluk ile ve sürekli uyku haliyle karıştırılmamasını bildirmek isterim dediğim gibi gün içinde uykusuzluk çekmiyorum sanki ben uyumam lazım dediğimde bedenim tamam hadi uyuyalım diyor.

Şuan için sorun görünmüyor 10-20 günde bir burdan gelişmeleri bildiricem topikal kullanmayı düşünmüyorum ama fin kullanıyorsanız topikal kullanmanızı etki açısından tavsiye ederim çok daha sağlam bir tedavi olur.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takip ediliyorsunuz hocam aynen devam lütfen..

SaçımınDoktoru Üyesi
    takip ediyoruz hocam

Bu arada merak edenler için tedaviye başlamadan önce ki saçlarımın resmini atim.

Dediğim gibi ben 30 yaşındayım zaten çok yoğun dökülmesi olan birisi değildim ailemde ki herkesin şakak çizgileri birebir tıpatıp aynıdır benim şakak seviyem vs de öyle saçlarımın önlerinde güçsüzlük var ve benim saç dökülmem ciddi oranda strese bağlı ve yeme içmeye bağlı ki saçlarım benim 18-20 yaş arasında dökülmüştür herhalde hep ön bölge seyrekti kendimi bildim bileli çok gür sıkı değildi ayrıca saç dökülmem hiçbir zaman 50-100 ü bulmadı benim günlük olarak hayatımda hiç duştayken avuç dolusu ya da yatağımda avuç dolusu saç görmedim. Ama proscar ve vitamin kullanmadan önce saçlarımı çektiğimde geliyordu 10 defa çeksem 2-3 tel geliyordu ve duştayken de ara sıra çalışırken de yani öyle hiç saçım dökülmüyor değildi. Şuan ise 1 tel bile gelmiyor çektiğimde hiçbir şekilde döküldüğünü görmedim ki saçlarımı takip etmek için uzun tutuyorum.

Temel saç dökülme sebeplerim tahminimce
    -Stres (Özellikle son 3 yılda çok ama çok ciddi stres altındaydım) şükür bitti 1 yıldır
    -Yemek düzeni (Özellikle ekmek)
    -Ciddi oranda uyku düzeni neredeyse uzun yıllar çok geç saatlerde uyudum gece 6-5 gibi
    -Alkol sigara kadın kız muhabbetleri (kızlar hala devam ) ona yapcak bişi yok))
    -Hafif genetik özellikle sol şakağım sağa göre biraz daha geridedir bu babamda abimde ve kardeşimde de öyle tıpatıp aynıdır şakak çizgilerimiz
    -Saçlara hiç bakmıyordum jöle de sürmem normalde ama çok fazla fön çekiyordum saçlarıma ve çok sert şekilde tarıyordum.

Genel olarak bunlar.

Hazır yazmışken yine bir güncelleme : Değişiklik yok devam aslında ufak tefek önlerde minik minik saç çıkışları gözlemliyorum ama çaktırmıyorum şimdi burda saç çıktı diyip kimseyi yanlış yönlendirmek istemem

Herkese sevgiler saygılar
    Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

Ek olarak mesaj düzenleme olmadığı için yeni mesaj olarak atıyorum kusura bakmayın bu da vertex bölgesi

Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada merak edenler için tedaviye başlamadan önce ki saçlarımın resmini atim.

Dediğim gibi ben 30 yaşındayım zaten çok yoğun dökülmesi olan birisi değildim ailemde ki herkesin şakak çizgileri birebir tıpatıp aynıdır benim şakak seviyem vs de öyle saçlarımın önlerinde güçsüzlük var ve benim saç dökülmem ciddi oranda strese bağlı ve yeme içmeye bağlı ki saçlarım benim 18-20 yaş arasında dökülmüştür herhalde hep ön bölge seyrekti kendimi bildim bileli çok gür sıkı değildi ayrıca saç dökülmem hiçbir zaman 50-100 ü bulmadı benim günlük olarak hayatımda hiç duştayken avuç dolusu ya da yatağımda avuç dolusu saç görmedim. Ama proscar ve vitamin kullanmadan önce saçlarımı çektiğimde geliyordu 10 defa çeksem 2-3 tel geliyordu ve duştayken de ara sıra çalışırken de yani öyle hiç saçım dökülmüyor değildi. Şuan ise 1 tel bile gelmiyor çektiğimde hiçbir şekilde döküldüğünü görmedim ki saçlarımı takip etmek için uzun tutuyorum.

Temel saç dökülme sebeplerim tahminimce
    -Stres (Özellikle son 3 yılda çok ama çok ciddi stres altındaydım) şükür bitti 1 yıldır
    -Yemek düzeni (Özellikle ekmek)
    -Ciddi oranda uyku düzeni neredeyse uzun yıllar çok geç saatlerde uyudum gece 6-5 gibi
    -Alkol sigara kadın kız muhabbetleri (kızlar hala devam ) ona yapcak bişi yok))
    -Hafif genetik özellikle sol şakağım sağa göre biraz daha geridedir bu babamda abimde ve kardeşimde de öyle tıpatıp aynıdır şakak çizgilerimiz
    -Saçlara hiç bakmıyordum jöle de sürmem normalde ama çok fazla fön çekiyordum saçlarıma ve çok sert şekilde tarıyordum.

Genel olarak bunlar.

Hazır yazmışken yine bir güncelleme : Değişiklik yok devam aslında ufak tefek önlerde minik minik saç çıkışları gözlemliyorum ama çaktırmıyorum şimdi burda saç çıktı diyip kimseyi yanlış yönlendirmek istemem

Herkese sevgiler saygılar
    Hocam saç tipimiz aynı 30 yaşımdaki halim gibisiniz yahu
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

Sayfa 35/49 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon

Members who have read this thread: 10