Sayfa 34/49 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
483 sonuçtan 331 ile 340 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Androgenetic Alepecia bir otoimmun sorundur, oral antiandrojen kullanımı kalıcı cinsel hasarlar dışında (yüzlerce kişi tanıdım bana bir şey olmaz demeyin olacaktır) endokrin sistem dengelerini giderek artan şekilde değişmeye zorlayarak dalgalanmalara sebep olacak bunun sonunda otoimmun sorunlar çok daha fazla şiddetlenecektir (sacece saç değil) kesinlikle oral antiandrojen kullanımını önermiyorum kontrollü ru58841, spiro, cb0301 kullanılabilir.
    Peki hocam o zaman AA tedavisinde kullanılan ilaçlar Aga'da da yardımcı olur mu? Örneğin burada bahsettiğiniz karışım
    http://www.sacimindoktoru.com/showth...6558#post16558

Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 gündür kullanıyorum herhangi bir yan etki olmadı sadece kasıklarımda ağrı var ama bu fin den önce de vardı. Biraz daha hissettirmeye başladı sadece kış dönemlerinde oluyor soğuktan kaynaklı. Cinsel isteğimde ne eksi ne de artı yönde bir etkisi oldu şuan da hiçbir sorun yok gelişme de yok. Bazen 4/1 bazen 5/1 kullanıyorum bu arada.

Ek olarak bende genetik dökülme olmadığından mıdır bilmiyorum ama saçlarımda bundan 6 ay önce test ettiğimde tepe bölgesinde 10 saç çekişimden 6 sında saç gelirdi 1-2 tel bazen 5-6 tel şimdi ise 10 defa saçımı çeksem 1 kez zor 1 tel geliyor oda ölü saç. Ama bunun sebebi fin değil onu da belirtim biotin ve konazol kullanmaya başladıktan ve 1-2 ay sonra oluşan bir durum. Genetik saç dökülmesi olmayan saçları güçsüzleşen kişilere şiddetle tavsiye ediyorum biotin ve konazol u

Ben finasteride i hem ön bölgemde ki hafif seyrelmeden hemde saçlarıma yoğunluk ve güç katması açısından kullanıyorum. 30 yaşındayım 1 yıl sonra forumda başlık açıcam etkiler yan etkiler neler yaşadım neler yaptım vs diye. Şuan için herşey güzel

11 nci günündeyim kasık ağrısı da geçti zaten kış döneminden dolayı belirtmiştim birde %99 kucağımda laptop kullanırken oluyor bu ağrı. Şuana kadar en ufak bir yan etki görmedim açıkçası kullanma psikolojisi çoğu kişinin aksine beni inanılmaz mutlu etti bunu kız arkadaşımda fark etti kullanmaya başladığım günden beri çok mutluyum hatta bunun için Daylio adında günlük bile tutuyorum ilacı aldığım günden başlattım tarihi ki en ufak bir yan etkide not alim diye. (Sabah ereksiyonları bazen oluyor bazen olmuyor bu arada bu ilaçla alakalı yan etki değil benim için) İlacı alınca mutlu olma sebebim artık çok düşünmüyorum saçıma ne olacak diye çünkü tedbir alıyorum ve psikolojim iyileşmeye başladı fazlasıyla.

Saçlara şuan için olumlu ya da olumsuz bir etki yapmadı (zaten 3-4 ay sonra bi gelişme olursa belli olur) üstte de belirttiğim gibi neredeyse hiç saçım dökülmüyor. Bu arada ben yaşıma göre çok kabarık hafif gür saçlı biriyim hem saçları kalınlaştırmak hem ön bölgemde ki seyrekliği gidermek hemde günde 10-20 arasında dökülen saçımı azaltmak için kullanıyorum.

188 boyunda 90 kilo ağırlığındayım haftada 5 gün koşu yapıyorum 30-45 dakika arası kullandığım günden bu yana performans kaybı yaşamadım kendimce belirli depar yaptığım alanlar var hala aynı şekilde koşabiliyorum.

Bunu insanlar kullansın diye yazmıyorum burayı günlük olarak tutacam ve ara sıra güncellemeler yapıcam. Şuan için sorun yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Koşuları bırakmayın fin bel bölgesinde yağlanma yapıyor hatta vücudunuz yağlı bir yapıdaysa cardio ağırlıklı spor yapın.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinizin altında aromasin bulundurun 3-4 günde 1 yarım hap alın yarattığı fark çok büyük.finasteride yan etkilerinin %95'i yükselen östrojenle alakalı yüksek testosteronlu düşük dhtli düşük estrogenli adamlar steroid forumlarında hiçbir cinsel yanetki yaşamıyor hatta çok daha iyi hissediyorlar.

15 nci günden deneyimlerimi yazim arkadaşlar ;
    Normalde proscar ı saat 19:00 da kullanıyordum biotin ile beraber bunu değiştirdim artık sabah işe gitmeden önce saat 08:00 de kullanmaya başladım ikisini de.
    Etki ve yan etkilere gelirsek eğer
    Gördüğüm yan etkiler ( Benim için yan etki değil tekrar ediyorum çünkü ben aslında bunların olmasını isteyerekte başladım ) memnunum yani bunlardan

"Yan etkiler"
    - Sabah 4-5 günde 1 oluyor
    - Libido düşüşü var ama nasıl var şöyle ( gerek olmadığı zaman herşeyden etkilenmiyorum normalde istemem gereken zamanda ise gayet normal herşey ereksiyon sıkıntısı gibi bişi asla yaşamadım ) açıkçası bu çok hoşuma gitti. Eskiden kafamı dağıtan işime ya da o an yaptığım şeye odaklanmamı güçleştiriyordu.

"Etkiler"
    - Saçlarımı çeksem bile gelmiyor günde taş çatlasın 3-4 tane saçım dökülüyordur
    - Saçlarımda ki yağlanmayı azalttı

"Araştırdığımda genellikle görülen ama şuana kadar görmediğim yan etkiler"
    - Spor yaparken performans düşüşü yaşamadım
    - Jinekomasti vs belirtisi yok ne göbek ne de göğüs bölgesinde
    - Brain fog gibi bir durum yok gayet berrak bir düşünce yapısına sahibim unutkanlığım ise normal seviyelerde psikolog kız arkadaşım var 8 yıldır birlikte olduğum kendisine de ilaç yan etkileri konusunda bilgi verdim herhangi bir doğal hafızam dışında birşey olursa beni uyarıcak özellikle dikkat etmesini söyledim

Saçımda yağlanma ve dökülmenin bitmesi hariçi herhangi bir etki görmedim şuan için sorunsuz devam ediyor

Minoxidil gibi ürünler kullanmayı şuan için düşünmüyorum zaten NW1.5 skalasında falanım minoxidil bana herzaman sıkıntılı bir ürün olarak geldi belki 6-7 ay sonunda ön bölgemde ki seyreklik düzelmezse seti ru vs kullanırım ama şuan için kafama sıktığım hiçbir ürün yok. Ben sadece proscar kullanarak tedavimi sürdürme niyetindeyim.

Kullandıklarım :

Günlük 5 mg biotin
    Bazen 4/1 bazen 5/1 proscar (Bölmesi çok sıkıntı bu hapları yalnız yurtdışından hap kesici siparişi verdim) Bölmeyle ilgili herhangi bir tavsiyeniz olursa çok memnun olurum
    Konazol çarşamba ve pazar günleri

Ayrıca MrScae , polikarpos tavsiyelerinizi dikkate alıyorum özelden mesajlaştığım kişilerin de öyle benim hiçbir zaman agresif bir dökülmem ve açık alanım olmadığı için kendimi çok fazla zorlama niyetinde değilim. Ben tedavi için neredeyse tam 1 yıl araştırma yaptım yurt dışı olsun Türkiye olsun kendime en uygun tedaviyi bulmaya çalıştım 1 yıl boyunca ne kadar da saçlarımın yapısı hoşuma gitmese de vitamin bile almadım herşeyi bilinçli yapmak için.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 nci günden deneyimlerimi yazim arkadaşlar ;
    Normalde proscar ı saat 19:00 da kullanıyordum biotin ile beraber bunu değiştirdim artık sabah işe gitmeden önce saat 08:00 de kullanmaya başladım ikisini de.
    Etki ve yan etkilere gelirsek eğer
    Gördüğüm yan etkiler ( Benim için yan etki değil tekrar ediyorum çünkü ben aslında bunların olmasını isteyerekte başladım ) memnunum yani bunlardan

"Yan etkiler"
    - Sabah 4-5 günde 1 oluyor
    - Libido düşüşü var ama nasıl var şöyle ( gerek olmadığı zaman herşeyden etkilenmiyorum normalde istemem gereken zamanda ise gayet normal herşey ereksiyon sıkıntısı gibi bişi asla yaşamadım ) açıkçası bu çok hoşuma gitti. Eskiden kafamı dağıtan işime ya da o an yaptığım şeye odaklanmamı güçleştiriyordu.

"Etkiler"
    - Saçlarımı çeksem bile gelmiyor günde taş çatlasın 3-4 tane saçım dökülüyordur
    - Saçlarımda ki yağlanmayı azalttı

"Araştırdığımda genellikle görülen ama şuana kadar görmediğim yan etkiler"
    - Spor yaparken performans düşüşü yaşamadım
    - Jinekomasti vs belirtisi yok ne göbek ne de göğüs bölgesinde
    - Brain fog gibi bir durum yok gayet berrak bir düşünce yapısına sahibim unutkanlığım ise normal seviyelerde psikolog kız arkadaşım var 8 yıldır birlikte olduğum kendisine de ilaç yan etkileri konusunda bilgi verdim herhangi bir doğal hafızam dışında birşey olursa beni uyarıcak özellikle dikkat etmesini söyledim

Saçımda yağlanma ve dökülmenin bitmesi hariçi herhangi bir etki görmedim şuan için sorunsuz devam ediyor

Minoxidil gibi ürünler kullanmayı şuan için düşünmüyorum zaten NW1.5 skalasında falanım minoxidil bana herzaman sıkıntılı bir ürün olarak geldi belki 6-7 ay sonunda ön bölgemde ki seyreklik düzelmezse seti ru vs kullanırım ama şuan için kafama sıktığım hiçbir ürün yok. Ben sadece proscar kullanarak tedavimi sürdürme niyetindeyim.

Kullandıklarım :

Günlük 5 mg biotin
    Bazen 4/1 bazen 5/1 proscar (Bölmesi çok sıkıntı bu hapları yalnız yurtdışından hap kesici siparişi verdim) Bölmeyle ilgili herhangi bir tavsiyeniz olursa çok memnun olurum
    Konazol çarşamba ve pazar günleri

Ayrıca MrScae , polikarpos tavsiyelerinizi dikkate alıyorum özelden mesajlaştığım kişilerin de öyle benim hiçbir zaman agresif bir dökülmem ve açık alanım olmadığı için kendimi çok fazla zorlama niyetinde değilim. Ben tedavi için neredeyse tam 1 yıl araştırma yaptım yurt dışı olsun Türkiye olsun kendime en uygun tedaviyi bulmaya çalıştım 1 yıl boyunca ne kadar da saçlarımın yapısı hoşuma gitmese de vitamin bile almadım herşeyi bilinçli yapmak için.
    Nw 1.5 iseniz zaten minoxa felan bulaşmayın çok fazla. Hatta finas bile bence fazla ama güvenli bir şekilde kullanırsanız çok sorun olmaz. Evet bazen libido vs sanılanın aksine bazı şeyleri olumsuz etkiliyor bu konuda da iyi bir tercih.

Hocam ben 30 yaşındayım şakaklarım vs normal durumda ailemde ki diğer bireylerle falan tıpatıp aynı sadece alnımın üstünde saçımın ortasında seyrelme var ( ki bu gençliğimde oldu neredeyse 7-8 yıldır böyle o bölge ) normalde düz gür saçlı biriyim vakti zamanında konu açmıştım zaten yaşa bağlı normal bi saç yoğunluğu azalmam var genetik dökülmemde zaten yok hiçbir zaman günlük 20-30 tel i geçmedi saç dökülmem.

Biotin dermaroller ve konazol takviyeleriyle zaten saç dökülmemi sıfıra indirdim ama saç yoğunlaşması sağlıyamadım ön bölgede onun için finas a başladım. Eğer ki bende en ufak bir sorun rahatsızlık oluşturursa finas zaten bırakırım çünkü şuan ki olan saçlarımla da iyi bir görünüme sahibim. Açıkçası yan etki göreceğimi de pek sanmıyorum.

Önceden forumda resimlerimi paylaşmıştım aslında ama özel sebeplerden kaldırmak zorunda kaldım 1 yıl sonucunda öncesi ve sonrası olarak eklicem resimleri.
    Yine de örnek olması açısından saçlarım tıpatıp Nikolaj coster waldau ile aynı saç dökülme bölgelerim den tutun saç yapıma saçlarımın haline kadar birtek benim şakaklarım çok ama çok az daha önde ayrıca aynı onunki gibi benim de sol şakak geride sağ şakak ilerde.

Fikir vermesi açısından işte onda da olan ön bölgedeki seyrekliği kapatmaya çalışıyorum ben
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  _4a35d566-75cc-11e7-930d-20ef51ded0a4.jpg
Görüntüleme: 170
Büyüklüğü:  56.0 KB (Kilobyte)
ID:	4341
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  _4a35d566-75cc-11e7-930d-20ef51ded0a4.jpg
Görüntüleme: 170
Büyüklüğü:  56.0 KB (Kilobyte)
ID:	4341

Yeni Üye
    Aldığınız hap kırıcının linkini atabilir misiniz?

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kullananlar ne durumda acaba bilgi verin lütfen ???

Arkadaşlar 20 nci günden selamlar hemen durumları anlatmaya başlıyim

(Eğer yazdıklarımı değerlendirecekseniz bu konuda ki diğer mesajlarıma bakın)
    Bugün 20 nci gün üstte yazdığım herşey neredeyse aynı yine de kısa özet geçim;

-Saç dökülmesi sıfır gerçekten sıfır gün içinde tek 1 tel bile elime gelmiyor dün duş alırken 1 tel geldi oda yamuk yumuk bir saçtı
    -Saçlarda şuana kadar artma vs kesinlikle gözlemliyemedim sıklaşma da gözlemleyemedim
    -Yan etki sıfır (Özellikle bu yazdığım için beni affedin ama 1 saat önce biriyle dün başka biriyle ondan önce de başka bir bayanla ilişkiye girdim gayet normal performansımdaydım)
    -Sabah ereksiyonları bazen oluyor bazen olmuyor.
    -Libidom ise normal seviyelerde diye düşünüyorum ilk dönemlerinde psikolojikmi bilmiyorum hafif düşüş hissetmiştim ama şuan normal seviyelerde (Bundan mutsuzum biraz düşmesini istiyorum)

(Ek olarak başlamadan önce kapsamlı bir check up a girdim birçok test sonucu var elimde bunu 1 yıl sonra açacağım konuda paylaşıcam 1 yıl sonunda tekrardan check up ve gerekli bütün testleri yaptırcam)

Şuan durum bu kısacası " Normal hayatıma devam ediyorum saçlarda gözle görünür bir gelişme yok ve hissedilir bir yan etki de yok)

Spor yapmaya devam ediyorum. Ayrıca ekmek şeker vs iyice kestim zaten kilolu biri değildim sadece daha sağlıklı olmak daha iyi görünmek için.

Buraya yazdıklarım hiçbir şekilde finasteride tavsiyesi değildir her insan farklıdır yapısı metabolizması farklıdır ben belki inanmayacaksınız ama neredeyse merakımdan ve inadımdan finasteride kullanıyorum şuan bile karşılaşsak kullandığım için bana ciddi anlamda kızarsınız. Onun için asla tavsiye olarak görmeyin ayrıca henüz ben daha 20 günlük bir aşama kaydettim ne fayda ne zarar gördüm daha yolun başındayım.

Sayfa 34/49 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Members who have read this thread: 10