Sayfa 41/49 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
483 sonuçtan 401 ile 410 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Dostum, merhaba. D vitamini ve tiroide bağlı olarak, saçlarınızın ense ve yan kısımlarından çekiştirdiğinizde elinizde saç kalıyor mu hiç? Bende de ciddi bir vitamin eksikliği tespit edildi de.
    Bu arada kendim adıma teşekkür ederim bu kadar özenle durumunuzu paylaştığınız ve bizlere bilgi aktarımı yaptığınız için. Hayat sizinle olsun, rahat bir yaşam sürmeniz dileğiyle.

Muzdarip hocam tesekkur ederim dikkate aldim dediklerinizi hatta ilaci birakmam konusunda sizin mesajlariniz ciddi bir etki olusturdu bende

Muse hocam oncelikle benim yan ense bolgemde azalma gucsuzlesme dokulme gibi bir durum soz konusu degil cektigimde de gelmiyor gelmesi icin yolmam gerekiyor yanlari dupa durumu yok yani. Ama benim tiroid imde ve d vitaminimde soyle bir durum soz konusu ben bu d vitamin eksikligi ve tiroid durumumu belki de 5 yildir goz ardi etmisimdir benim sac dokulmem zaten 10 yil oncesine ait 2 yildir takip ediyorum saclarimda herhangi bir degisim soz konusu degil sadece biraz daha guclendi ve ciddi anlamda saclarim canlandi.

Cok uzun bir yazi yazmam gerekicek bunun icin ama kisaca ozetlemek gerekirse ben suan kendime iyi baktigim duzgun beslenip duzgun spor yaptigim icin muhtemelen kan tahlillerimde cok ciddi aksamalar gorunmuyor ama bundan 3 yil onceki tahlillerimi hayal bile edemiyorum berbat psikolojik buhranlar yuzumde olusan kizarikliklar kasintilar ciddi derece gozumde olusan istem disi goz kasilmasi cok ciddi derecede sicaga karsi tahammulsuzluk cok ciddi derecede terleme bunlar bende vardi cok sukur suan hicbiri yok bunlari ben kiloyla alakali saniyordum ama tiroid ile alakaliymis bugun kan verdim yarin sonuclara bakicam burdan paylasirim zaten.
    Bu ustte bahsettigim berbat durumda olan donemde muhtemelen saclarimda inceldi gucsuzlesti ve on bolgeden dokulme oldu. Bu arada son 9 aydir ekmek tuketmiyorum dogal besleniyorum ve bunlari rahatsizliklarimdan dolayi degil sadece kilo vermek icin yapmistim aslinda çok sansliyim sanirim bu konuda eger seker un ve iyotlu tuzu hayatimdan cikarmasam cok daha farkli seyler olabilirdi bu arada bugun tartildim 98 kilodan 80 kiloya dusmuyum 6-7 aylik bir surede

D vitaminin ve tiroid in dogrudan saca etkisi oldugunu dusunuyorum ben bunlari fin kullandiktan sonra tahlillerden fark ettim ama doktorlar bisi demedi ben ustunde durdum biraz irdeledim yarin ki sonuclarda eger tiroidim dengede gorunurse ozelde dahiliyeye gidip tekrar muayene olacagim. Ayrica finasteride in bende herhangi bir etki yapmamasinin pozitif ya da negatif olarak sebebi de yine ayni sey benim dht baskilama durumum yok cunku sac dokulme sebebim dht yukselmesi degil anlayacagimiz uzre.

İyi dileklerin icin cok tesekkur ederim elimden geldigince surekli bildirim yapicam durumla.ilgili yazdiklarimda hatalar yanlis yonlendirmeler olur ise lutfen moderatorler ve anlayan arkadaslar duzeltsin insanlari yanlis yonlendirmiyim

Yer
    İzmir
    Çok teşekkür ederim tekrardan. Peki dupa tipi olarak yorumlamışsınız yan ve enseleri. Dupa, tiroid ve vitamin eksikliğinden kaynaklanır mı? Yoksa direkt genetik faktör mü? Kulak üstlerimde açılma yok ancak çektiğimde elimde kalan teller oluyor.

Arkadaşlar selamlar tekrardan güncel tahlil sonuçlarımda ektedir bu tahlilleri 3 günlük finasteride kullanmadığım dönemde oluşturdum yani bu kanı verirken fin kullanmıyordum.
    Sevindirici kısımlardan başlıca D vitamini takviyelerim işe yaramış görünüyor 60 ng/ml e kadar yükselmiş 17 den bu iyi bir rakam ama biraz daha takviye almayı sürdürcem doktorumda sordu ek takviyemi aldın diye anlattım durumu beğendi durumu.

Serbest t4 ümde düşme tsh ımda ise yükselme var görünen o ki hipertiroidi bende ya yok ya da çok az var bu tahlillerden görünen tiroidimde hiçbir sorun olmadığı yönünde ama ben bunu dahiliyeye gidip röntgen çekilip tekrardan guatr dan kontrol ettireceğim şuan için kısacası tahlillerde harika görünüyor herşey.

Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Alıntı Muse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim tekrardan. Peki dupa tipi olarak yorumlamışsınız yan ve enseleri. Dupa, tiroid ve vitamin eksikliğinden kaynaklanır mı? Yoksa direkt genetik faktör mü? Kulak üstlerimde açılma yok ancak çektiğimde elimde kalan teller oluyor.
    Hocam incelemeden birşey söylenemez ve forumda bu konuda benden daha çok bilgililer var ama Dupa direk olarak hormonal hastalıklarla ilgili oluyor benim bildiğim bütün saçlı bölge travma yaşıyor telogen effluvium (Dinlenme yarı uzama) safhasında sabit kalıyor ve bütün bölgelerden saç dökülmesi oluyor. Başlıca sebeplerinden biri evet Guatr daha doğrusu hipertiroidi (Hipertiroidi den bırak saçların dökülmesini 1 günde kalp krizinden bile ölebilirsiniz saç dökülmesi en hafif sebeplerinden biri tiroid dediğimiz şey sonuçta bütün vücudun orkestra şefi hormonal düzenlerin düşünce yapın uyuma saatin kalkma saatin ellerinin sabit kalabilmesi doğru düzgün yürümen ve görmen bunlar direk tiroid ile ilgilidir)

D vitamini de saç dökülmesiyle direk ilişkisi olabilir çok basitçe söylemek gerekirse neden güneş gören iklimlerdeki insanların saçları güçlü gür ve canlıyken güneş görmeyen ülkelerde tam tersi durum var (japonya gibi pek erkeklik hormonundan nasibini almamış ülkeleri pas geçiyorum burada) . Evet D vitamini ile saç dökülmesinin birebir ilişkisi vardır ama AGA tipi dökülme ile hiçbir alakası yoktur neredeyse sadece takviye olabilir.

Dupada ise
    -Kansızlık
    -Tiroid hastalıkları
    -Vitamin çinko eksiklikleri
    -Yoğun travmalar
    -Yoğun stres
    -Protein düşük beslenme sağlıksız beslenme
    Direk bunlarla bağlantılı.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)

Ufak bir güncelleme yapmak istedim arkadaşlar bıraktıktan sonra kulaklarımda azda olsa yağlanma / kir oluşumu başladı tekrardan bu finasteride kullandığım dönemde yoktu. Finden öncede vardı bildiğim kadarıyla DHT hormonunun etkisi kulak yağlanması bi ara forumda birisi bundan bahsetmişti bilgi vermek istedim.

Geri kalan herşey normal
    Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak bir güncelleme yapmak istedim arkadaşlar bıraktıktan sonra kulaklarımda azda olsa yağlanma / kir oluşumu başladı tekrardan bu finasteride kullandığım dönemde yoktu. Finden öncede vardı bildiğim kadarıyla DHT hormonunun etkisi kulak yağlanması bi ara forumda birisi bundan bahsetmişti bilgi vermek istedim.

Geri kalan herşey normal
    Bushido k.bakma çogu yazini okurum ama fini bırakma sebebin neydi ?

Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bushido k.bakma çogu yazini okurum ama fini bırakma sebebin neydi ?
    Estağfurullah ne kusuru hocam

Bırakma sebebim saçlarımda bir gelişme oluşturmaması saça hiçbir etkisinin bende olmaması ve altta belirttiğim konu. Zaten topikal vs de kullanmıyordum ben bırakmadan önce ki dönemlerde birkaç tahlilde yanlışlık gördüm D vitamini eksikliği, TSH ve st4 değerlerimde hipertiroidi belirtileri oluşması. Ben bunların üstüne gitmeyi tercih ettim çünkü benim saç dökülme tipim AGA değildi daha çok kadın tipi dökülmeye benziyordu buda Tiroid ya da D vitamini eksikliğini işaret ediyordu. Finasteride kullanırken bir yandan da kan tahlilleri vermek yanlış geldi çünkü hormon dengelerinde direk olarak sapmalara yol açabilirdi proscar bunun için bıraktım. Normal değerlerimle kan tahlillerine girip vücudumda ki ana sorunlarla ilgilenicem.
    Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

Yer
    İzmir
    Bir kez daha teşekkür ederi, forumda sizin gibi insanlar olması çok hoş. Sebepler beni ele veriyor resmen. Yakında kan testine gideceğim. Kendinizie iyi bakın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Finasteridin vücuttan atılması bıraktıktan kaç gün sonra atılır vucuttan

Sayfa 41/49 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon

Members who have read this thread: 10