Sayfa 38/49 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
483 sonuçtan 371 ile 380 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şaka maka benim de 4 yıl oldu başlayalı proscara daha dün gibi,yıllardır bu forumdayız
    Hem saç problemine psikolojik olarak eskisi kadar takılmıyorum eskiden 1000 takılıyorsam şimdi 1 takılıyorum tabiri caizse.İnsan psikolojisi , seve seve alışıyorsun zamanla.En çok feryat figan edenlerden biri de bendim miracle abi hatırlar
    Hem bu sebepten hem de tıp fakültesindeki son senemin yoğunluğundan dolayı uğramaz oldum buralara bi görüneyim bu post sayesinde
    4 yıldır proscar kullanımı sonucu bendeki etkisini özetliyorum(herkeste farklı etki yapar illa ki )
    Proscar = Saç döngün sabitleniyor süreci donduruyor resmen,hiç tedavi uygulamazsan 2 yılda dökülecek saç finasterid kullananda 10 yılda falan anca dökülür muhtemelen belki daha uzun sürer.
    Ama bu güzel ve sağlıklı saçların olduğu anlamına gelmiyor maalesef.Saç kalitesi istiyorsan topikal eklemek lazım tedaviye.Yani kel olmuyorsun ama kral da olmuyorsun finasteridle.Az da olsa gerileme devam ediyor illa ki, özellikle ön bölgede,tek farkı daha yavaş oluyor kısacası.
    Arka bölgede etkisi çok daha iyi,vertex bölgem yıllar geçti hiç açılmadı hala.Finasterid kullanmasam arka bölgem kesin daha kötü olurdu çünkü zaman zaman kullandığım topikal tedavileri de hep önlere kullandım arkaya hiç sürmedim.
    Libido konusunda problem yok,finasterid kullandığım zamanlarda spor yaptım 2-3 yıl aralıklarla da olsa.Kas kütlesi kazanmada da problem olmuyordu.
    Meni daha şeffaf ve az miktarda oluyor , prostat küçüldüğü için olduğunu düşünüyorum.

Evet yine dayanamadım bir güncelleme yapmaya karar verdim Hazır mıyız arkadaşlar Tekrardan uzun uzadıya bir makale yazıp sonra kenara çekilicem

Öncelikle bu konuda ki önceki mesajlarımı okursanız sevinirim. 2.5 aydır proscar kullanıyorum ondan önce hiçbirşey kullanmadım ne topikal ne de başka birşey saç dökülme sorunum da yoktu benim saç dökülme tipim genetikten öte yaşlanmaya bağlı ve sıradan seyrelme şeklinde ama sonuç pek hoşuma gitmiyordu. Benim ailemde kellik vs yok bunları uzun uzadıya anlatmayacağım önceki mesajlarımda var cevapları. Temel saç dökülme sebeplerim
    1-Stres (Ben çok sinirli bir yapıya sahibim)
    2-İş hayatı ve sağlıksız yaşam sağlıksız beslenme
    3-Agresif aşk hayatı
    4-Yaşlanma ve doğal olarak hafif genetik
    5-Saç bakımsızlığı fön wax cart curt (çok etkisi olduğuna inanmıyorum ama saçları cansızlaştırıyor)

Proscardan gördüğüm yan etkiler :
    0 - Yazı ile (Sıfır) hiçbir yan etki görmedim birçok iyi etkisi oldu ama bunları tek tek yazmayacağım en ufak bir yan etki bile mevcut değil şuan hayatımda hatta hayat kalitem arttı (Bu ilaçtan öte spor beslenme ve hayat düzenimi değiştirmemle ilgili)
    Ben bir ilaç kullanıp mucize yaratmasını beklemedim bütün hayatımı değiştirdim bundan herkes emin olsun.

Sonuçlar :
    Henüz erken olsa bile 2,5 ay sonunda ki sonuçlar ektedir

03.05.2018 tarihinde kuru saç şakak

17.06.2018 tarihinde yoğun ıslak saç şakak

Proscar ve biotin harici hiçbir ürün kullanmadım, topikal kullanmadım ve dermastamp ta kullanmıyorum imzamda yazanlar haricinde hiçbirşey yapmadım

Saç dökülmem çok ama çok az eskiden de azdı ama saçlarımı çekince geliyordu şuan çeksem bile gelmiyor duşta falan 4-5 tel saç belki gelir belki gelmez yaş 30
    Sevgiler saygılar
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Yeni Üye
    2.5 ayda saçta baya kalite farkı oluşmuş hocam bence şanslı zumredensin yan etki de yok devam ettiği yere kadar git

Ben 5.5 ay kullandım ilk 2 ay 1/5 sonraki aylar 1/8 her türlü yan etkisini gördüm 3 yıl geçmesine rağmen cinsel yan etkiler sperm miktarı tamamen azaldı ve hiç düzelmedi etmekte hala aynı birde göbeği de hediyesi. Tehilkeli bir ilaç tavsiye etmem.

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pardon21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 5.5 ay kullandım ilk 2 ay 1/5 sonraki aylar 1/8 her türlü yan etkisini gördüm 3 yıl geçmesine rağmen cinsel yan etkiler sperm miktarı tamamen azaldı ve hiç düzelmedi etmekte hala aynı birde göbeği de hediyesi. Tehilkeli bir ilaç tavsiye etmem.
    Saça bir faydası oldumu peki?

O kadar şaşalı faydası olmadı fakat dökülmeyi durdurdu. Yeni çıkış gözlemlemedim

Evet hocam çok ciddi olmasa da bir kalite artışı söz konusu yağlanma da fazlasıyla azaldı kullandığım dönemlerde. Saç yoğunluğu ya da artışı şuan görünmüyor zaten 6 ay sonra falan iyice belli eder kendini. Şuan için sorun yok
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)

Selamlar tekrardan güncelleme yapayım ufaktan
    Yan etki yok
    Sorun yok saçlarda artış vs yok pek bir değişimde yok bu arada tepeden resim silinmiş tekrardan dün çektim hafif ıslak saçlar. Vertex bölgesi genel anlamda sağlamdı zaten benim hafif güçsüzleşme vardı ama oda yaşa bağlı normal diye düşünüyorum. Dökülme yok bu arada çok az bazı günler 5-10 tel civarı olduğu oluyo bazen 1 tel bile dökülmüyor saçımı çekince de gelmiyor

Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

Yeni Üye
    Propec*a 1mg nereden bulabiliriz beyler ?

Evet 1 aylık aradan sonra herkese tekrardan merhaba özelden mesajlar geldiği için tekrardan canlandırim şurayı dedim

Güncelleme:
    3 ncü ayımdayım finasteride ile imzamdaki tedaviler hariç hiçbirşey kullanmıyorum
    Yan etki sıfır çok ama çok sağlıklıyım özellikle son 5 yılımın en sağlıklı dönemini geçiriyorum 5 aydır burda yememe içmeme dikkat etmem ve kendime dikkat edip çok ciddi spor yapmam fazlasıyla etkili.
    Kısacası fazla tatava yapmadan hiçbir yan etki görmedim

Artılar :
    Konuda yazdığım önceki mesajlardan farklı hiçbir değişim yok saçlarımda artış yok dökülme az ve stabil günde 5-10 tel. Çekince gelmiyor vs

Şakaklarda enteresan durumlar var tam çözemediğim açıkçası ilaçtan ben 4ncü ayda hafiften bi kendini belli etme 5 ve 6 ncı ayda saç çıkışı gözlemeyeceğimi düşünüyordum ama çok minimal gelişmeler var gibi ve bundan tam emin değilim çok ama çok fazla resim var saçlarıma ait neredeyse haftada aynı ışıkta 2 defa saçlarımı çekiyorum ama saç tutuş şeklime göre saçlarımın görünüşü değişiklik gösteriyor.

Üstte ki resimde solda olan resim 1 ay öncesine ait sağdaki bandanalı olan ise güncel 4-5 gün öncesine ait tam olarak saç tutuş şekliyle mi alakalı gerginliği ile mi alakalı bilmiyorum ama bu şekilde bakıldığında şakaklarımda ciddi bir ileri geliş söz konusu gibi duruyor ama ben bunu günlük hayatımda fark edemedim pek fazla yorumlarınız varsa ve belirtirseniz sevinirim

Teşekkür ederim
    Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

Sayfa 38/49 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon

Members who have read this thread: 9