Sayfa 1/49 12311 ... SonSon
483 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

miracle
    Guest

Finasterid Kullananlar

Finasterid kullanan arkadaşlar tüm soru görüş tavsiye ve deneyimlerinizi bu başlığa bekliyoruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    5 ay kullanım. Kapanma yok. 5 ay sonunda sol göğüste hafif büyüme. Iyyyk

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 ay kullanım. Kapanma yok. 5 ay sonunda sol göğüste hafif büyüme. Iyyyk
    Birde yanetki oranı %2 deniyor ya klinik çalışmada... Bizim Türk milletine mi yaramıyor acaba

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kullanmaya başlayalı neredeyse 1 sene oldu . ilk ay halsizlik yorgunluk cinsel istekte azalma vardı şuan bu sorunların hiç biri yok .. Cinsel istek normal bi insanda olması gerektiği kadar sertleşmede sorun yok saçlarım ilk başladığım zamana göre çok çok iyi durumda ama bunun yanında son 3, 3,5 ay oral olarak diane 35 ve aldactone kullandım o ara saçlarım baya toparlandı ama bırakmak zorunda kaldım bunları şuan dökülme var baya ama açılma yok .. Bu arada 1 mg değil 5 mg kullanıyorum uğraşamıyorum bölmekle etkili bi ilaç denebilir ama öyle mucizeler yaratıcak bi ilaç değil bence daha çok olan saçları korumak için gibi geliyor bana

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde yanetki oranı %2 deniyor ya klinik çalışmada... Bizim Türk milletine mi yaramıyor acaba
    Daha sonradan başka çalışmalar yapıldı ve bir gruptaki kullananların %20'sinde kalıcı yan etki yaşandığı ve aylar geçmesine rağmen bu yan etkilerin geçmediği çeşitli testlerde görüldü.. Çoğu kalıcı cinsel yan etki..

SaçımınDoktoru Üyesi
    İşte çalışma

Abstract
    INTRODUCTION:
    Finasteride has been associated with sexual side effects that may persist despite discontinuation of the medication. In a clinical series, 20% of subjects with male pattern hair loss reported persistent sexual dysfunction for ≥6 years, suggesting the possibility that the dysfunction may be permanent. These subjects also reported a wide range of symptoms including changes in cognition, ejaculate quality, and genital sensation. Other medications have been associated with irreversible neurological effects, such as phenothiazines with tardive dyskinesias.

AIM:
    To prospectively study whether the persistent sexual side effects associated with finasteride resolve or endure over time.

METHODS:
    Subjects (N = 54) with persistent sexual side effects associated with finasteride were reassessed after 9-16 months (mean 14 months). All subjects were otherwise healthy young men without any baseline sexual dysfunction, medical conditions, psychiatric conditions, or use of oral prescription medications prior to taking finasteride for male pattern hair loss.
    MAIN OUTCOME MEASURE:
    Scores from the Arizona Sexual Experience Scale (ASEX).

RESULTS:
    The participation rate was 81%. At reassessment persistent sexual side effects continued to be present in 96% of subjects. According to the ASEX scores, 89% of subjects met the definition of sexual dysfunction. Neither the length of finasteride use nor the duration of the sexual side effects correlated to changes in scores of sexual dysfunction.

CONCLUSION:
    In most men who developed persistent sexual side effects (≥3 months) despite the discontinuation of finasteride, the sexual dysfunction continued for many months or years. Although several rat studies have shown detrimental changes to erectile function caused by 5 alpha reductase inhibitors, the persistent nature of these changes is an area of active research. Prescribers of finasteride and men contemplating its use should be made aware of the potential adverse medication effects.

© 2012 International Society for Sexual Medicine.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben su anda duzenlı olarak 4 aydır propecia kullanıyorum..hiçbir faydasını göremedim

Banned
    finanstreid uzun dönem kullandım yararı varolan sacları yuzde 80 korudu yuzde 20 dokuldu yani kullanmaya basladıgınızda yuzde yuz butun saclarınızı korumuyor az da olsa dokulme oluyor tabi bu soyledigim 7 10 yıllık zamanlarda !! zararı testis agrısı meme buyumesi yaglanma unutkanlık spermde bazı istenmeyen azalma ve karaciger yaglanması cok enteresan uzun donemde testislerdeki sıvıyı azaltarak testis torbasını yarı yarıya kucultttü testis torbası ne biliyosunuz gercek halk adını yazamıyorum !!! bunlar cok uzun donem yan etkileri kimi gormez kimi görür ictigin icin pismanmısınız dersen asla hayır sac dokulmesi kellik cok kötü bişey bu yuzden ictim icerim hamama giren terler neyde yan etki yokki sigara daha azmı zararlı?? kullanmak kişiye baglı isteyen kullanır istemeyen kullanmaz topikal biseyler kullanır erkekler kullanabilir yalnız kadınlar asla kullanmayın hele hele hamileyken dogacak cocgunuzun hayatını kaydırısınız hatta ilac ustunde yazar kadınlar finans treid (proscar duta vs) elini bile degmemlidir kadınlara yasaktır bayanlara losyon yada dogal yolla dht bloke neler eder forumda o bilgilere bakın ozellikle cocuk dogurmak isteyen yada cocuk zamanı olan bayanlar uzak dursun

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 6 ay kullandım üstüne de 25 gün dutasteride kullandım sonuç derseniz konumda ki ilk fotoğraf geriye gitti bile diyebilirim üstelik minox ile beraber saati saatine kullandım her zaman.

Hepsini geçtim dut kullandıktan sonra jinekomasti oldu.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi bunalıyorum_aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağustos 26'dan beri proscarı 24 saatte bir 1/3 oranında kullanıyorum. Şimdiik olumlu ya da olumsuz bir şey söyleyemem. Yan etki olmadı.
    Minoxil + Dutasterid (12 saat'de bir 5 Fıs)
    Miracle Losyon (12 saat'de bir 12 Fıs)
    Dermaroller (1 gün aralıklı)

Sayfa 1/49 12311 ... SonSon

Members who have read this thread: 10