Sayfa 37/49 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
483 sonuçtan 361 ile 370 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu neye dayanarak söylüyorsun abi açıklayabilir misin ? Benim gözlemlediğim finasteride de bırakma durumunda var olan saçlara birşey olmuyor. Ha 10 yıl kullanır ve 10 yıl sonra bırakırsan tabiki 10 yılda dökülecek saçlar dökülür bıraktıktan sonra.
    Ayrıca benim finasteride kullanma sebebim tek başına saç değil prostat sorunu var bende. Ve çok şükür kullanmaya başladıktan sonra o da net bir şekilde düzeldi. Ayrıca doktor reçeteside var bunu Miracle a zamanında özelden sormuştum o da tavsiye etmemişti aslında ama yapacak birşey yok en aşşa proscar ı benim 6 ay boyunca kullanmam gerekiyor.

Ayrıca fin bana göre saça topikallerden çok daha az zarar verir. Minoxidil in kafa derisinde ne etkiler yaptığı herkesin malumu asıl minox gibi ürünleri uzun yıllar kullanmak imkansız
    Minoxidilin saça zarar vermesi mümkün değildir ek tedavisiz olarak kullanıldığında bir yerde yetmez sadece içerdiği ppg allerjik reaksiyona sebep olabiliyor ancak gliserin alkol bazlı yahut köpük formunda hiç bir allerjik sorun olmamaktadır tek başına ne kullanılırsa kullanılsın bir yerde yetmeyebilir bu çok normaldir finasteridi mecburen kullanıyorsunuz ama başka şansınız olsaydı tercih etmezdiniz olumlu yönden bakmanıza kimse bir şey demez ancak bu herkes için geçerli değil.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 yaşındayım diyorsunuz ailemde genetik dökülme yok diyorsunuz proscar kullanmanız yazık yani. Reseptörleri DHT'ye duyarlı biri olsanız 30 yaşınızda tedavi uygulamadan kabak gibi parlayan bir kafaya sahip olurdunuz. Reseptörler duyarsızsa dht bloklamanız sizin saçınıza olumlu etki yapmaz. Kaldıki sorun dht değil scalpın kireçlenmesi. Başka bir konuda mesajınızı görmüştüm anadilim kadar iyi ingilzice biliyorum 1 seendir proscarı araştırdım yazmıştınız ''mature hairline'' ne demek araştırırken o kavramıda öğrenmişsinizdir. Bence hormonlarınızla oynamanız çok saçma tabi vücut sizin karar sizin. 30 yaşınızda bu saçı kafaya takıyoranız obsesif - kompulsif bozukluğunuz olabilir bence. (yanlış anlamayın)
    Hocam öncelikle obsesif kompulsif bozukluğum yok (alınmadım ve kızmadım endişe etmeyin) olmamasının birçok sebebi de şu 1 ncisi benim kız arkadaşım psikolog ve bu konuyu onla istişare yaparak neredeyse 6 ay a yakın konuşarak aştım. İlaç konusunda araştırmalarda oda destek oldu ve obsesif bozukluk olsa ilk başta o bana söylerdi. Psikolojisine de çok dikkat eden bir insanımdır öyle eften püften şeylere takılmam, takıntılı biride değilimdir.

Diğer konulara gelecek olursak 1 ncisi benim reseptörlerim DHT ye duyarlı diye birşey yok dünya da saçı dökülmeyen insan yok olsaydı eğer 16 yaşındaki saçlarını koruyan birini görürdük 30 yaşında. Erkeklerde herkesin reseptörleri dht ye duyarlıdır en az saçı dökülen erkeğin bile saçları 16 yaşındaki gibi olmaz. Saç dökülmesinin temel son noktasıda DHT zaten bunu hepimiz biliyoruz. Bu konuya çok çok uzun bir cevap vermem gerekiyor ama inanın çok karışık olur zaten bende o kadar aşırı teknik bilgiye sahip değilim. Ama aa benim kafamda saç var DHT ye duyarlı kullanmıyim gibi birşey yok en önemli bilmeniz gereken nokta şu :

Bu tedaviler en sorunsuz ve en sıkıntısız şekilde benim gibi genetik dökülmesi az olan saçları cansızlaşmış yer yer bölgesel seyrelme olan kişilerde etki gösteriyor. Agresif dökülme yaşamış ciddi saç kayıpları olan kişilerde zaten ya döngüler oluyor ya da ekim tavsiye ediliyor. Bu ilaçların minox fin dut ru seti vs hepsinin olayı saçların varken işe yarıyor. En azından minik saçların varken bile işe yarıyor. Saçlarım komple açıldıktan sonra bu ilaçları kullanmanın bana göre hiçbir anlamı yok kazıtır geçerim. Yurt dışında da genelde kullanımı bu şekilde zaten ciddi kayıplar yaşamış insanlardan çok saçlarında seyrelme olan insanlar kullanıyor bu ilaçları. Gidip dut + proscar + minox + ru + bilmem ne diye binlerce ilacı da kullanmıyorlar sadece fin+R.foam+ vitamin- vitamini de çok kullanan yok. (Özellikle bu paragrafımda birçok eksik bilgi ve yarım yamalak yazı var affedin beni bu kadar uzun uzun açıklamak için baya saatlerimi ayırmam lazım yazmaya)

Scap kireçlenmesi olayını da nereden çıkarmış kim çıkarmış bilmiyorum ama ben daha 1 tane saçını ovarak saç çıkaran görmedim ne forumda ne de hairloss sitesinde. Ben zaten koşu yapıyorum sürekli hayatım aktif olarak geçti evet masaj yapmak saça faydalımı evet faydalı ama bir sonuç verir mi ? %01 falandır boşuna hamallık kısacası.

Mature hairline olayını biliyorum önceki mesajımda da belirtmiştim yanlış hatırlamıyorsam evet benim zaten olayım o yaşlanmaya bağlı saç dökülmesi. Şunu da ekliyim benim oral ilaç kullanmamın iki sebebi var biri de prostat.

Bende kendi saçlarımı görsem birinde lan kullanma falan derim de o kadar da abartılacak durum yok bence

Teşekkür ederim cevaplarınız için dağınık oldu kusura bakmayın ben buraya sadece deneyimlerimi paylaşmak için yazıyorum
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxidilin saça zarar vermesi mümkün değildir ek tedavisiz olarak kullanıldığında bir yerde yetmez sadece içerdiği ppg allerjik reaksiyona sebep olabiliyor ancak gliserin alkol bazlı yahut köpük formunda hiç bir allerjik sorun olmamaktadır tek başına ne kullanılırsa kullanılsın bir yerde yetmeyebilir bu çok normaldir finasteridi mecburen kullanıyorsunuz ama başka şansınız olsaydı tercih etmezdiniz olumlu yönden bakmanıza kimse bir şey demez ancak bu herkes için geçerli değil.
    Hocam minoxidil derken etken maddeden değil de %5 lik türkiye de satılandan bahsediyordum. Bu konuda ki 1 yıl kadar önceki çözümünüzü ve konu başlığını biliyorum zaten. Haklısınız

Aslında şu verdiğiniz cevabın üstüne birşey yazmam da doğru olmaz bütün satırlarda haklısınız.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz açıklar mısınız ?
    https://www.youtube.com/watch?v=K1pb4RSGe_E
    https://www.youtube.com/watch?v=g3oTKY3T1DY
    https://www.youtube.com/watch?v=Huk8ExmOMX4
    https://www.youtube.com/watch?v=StREPlpn0cw
    https://www.youtube.com/watch?v=nBTlU1YMpP4

Hadi her şeyi denemiş ama verim alamamış insanların proscar kullanmasını anlarım da, kendin diyorsun genetik yatkınlığım yok diye. Ortada görülen dökülme bile yok ve muhtemelen androjen hassasiyetin de yok reseptörlerde. Bazı insanlar bıraktıktan seneler sonra bile eski haline dönemiyor, bazen durum testosteron iğnelerine kadar gidebiliyor. Bu kadar güvenli etken varken oral antiandrojen kullanmak akıl karı değil lakin illa ki kullanmak istiyorsanız umarım sağlığınızdan olmazsınız.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun abi açıklayabilir misin ? Benim gözlemlediğim finasteride de bırakma durumunda var olan saçlara birşey olmuyor. Ha 10 yıl kullanır ve 10 yıl sonra bırakırsan tabiki 10 yılda dökülecek saçlar dökülür bıraktıktan sonra.
    Ayrıca benim finasteride kullanma sebebim tek başına saç değil prostat sorunu var bende. Ve çok şükür kullanmaya başladıktan sonra o da net bir şekilde düzeldi. Ayrıca doktor reçeteside var bunu Miracle a zamanında özelden sormuştum o da tavsiye etmemişti aslında ama yapacak birşey yok en aşşa proscar ı benim 6 ay boyunca kullanmam gerekiyor.

Ayrıca fin bana göre saça topikallerden çok daha az zarar verir. Minoxidil in kafa derisinde ne etkiler yaptığı herkesin malumu asıl minox gibi ürünleri uzun yıllar kullanmak imkansız
    Döngü diye tabir ettiğimiz olay etkenin bir süre sonra yetersiz kalmasından ötürü gerçekleşir, deride de alerjik reaksiyon gözlemleyenler kendileri ppg kullanmadan hazırlıyorlar saf minox ile. Bunlar bahane, isteyene yan etkisiz bir sürü tedavi ve kombinasyon var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    finasteride alternatif etken sayarmisiniz? var mi

Yeni Üye
    Konuyu dağıtmak gibi olucak arkadaşlar beni mazur görün finasterid kaynaklı sivilcelerle artık baş edemiyorum her türlü yardıma açığım. 5yıldır kullanıyorum ve belli dönemlerde sivilcelerim çok artış gösteriyor. İlaca ara verince düzeliyor fakat saçlarda gerileme oluyor. Hem finas hemde sivilcesiz hayat için neler yapmalıyım. Yeşil çay içiyorum ancak pek fark etmedi.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Maximus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu dağıtmak gibi olucak arkadaşlar beni mazur görün finasterid kaynaklı sivilcelerle artık baş edemiyorum her türlü yardıma açığım. 5yıldır kullanıyorum ve belli dönemlerde sivilcelerim çok artış gösteriyor. İlaca ara verince düzeliyor fakat saçlarda gerileme oluyor. Hem finas hemde sivilcesiz hayat için neler yapmalıyım. Yeşil çay içiyorum ancak pek fark etmedi.
    Problem kaynağı finasterid kullandığınız sürece ne oranda fayda eder bunu bilemem ama deve dikeni-enginar-karahindiba karma ekstrakt tablet kullanabilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Foruma uzun süredir uğramıyorum açıkçası saçlarımda iyileşmeler görüyorum 3 ay olacak en ufak bir yan etki yok şüphelendiğim yan etkiler vs de bitti çok çok iyi durumdayım saçlarım ise ufak ufak güçleniyor. Buradan artık güncelleme yapmayacağımı bildirmek isterim forumda sürekli insanlara laf yetiştirmek ile uğraşmak yorucu ve moral bozucu oluyor.
    Tedavi :
    01.04.2018 Konazol

SaçımınDoktoru Üyesi
    Foruma uzun süredir uğramıyorum açıkçası saçlarımda iyileşmeler görüyorum 3 ay olacak en ufak bir yan etki yok şüphelendiğim yan etkiler vs de bitti çok çok iyi durumdayım saçlarım ise ufak ufak güçleniyor. Buradan artık güncelleme yapmayacağımı bildirmek isterim forumda sürekli insanlara laf yetiştirmek ile uğraşmak yorucu ve moral bozucu oluyor.
    Aynen kardesim finas candir,daha iyisi cikana kadar finas anacaz

Sayfa 37/49 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon

Members who have read this thread: 10