Sayfa 51/56 İlkİlk ... 414950515253 ... SonSon
559 sonuçtan 501 ile 510 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

1-1.5 yıl kadar finas kullandım bana pek bi faydası olmadı açıkcası bugün dutasteride başladım inşallah olumlu sonuçlar alırım. Finas az da olsa jinekomasti yaptı. Dutas yapar mı bilmiyorum ama göğsümde agrı hissedersem novaldex almayı düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı West Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-1.5 yıl kadar finas kullandım bana pek bi faydası olmadı açıkcası bugün dutasteride başladım inşallah olumlu sonuçlar alırım. Finas az da olsa jinekomasti yaptı. Dutas yapar mı bilmiyorum ama göğsümde agrı hissedersem novaldex almayı düşünüyorum.
    Finas. jinekomasti yaptıysa dutas. şov yapar.

Yeni Üye
    Arkadaşlar Merhaba.
    Yaşım 26 ve yıllardır saç dökülmesinden muzdaribim. 7-7.5 ay kadar önce finasteride kullanmaya başladım ( Günde Proscar 1/4 ) lakin dökülme olağanca şiddetiyle devam etti. Evde, banyoda, yatakta her yerde saç telleri gözümün önünde. Evi süpürdükten sonra 1 gün içerisinde her yer yine saç teli doluyordu. 20 gün önce artık gözümü kararttım çünkü eğer dökülme böyle devam ederse cidden durum vahimdi. Dutasteride kullanmaya başladım ( Günde 1 adet Avodart ). İnanın 15. haptan sonra dökülme bıçak gibi kesildi. Günde maximum 4-5 tel dökülüyor o da saçımı yıkadığımda. Şok oldum, inanamadım. Yan etki olayına gelince proscar kullanırken ilk başlarda olduğu gibi biraz cinsel isteksizlik, menide sıvılaşma dutasteride de oldu ancak birkaç gündür normalleşmeye başladı. Bu kadarına razıyım dökülme durdu ya. Daha önce başlamadığıma pişmanım. 3 ay kadar günde 1 adet kullanma planım var daha sonra haftada 2-3 adet diye planlıyorum. Benimde yaşadıklarım bunlar umarım...

Banned
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.
    Yaşım 26 ve yıllardır saç dökülmesinden muzdaribim. 7-7.5 ay kadar önce finasteride kullanmaya başladım ( Günde Proscar 1/4 ) lakin dökülme olağanca şiddetiyle devam etti. Evde, banyoda, yatakta her yerde saç telleri gözümün önünde. Evi süpürdükten sonra 1 gün içerisinde her yer yine saç teli doluyordu. 20 gün önce artık gözümü kararttım çünkü eğer dökülme böyle devam ederse cidden durum vahimdi. Dutasteride kullanmaya başladım ( Günde 1 adet Avodart ). İnanın 15. haptan sonra dökülme bıçak gibi kesildi. Günde maximum 4-5 tel dökülüyor o da saçımı yıkadığımda. Şok oldum, inanamadım. Yan etki olayına gelince proscar kullanırken ilk başlarda olduğu gibi biraz cinsel isteksizlik, menide sıvılaşma dutasteride de oldu ancak birkaç gündür normalleşmeye başladı. Bu kadarına razıyım dökülme durdu ya. Daha önce başlamadığıma pişmanım. 3 ay kadar günde 1 adet kullanma planım var daha sonra haftada 2-3 adet diye planlıyorum. Benimde yaşadıklarım bunlar umarım...
    etki aldıktan sonra haftada 2 ye düşürün kesinlikle

Yeni Üye
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    etki aldıktan sonra haftada 2 ye düşürün kesinlikle
    Hocam peki şu an mı düşürsem haftada 2'ye ? Yani o kadar mutluyum ki ellerim hep saçlarımda durmadan bakıyorum tek tel dahi gelmiyor elime

SaçımınDoktoru Üyesi
    Elini saçından yavaşça çek sezar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göğsümdeki ve göbeğimdeki yağlanmadan rahatsız olup, 1.5 ay gibi bir süre önce ağızdan avodart almayı bırakmıştım. Evde Tefal'in bir tartısı var. Kilonuzun değişiminin yağ alıp vermeye mi yoksa kas alıp vermeye mi bağlı olduğunu gösteriyor. 1.5 ay önce tartı beni 86.4 kg (22.2 kg yağ) gösteriyordu. Hiçbir şekilde spor yapmamama rağmen bugün tartı 85.9 (21.1 kg yağım olduğunu ve kas kazandığımı) gösteriyor. Ayrıca karnımdaki tuhaf şişlik de gitmeye başladı. Tabi göğsüm de daha normal görünmeye başladı. Özetle prostat hastası falan değilseniz içmeyin arkadaşlar...
    hocam ben minoxil içine atıyorum dutastaride yinede zararlı olur mu sizce ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sagopa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol kardesim onerim topikal kullanman sanada
    hocam topikal olarak dut kullanmanında zararı yok mu ? kana ne kadar dut karışıyor bilimsel bir çalışma var mıdır ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam topikal olarak dut kullanmanında zararı yok mu ? kana ne kadar dut karışıyor bilimsel bir çalışma var mıdır ?
    En azından forum özelinde oral kullananların gözlemlediği oranda yanetki gördüğünü belirten olmadı forumda elbette topikal kullanımda da yanetki gördüğünü söyleyen üyelerimiz oldu ama bu kullanıcı sayısını düşündüğümüzde çok düşük bir oran.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En azından forum özelinde oral kullananların gözlemlediği oranda yanetki gördüğünü belirten olmadı forumda elbette topikal kullanımda da yanetki gördüğünü söyleyen üyelerimiz oldu ama bu kullanıcı sayısını düşündüğümüzde çok düşük bir oran.
    minoxil içine 5 dutastaride atarak kullanıyorum hocam , riskli bölgede sayılmam sanırım , bu dutastaridelerin yüzde kaçı sisteme karışıyor onu tam olarak biliyor muyuz acaba hocam ?

Sayfa 51/56 İlkİlk ... 414950515253 ... SonSon