Sayfa 50/56 İlkİlk ... 404849505152 ... SonSon
559 sonuçtan 491 ile 500 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

Yeni Üye hanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yıl civarı oral dutasteride, (öncesinde birkaç ay topikal) bu hafta bıraktım, herhangi bir etki ve yan etki görmedim, faydası zararı olmadı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hanb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıl civarı oral dutasteride, (öncesinde birkaç ay topikal) bu hafta bıraktım, herhangi bir etki ve yan etki görmedim, faydası zararı olmadı.
    DHT bloklayıcı oral ilaçlarda finasterid-dutasterid başarı var olan saçı korumaktır. Durumunuzu bilmiyorum açıklığınız fazlayken başladıysanız sizi tatmin etmemiş olabilir ama varolan saçı %90 koruma başarsına sahip ilaçlardan bahsediyoruz (finasterid) Kaldı ki dutasterid çok çok daha fazla DHT blokluyor.

Yeni Üye
    Mrb.arkadaşlar dutasterid androcur diane35 ilaçları hergün oral kullanıp olumlu yanıt alabilen varmı acaba.lütfen bilen arkadaslar yardımcı olurmusunuz.teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 unu birden mi saka yapiyosun
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

Yeni Üye
    Ciddiyim hocam.olmazmı sizce.sanırım salvator20 ve birkaç arkadaş vardı bu şekil kullananlar.sonucu merak ediyorum acaba saç çıkışı sagladılarmı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı AYAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb.arkadaşlar dutasterid androcur diane35 ilaçları hergün oral kullanıp olumlu yanıt alabilen varmı acaba.lütfen bilen arkadaslar yardımcı olurmusunuz.teşekkürler.
    Dutasterid bir nebze hattta o bile önerilmez çünkü AGA tipi dökülme için onayı yok. Hele oral androcur ve diane 35 çok ciddi yan etkilere sahip ilaçlar ve erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde kesinlikle kullanılmıyor. Cinsiyetiniz kadınsa bile kesinlikle doktor kontrolünde kullanın. Pıhtı atması gibi ciddi bir yan etkisi var diane-35'in yani ölümcül. Androcur ise karaciğeri ciddi manada yoruyor.

Yeni Üye
    Sayın ozan35,bilgilendirmeniz icin teşekkürler.Fakat benim merak ettigim konu,androcur,diane,dut. Oral kullananların olumlu etki görüp eski saçlarına kavuşup kavuşmadıgıdır.Ayrıca bu ilacların kaç ay kullanımdan sonra etkisini gösterdigidir.Ve etkisini gec gösteriyorsa eger bunun gerekcesinin neler oldugu hususudur.Lütfen bilen arkadaşlar bu konuda fikirlerini beyan ederlerse sevinirim.Teşekkürler.

Yeni Üye
    19 Nisan 2017 tarihinden bu yana 2 günde 1 tablet 0.5 mg Dutasterid almaktayım. Yanında minoxil+azelaik asit sabah akşam kullanıyorum. Son 20 gün önceye kadar çok az dökülme hızlı saç artışı vardı, ama şu an tersine saç dökülmesi günlük 150 tel civarı yoğunlaşma frenledi, hatta gerileme bile var. Günde 1 tablete çıkmayı düşünüyorum. Ya da minoxidil içine dutasterid atacağım. Duruma göre yazarım.

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxilin ilk dökme etkisi saçlarınız büyük ihtimal döngüye giriyor

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Göğsümdeki ve göbeğimdeki yağlanmadan rahatsız olup, 1.5 ay gibi bir süre önce ağızdan avodart almayı bırakmıştım. Evde Tefal'in bir tartısı var. Kilonuzun değişiminin yağ alıp vermeye mi yoksa kas alıp vermeye mi bağlı olduğunu gösteriyor. 1.5 ay önce tartı beni 86.4 kg (22.2 kg yağ) gösteriyordu. Hiçbir şekilde spor yapmamama rağmen bugün tartı 85.9 (21.1 kg yağım olduğunu ve kas kazandığımı) gösteriyor. Ayrıca karnımdaki tuhaf şişlik de gitmeye başladı. Tabi göğsüm de daha normal görünmeye başladı. Özetle prostat hastası falan değilseniz içmeyin arkadaşlar...

Sayfa 50/56 İlkİlk ... 404849505152 ... SonSon