Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bazi sac tiplerinde testesteron dht den daha yıkıcı bir etkiye sahip olabilirmi

SaçımınDoktoru Üyesi

Bazi sac tiplerinde testesteron dht den daha yıkıcı bir etkiye sahip olabilirmi

S.a arkadaslar proscari biraktim konu acmistim . fakat ilginc olarak sac dokulmem cok azaldi yaklasik bir aydir nane cayi iciyorum testesteron dusurmek icin .acaba bazi sac tiplerinde dht degilde testesteronmu daha aktif oluyor .testesteron artisi yasadigimda hayatimda gormedigim sac dokulmesini yasadim ne minoxta ne baska biseyde hic boyle dokulmemisti. Ve vardigim sonuc benim saclarimda testesteron dhtden daha yıkıcı bir etkiye sahip siz ne dusunuyorsunuz ??
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi yamakasii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    13 temmuzdan 13 ekime kadar 2 gunde bir dutasterid kullandim hic bir etkisi olmadi. Galiba seninle ayni kaderi paylasiyoruz. Testesteronu yesil caydan baska neyle dursurabiliriz acaba.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar testestorunun yüksekliğini nasıl anlarız cinsel istek artışı olduğundamı farkederiz ve bunu düşürmek için keltoşunda içtiği nane çayıda faydalımı çünkü bendede aşırı cinsel istek söz konusu??

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar testestorunun yüksekliğini nasıl anlarız cinsel istek artışı olduğundamı farkederiz ve bunu düşürmek için keltoşunda içtiği nane çayıda faydalımı çünkü bendede aşırı cinsel istek söz konusu??
    benim bildiğim cinsel istek olunca testo artıyor ama sormak lazım yinede birde dht testesteronun saca salgıladıgı hormonun adımıdır ?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testosteron yüksekliği libidoyla doğru orantılı.

Ek Bilgi: Kadınlar ile erkeklerde libido artışı sırasında testosteron seviyeleri aynı oranda artıyor.

Yalnız bunu aha libidom arttı, testosteronum yükseldi diyerek açıklamak biraz bilimsellikten uzak. Libido artışı birçok şekilde olabilir, uzun zamandır boşalma olmazsa libido artar, ortamın yine önemi yadsınamaz çevrende topuklu ayakkabılarla, minilerle dolaşıldığında libidon yine artar.

Yani demek istediğim bu bir ölçüt değildir.

Gelelim testo-dht olayına;

Şimdi kullandığınız fin ve dut dht seviyelerinizi düşürürken testo seviyelerinizi %10-20 oranlarında arttırırlar. Normal koşullarda bunun bir zararı yoktur, kabul edilir sınırlarda kalır bu oranlar ancak bazı kişilerde bu biraz fazla yükselir ya da zaten üst sınırdadır daha da yükselince sınırı aşar.

İşte bu sefer fazla testosteron etki ettiği yerlere zarar vermeye başlar. Saçı da döker, vücutta sivilcelenme de yapar...vs.

Prosvar'ı bırakınca dökülmenin durması ise muhtemeldir ki bu testosteron yüksekliğine bağlı bir durmadır. Eski seviyelerine dönünce haliyle durmuştur. Hali hazırda dht'de yavaş yavaş etkinliğini arttırdığı için onun da dökülme etkisi henüz belirmemiştir.

Bunları yan yana getirirsek dökülmenin durması normaldir. Ancak ilerleyen zamanlarda tekrardan dökülmen başlayacaktır.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testosteron yüksekliği libidoyla doğru orantılı.

Ek Bilgi: Kadınlar ile erkeklerde libido artışı sırasında testosteron seviyeleri aynı oranda artıyor.

Yalnız bunu aha libidom arttı, testosteronum yükseldi diyerek açıklamak biraz bilimsellikten uzak. Libido artışı birçok şekilde olabilir, uzun zamandır boşalma olmazsa libido artar, ortamın yine önemi yadsınamaz çevrende topuklu ayakkabılarla, minilerle dolaşıldığında libidon yine artar.

Yani demek istediğim bu bir ölçüt değildir.

Gelelim testo-dht olayına;

Şimdi kullandığınız fin ve dut dht seviyelerinizi düşürürken testo seviyelerinizi %10-20 oranlarında arttırırlar. Normal koşullarda bunun bir zararı yoktur, kabul edilir sınırlarda kalır bu oranlar ancak bazı kişilerde bu biraz fazla yükselir ya da zaten üst sınırdadır daha da yükselince sınırı aşar.

İşte bu sefer fazla testosteron etki ettiği yerlere zarar vermeye başlar. Saçı da döker, vücutta sivilcelenme de yapar...vs.

Prosvar'ı bırakınca dökülmenin durması ise muhtemeldir ki bu testosteron yüksekliğine bağlı bir durmadır. Eski seviyelerine dönünce haliyle durmuştur. Hali hazırda dht'de yavaş yavaş etkinliğini arttırdığı için onun da dökülme etkisi henüz belirmemiştir.

Bunları yan yana getirirsek dökülmenin durması normaldir. Ancak ilerleyen zamanlarda tekrardan dökülmen başlayacaktır.
    Hocam dogru diyosunuz fakat soyle diyim proscara baslamadan once sac dokulmem ve testo artisi donemindeki sac dokulmem arasinda daglar kadar fark var iki haftada kel yapti beni testo artisi . halbuki dht boyle agreaif degildi .testo artisi doneminde sacim sanki yanmis orman gibiydi dipleri yagli ve uflesen ucuyor . ayrica ben proscarda mukemmel sonuc aldigimda testom baya dusmustu . denek istedigim acaba testonun etkisi daha fazla gibi bendr
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dogru diyosunuz fakat soyle diyim proscara baslamadan once sac dokulmem ve testo artisi donemindeki sac dokulmem arasinda daglar kadar fark var iki haftada kel yapti beni testo artisi . halbuki dht boyle agreaif degildi .testo artisi doneminde sacim sanki yanmis orman gibiydi dipleri yagli ve uflesen ucuyor . ayrica ben proscarda mukemmel sonuc aldigimda testom baya dusmustu . denek istedigim acaba testonun etkisi daha fazla gibi bendr
    Olabilir tabi ki, unutmayın gözlem her şeydir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gozlemelirim sonucu dht evet etkili tabikode amansaci bi anda dokmuyor losyonalrla koruyabiliyoruz . amanyuksek testo saci alip goturuyor proscar kullanipta fayda gormeyenelerin nedenide bu bence .ayrica invicblenhocam size bi sorum dahanolcak simdi bir mg finasterid ile 0.2,mg arasinda daglar kadar fark yok . acaba bu asiri testo artisi 1/4 aldigimiz icinmi 0.2 mgm alsak buasiri testo artisi gerceklesecekmi ?????
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yabaci forumlarda arastirdigima gore propecia kullananlarda asiri testo artisi olmuyor . ama 1/4 kullanalar genelde bu sorunla karsilasmis . yani vucutta birikiyomu merck oyunmu yapiyor propecia alalimcdiye anlamadim .
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

Gozlemelirim sonucu dht evet etkili tabikode amansaci bi anda dokmuyor losyonalrla koruyabiliyoruz . amanyuksek testo saci alip goturuyor proscar kullanipta fayda gormeyenelerin nedenide bu bence .ayrica invicblenhocam size bi sorum dahanolcak simdi bir mg finasterid ile 0.2,mg arasinda daglar kadar fark yok . acaba bu asiri testo artisi 1/4 aldigimiz icinmi 0.2 mgm alsak buasiri testo artisi gerceklesecekmi ?????
    Yabaci forumlarda arastirdigima gore propecia kullananlarda asiri testo artisi olmuyor . ama 1/4 kullanalar genelde bu sorunla karsilasmis . yani vucutta birikiyomu merck oyunmu yapiyor propecia alalimcdiye anlamadim .
    Forumu biraz karşıtır bunların ne kadar dht inhibe ettiği yazılı bir yerlerde, zor geldi şimdi arayıp bulmak. Ama 1mg fin %10 civarı bir artışa neden oluyor(testo) daha az alındığında daha az artış olması gerekir.

Öncelikle;

Sonrasında;

Sayfa 1/2 12 SonSon