Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon
124 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Vücut Geliştirme ve Saç Dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba forum,
    Yaklaşık 3 yıldır düzenli olmasa da bodybuilding ile uğraştım.Sürekli olmadı maalesef 2 kere 5-6şar aylık ara verdim.Ama yaptığım süre boyunca benim gözlemim,saç dökülmesine net olumsuz bi etkisi olmadığı yönünde.Doğal olması koşuluyla tabi ki.Doğallıktan kastım steorid kullanmamak.Protein tozu kullanmak değallığı bozmuyo yani ve şuna emin olun tadını bi alsanız inanılmaz güzel bi uğraş,saçınızı düşünmüyosunuz bile aynada kaslarınızla ilgilenmekten sizi uzun süredir görmeyenler de ilk gördüklerinde saçlara nolmuş demiyo da vücuda naptın böyle çok iyi olmuş diyo,saçtan azalan özgüven için bire bir
    Ayrıca belirtmek istediğim bi durum var,şu an severek devam ettiğim spora sağlık sorunları nedeniyle ara vermek zorunda kaldım.Sol elimde bi yanık var büyükce,ilerde kansere çevirme ihtimali de yüksek sürekli yara olduğu için.Ameliyat olup düzelttireceğim ve ameliyattan sonra 6 ay ağırlık kaldıramazsın dedi doktorum.6 ay sonrasında da tus sınavıma çok az bi süre kalmış olacağı için sınava kadar da devam edemeyeceğim.maalesef 1 yıl ara vermek zorunda kalacağım.
    Elimde fazladan kalan bi dünya protein tozu var,almak isteyen olursa bana ulaşsın özelden,piyasada alacağınızın çok daha uygun bi fiyatına veriyim yoksa elimde boşa gidecekler sizin de faydanıza olur .

Yeni Üye
    Tabi merak ettiğim en garıp sey su hem fınasterıd hem creatın kullanırsak ne olur ?

Yeni Üye
    Ben size kendi tecrübelerimden edindiklerimi söyleyeyim arkadaşlar. Vucut geliştirmeye ilk başladığımda Whey kullanıyordumö sadece sonra kreatıne başladım saç dökülmem zaten vardı ve kafaya hıc takmıyordum bu yuzden kreatının etkısını cozememıstım sonra spor salonumuz kapandı sporu bıraktım supplement kullanmayıda vucudum cok ınmedı sadece o pumplu sert halınden müzdarip bi şekilde iri iri geziyordum. Daha sonra şakaklar ve vertexde irice seyrelme gorunce fınasterıd mınoxıl ve mıracleye basladım ayrıca mınox ıcıne dutas da attım dehset bı fayda gordum seyreklıgı bırakın komple kapandı saclarımıda 3 numara tutardım uzattım arkaya attıgımı bılırım dokulme denen olay net bitmişti gözümde bi süre kullandım sonra nette okudugum seylerden dolayı psıkolojık mı etkılendım yoksa gercekten hormonal sorunmu yasadım bılmıyorum dehset bı lıbıdo eksıklıgım oldu ve vucudum ınanılmaz kuculdu dht den oldu buda tabıkı

Yeni Üye
    sonra fınasterıdı bıraktım cok takıntı yaptıgım ıcın ılk 1 ay lıbıdo olarak sertlesme sorunum duzelde 2 aydan sonra duzeldı bı sorun olmadı suan tedavıme sadece mınox ve fınasterıd yapıyorum fakat su sıralar ıste fınası bırakalı 3 4 ay oldu dehset bı dokulme var mıracle ve mınoxu suruo masaj yaptıgımda ıkı elımde de 10 15 tel goruyorum suan ıcın saclarımda hıc kellık yok ama 3 numara tutuyorum 3 numaraykende şakaklar ve vertex ışık altında cok az dıbı gozukuyor şakaklarımı kaş kalmıyle ufak minimal cizgilerle dolduruyorum vertexe bısey yapmıyorum boyum uzun oldugu ıcın orası gozukmuyor pek sporada devam edıyorum fakat korkudan kreatıne baslayamadım. Kararsızım acaba fınasa baslayıp spora devam mı etsem.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Supplementleri kenara bırakacak olursak spor yaparak yağ miktarını azaltıp kas miktarını artırmak kan dolaşımını olumlu etkileyeceğinden saç kalitesini artıracaktır. Supplementlerin getirisi götürüsü ayrıca geniş bir konudur.

Ayrıca zayıflayamak için ekmeği bırakanlar yulaf alıp tahıl açıpını kapatmazsa tahıl eksikliğindende saç kaybeder.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba forum,
    Yaklaşık 3 yıldır düzenli olmasa da bodybuilding ile uğraştım.Sürekli olmadı maalesef 2 kere 5-6şar aylık ara verdim.Ama yaptığım süre boyunca benim gözlemim,saç dökülmesine net olumsuz bi etkisi olmadığı yönünde.Doğal olması koşuluyla tabi ki.Doğallıktan kastım steorid kullanmamak.Protein tozu kullanmak değallığı bozmuyo yani ve şuna emin olun tadını bi alsanız inanılmaz güzel bi uğraş,saçınızı düşünmüyosunuz bile aynada kaslarınızla ilgilenmekten sizi uzun süredir görmeyenler de ilk gördüklerinde saçlara nolmuş demiyo da vücuda naptın böyle çok iyi olmuş diyo,saçtan azalan özgüven için bire bir
    Ayrıca belirtmek istediğim bi durum var,şu an severek devam ettiğim spora sağlık sorunları nedeniyle ara vermek zorunda kaldım.Sol elimde bi yanık var büyükce,ilerde kansere çevirme ihtimali de yüksek sürekli yara olduğu için.Ameliyat olup düzelttireceğim ve ameliyattan sonra 6 ay ağırlık kaldıramazsın dedi doktorum.6 ay sonrasında da tus sınavıma çok az bi süre kalmış olacağı için sınava kadar da devam edemeyeceğim.maalesef 1 yıl ara vermek zorunda kalacağım.
    Elimde fazladan kalan bi dünya protein tozu var,almak isteyen olursa bana ulaşsın özelden,piyasada alacağınızın çok daha uygun bi fiyatına veriyim yoksa elimde boşa gidecekler sizin de faydanıza olur .
    aynen katıolıyorum saç dökülmesi sorunu yaşayan muhakak spor yapmalıdır body building en azından evde mekik şınav çekmeli göğüs adonis yapmalıdır cekiçiliği artırıyor tabi kellikle mucadeleye devam ayrı
    hatta söyle söyleyim bir genetik dökülmesi olanın hayattaen ii yapaçağı sey vucut yapmaktır ama ayı gibi değil hafif kaslı

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    25 Ekimde salona başlayalı 3 ay olacak. Bu 3 ay içerisinde saç tedavisini bıraktım sayılır. Şu aralar aklıma geldikçe minoxil kullanıyorum ama düzenli değil. Bir de uzun süredir Elseve'in arjinin şampuanını kullanıyorum. Bunların haricinde saçımla ilgili yaptığım bir şey yok...

Şimdi konumuza gelelim. Geçen hafta pazar günü saçımı traş makinesiyle tekrar kısalttım. Baya saç derisi de döküldü, resmen kafa derim soyuldu. Şu anda sanki kafam daha siyah. Normalde yanlara göre tepe bölgesinin daha seyrek görünmesi gerekirken, tepe bölgesi yanlarla hemen hemen aynı gidiyor. Aklımda hemen vücut geliştirmenin dht'yi kas yapımına odaklayıp, dht'nin saçları rahat bırakmasını sağlayabileceği gibi bir fikir oluştu. Açıkçası her işi abartmayı seven, ortayı bulamayan biri olarak salonda sağlam çalışıyorum. Baya ilerleme de sağladım. Protein tozu ve kreatin de kullanıyorum. Belki hepsinin bir faydası olmuştur. Saçlarımın biraz daha uzamasını bekleyip ve seyreklik durumunu gözlemleyeceğim...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . Aklımda hemen vücut geliştirmenin dht'yi kas yapımına odaklayıp, dht'nin saçları rahat bırakmasını sağlayabileceği gibi bir fikir oluştu. Açıkçası her işi abartmayı seven, ortayı bulamayan biri olarak salonda sağlam çalışıyorum. Baya ilerleme de sağladım. Protein tozu ve kreatin de kullanıyorum. Belki hepsinin bir faydası olmuştur. Saçlarımın biraz daha uzamasını bekleyip ve seyreklik durumunu gözlemleyeceğim...
    Burda çok güzel bi noktaya değinilmiş bende bi ekleme yapayım arkadaşlarım spor salonuna gittiklerinde önce bi 30 dk koşarlardı bende onlara niye koşuyosunuz direk kol göğüs abansanıza derdim. Onlar da şöyle dedi bacak kasları çalıştıkça testesteron salgılar önce salgılatıp sonra üst ekstremite nin bu hormonu yemesini sağlıyoruz böylece daha hızlı gelişiyoruz.. Şimdi sorum @Kemairon a abi siz hangi kas grubunu çalıştırıyordunuz ?

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda çok güzel bi noktaya değinilmiş bende bi ekleme yapayım arkadaşlarım spor salonuna gittiklerinde önce bi 30 dk koşarlardı bende onlara niye koşuyosunuz direk kol göğüs abansanıza derdim. Onlar da şöyle dedi bacak kasları çalıştıkça testesteron salgılar önce salgılatıp sonra üst ekstremite nin bu hormonu yemesini sağlıyoruz böylece daha hızlı gelişiyoruz.. Şimdi sorum @Kemairon a abi siz hangi kas grubunu çalıştırıyordunuz ?
    1 saat boyunca bütün kas gruplarını çalıştırıyorum. Sonra 1 gün ara veriyorum ertesi gün tekrar aynı şekilde... Buna "full body" deniyormuş. İyidir kötüdür şöyledir böyledir çok bilgim yok ancak gelişim açısından bana oldukça faydalı olduğu ortada. Ama ben kardiyo yapmıyorum. 5 dakika koşsam sırılsıklam oluyorum, o şekilde aletlerde çalışmak hoşuma gitmiyor. Sadece çalışmam bittikten sonra 15 dakika nabzımı yükseltecek bir şeyler yapıyorum. Koşu, bisiklet vs... Bu arada setler ve hareketler arası da çok beklemiyorum. Aslında ağırlık çalışma şeklim kardiyo gibi oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlamayında öyle birşey olamaz ağırlık antrenmanı yapılması gerekir testosteron ve diğer growth hormonlarının salgısı için ama şuda var yapılan çalışmalarda bacak çalışması sonrası akut olarak yükselen hormonlar ne güç artışı nede kas kütlesi artışı sağlamıyor bilinen büyük bir yanlış
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3371329/

Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon

Bu Konudaki Etiketler