Sayfa 2/13 İlkİlk 123412 ... SonSon
122 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç Beyazlamasına Karşı Chlorella Başladım (Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir)

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tip yosun takviyelerinin saç dökülmesine de faydası olacağını düşünüyorum. Ağır metalleri bağlama ve antioksidan olmasından dolayı.

Neden Saç Metal Testi?

Kapsamlı araştırmalar, saç telinde ki element düzeyleri ile insan vücudunda ki sistemik düzeyleri n ilişkili olduğunu saptamıştır. Bundan dolayı birçok araştırmacı, toksik ve çeşitli besin elementleri için doku olarak saç telini tercih ediyor.

Kan örneğinin aksine, saç element düzeyleri homeostatik mekanizmalarla düzenlenmiş değildir. Bu nedenle, saç testi, element seviyelerinde ki sapmaları genellikle önceden tespit ederek ve böylece fizyolojik anormalliklerin gelişimini tahmin etmek için değerli bir araçtır.

Saç element analizi, fizyolojik fazlalığı, eksikliği veya elementlerin oransız dağılımını gösteren değerli bir testtir.

Saç teli örneği almak kolaydır, ve ayda 1-2 cm ortalama büyür, toksik elementlere ne kadar maruz kalındığı hakkında bilgi içerir.

Magnezyum, krom, çinko, bakır ve selenyum gibi elementler, önemli enzimlerin zorunlu ko-faktörleridir ve ayrıca vitaminlerin normal fonksiyonları için gereklidir.

Saçta ki bu elementlerin düzeyleri, organ ve diğer dokularda ki düzeyler ile ilişkilidir.

Toksik elementler, saç telinde, kan veya idrar örnekleri ile kıyaslandığında. 200-300 kat daha yüksek olabilir, Bu nedenle, saç teli arsenik, alüminyum, kadmiyum, kurşun, antimon, ve cıva gibi elementlere maruz kalındığında son tespit için tercih edilen bir dokudur.

Saç teli element analizi hekimler ve hastalar için güvenilir ve kullanışlı, veri sağlayan değerli bir araç haline gelmiştir. ABD Çevre Koruma Ajansı bir son raporunda belirtti “… saç örnekleri düzgün gerektiği gibi deneyimli personel tarafından, temiz ve güvenilir bir laboratuarda, iyi analitik yöntemlerle analiz edilirse, veriler güvenilir. “ (Alıntıdır)

Yukarıdaki yazıyı buldum. Yani toksin elementlerin saç dokusunda bu kadar bariz görülmesi dökülme açısından aleyhine bir durum olabilir. Spirulina, chlorella gibi ağır metal detoksunda kullanılan takviyeler saç ve deri üzerinde olumlu etkilere sahip olabilir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vücudun kendi doğal savunma mekanizması kandaki toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırmak için vücudun en uç noktalarını kullanıyor bunlar da haliyle saç telleri ve tırnaklar oluyor.Ben kendimce buna çözüm için ayın ilk 15 günü ardıç+kuşburnu çayı diğer 15 günü ay takvimine göre küçülen ay fazında ısırgan çayı tüketiyorum,kandaki zehirli maddeleri en aza indirmek için.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden Saç Metal Testi?

Kapsamlı araştırmalar, saç telinde ki element düzeyleri ile insan vücudunda ki sistemik düzeyleri n ilişkili olduğunu saptamıştır. Bundan dolayı birçok araştırmacı, toksik ve çeşitli besin elementleri için doku olarak saç telini tercih ediyor.

Kan örneğinin aksine, saç element düzeyleri homeostatik mekanizmalarla düzenlenmiş değildir. Bu nedenle, saç testi, element seviyelerinde ki sapmaları genellikle önceden tespit ederek ve böylece fizyolojik anormalliklerin gelişimini tahmin etmek için değerli bir araçtır.

Saç element analizi, fizyolojik fazlalığı, eksikliği veya elementlerin oransız dağılımını gösteren değerli bir testtir.

Saç teli örneği almak kolaydır, ve ayda 1-2 cm ortalama büyür, toksik elementlere ne kadar maruz kalındığı hakkında bilgi içerir.

Magnezyum, krom, çinko, bakır ve selenyum gibi elementler, önemli enzimlerin zorunlu ko-faktörleridir ve ayrıca vitaminlerin normal fonksiyonları için gereklidir.

Saçta ki bu elementlerin düzeyleri, organ ve diğer dokularda ki düzeyler ile ilişkilidir.

Toksik elementler, saç telinde, kan veya idrar örnekleri ile kıyaslandığında. 200-300 kat daha yüksek olabilir, Bu nedenle, saç teli arsenik, alüminyum, kadmiyum, kurşun, antimon, ve cıva gibi elementlere maruz kalındığında son tespit için tercih edilen bir dokudur.

Saç teli element analizi hekimler ve hastalar için güvenilir ve kullanışlı, veri sağlayan değerli bir araç haline gelmiştir. ABD Çevre Koruma Ajansı bir son raporunda belirtti “… saç örnekleri düzgün gerektiği gibi deneyimli personel tarafından, temiz ve güvenilir bir laboratuarda, iyi analitik yöntemlerle analiz edilirse, veriler güvenilir. “ (Alıntıdır)

Yukarıdaki yazıyı buldum. Yani toksin elementlerin saç dokusunda bu kadar bariz görülmesi dökülme açısından aleyhine bir durum olabilir. Spirulina, chlorella gibi ağır metal detoksunda kullanılan takviyeler saç ve deri üzerinde olumlu etkilere sahip olabilir.
    Saç Dökülmesinde toksinlerin dolayısı ile detoxun etkisi çok çok büyük. Böyle bir konu açmak gerekiyor not aldım bir kenara.

En büyük organımızın derimiz olduğunu düşünüp toksinlerden ve mantarlardan en fazla etkilenen organın o olduğu sonucuna varabiliriz. En basit haliyle fiziksel sebebi olmayan stres bile oluşturduğu toksinlerle erken yaşlanma veya saç dökülmesine sebep olabiliyor. Bence beslenme ve sağlık üzerine de en az hormonel konulara ayırdığımız zaman kadar zaman ayırmalıyız.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç Dökülmesinde toksinlerin dolayısı ile detoxun etkisi çok çok büyük. Böyle bir konu açmak gerekiyor not aldım bir kenara.
    Miracle detox araştırması yaparken hacamatı da gündemimize alalım istersen, dikkate alınması gereken bir konu. Ben yavaş yavaş araştırmaya başladım.

Alıntı Anarchy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle detox araştırması yaparken hacamatı da gündemimize alalım istersen, dikkate alınması gereken bir konu. Ben yavaş yavaş araştırmaya başladım.
    Tabiki her türlü katkınızı bekliyoruz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Anarchy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle,hacamatın vücuda en faydalı olanı ense kısmından ve iki kürek kemiği arasından yapılanı,hacamat deri atında bulunan uyuşuk ve kirli kanı temizleyen ve tazeleyen bir uygulama biçimi,ama kesinlikle ehlini bulmak ve referansı sağlam olan bir yere yaptırmak şart.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Sonuçlar nasıl miracle bey bir gelişmw var mı ? Şayet işe yararsa abime önereceğim. Beyazlayan saçlarda boya çok yapay duruyor.

Alıntı Doors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuçlar nasıl miracle bey bir gelişmw var mı ? Şayet işe yararsa abime önereceğim. Beyazlayan saçlarda boya çok yapay duruyor.
    Bir şey demek için erken çok kısa zamandır kullanıyorum ancak yanılma payım yüksek olduğunu belirterek sanki koyulaşma var gibi beyaz yoğun yerde. Bakalım 1 ay sonra daha iyi bir yorum yapabilirim diye düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/13 İlkİlk 123412 ... SonSon