Sayfa 1/9 123 ... SonSon
86 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minox kullanımına ara vermeyle alakalı bir tecrübe

Minox kullanımına ara vermeyle alakalı bir tecrübe

Arkadaşlar forumda minoxil kullanımına bazen ara vermek gerektiği üzerinde duruluyor. Ben de bu konuyla alakalı çevremde tanık olduğum bir tecrübeyi sizlere aktarmak istedim.

Çalıştığım kurumda bir arkadaş yaklaşık olarak 3 yıldır sadece minox ile saç dökülmesiyle mücadele etmekte. Bu arkadaş minox'u son bahar ve kış aylarında yani 6 ay kullanıyor.Geriye kalan altı ayda ise kullanmayı bırakıyor. 5. ayın sonlarına doğru şakaklar ve tepe belgesindeki açılma belirginleşmeye başlıyor fakat tekrar minox kullanmaya başlayınca açılan şakaklar ve tepe bölge kapanıyor. Bu şekildeki kullanımı sayesinde üç yıldır dökülmeye yüz tutmuş ön çizgiyi, şakakları ve tepe bölgesini korumayı başarmış. Sadece minox kullanılarak elde edilen bu başarı, doğru kullanıldığı taktirde minox'un ne kadar büyük bir silah olduğunu gösteriyor.

Gerçi bu durum bütün etkenler için geçerli. Yani kendimizi iyi gözlemlemeli, neye, ne zaman, ne miktarda ihtiyacımız olduğuna karar vermeli ve doğru bir tedavi metodu belirlemeliyiz. Bunu başardığımız taktirde sorunun büyük kısmını halletmiş olacağız.
    Konu saçmasaç tarafından (12.04.2016 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam dokulmesi cok agresif degildir ben de ara verdim bi kere sac felan kalmadi basladigimda acayip dokuldu .kisiden kisiye degisir . ha minoxa ara verdigimde sok dokulme felan olmadi hatta azaldi bil diyebilirim ama geri basladigimda acayip dokuldu inanilmaz .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    aynen dökülmeyle alakalı dökülme agresifse sanırım uzun dönem ara vermekten ziyade kısa dönem ara vermek lazım ayda 5 10 gün gibi tabi tecrübeli abiler kardeşler daha iyi bilir onların tecrüberi önemli

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dokulmesi cok agresif degildir ben de ara verdim bi kere sac felan kalmadi basladigimda acayip dokuldu .kisiden kisiye degisir . ha minoxa ara verdigimde sok dokulme felan olmadi hatta azaldi bil diyebilirim ama geri basladigimda acayip dokuldu inanilmaz .
    Haklısınız hocam kişiden kişiye göre değişiyor.Fakat genel olarak benim gibi uzun vadeli kullanan arkadaşlara bir aylık kullanımın ardından bir haftalık kısa bir süre ara vermesi tavsiye ediliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle ara şart daha önce hiç ara vermeden 2yıl kullandım 7.aydan sonra hep geri gitti şimdi 3 senedir düzenli ara vererek kullanıyorum geriye gitmiyor
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende dort senedir kullaniyorum uzun olarak bir ay ara vermistim . ozaman sok dokulme oldu basliyinca . bir hafta ara vermek mantikli ben zaten iki gunde bir kullaniyorum max bir hafta ara verdgm zamanlar olmustur . fakat ara verdigim zaman saçlarim cansizlasiyor .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık olarak 3,5 aylık bir aradan sonra bugün tekrardan başladım min-duta ilk kez bu kadar ara verdim. Sonuçları paylaşırım zamanla.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık olarak 3,5 aylık bir aradan sonra bugün tekrardan başladım min-duta ilk kez bu kadar ara verdim. Sonuçları paylaşırım zamanla.
    Ara verme süresi içerisinde gerileme oldumu üstad ?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara verme süresi içerisinde gerileme oldumu üstad ?
    Oral dut kullanıyorum o yüzden gerileme olmadı
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar form'da minoxidil kullanımına bazen ara vermek gerektiği üzerinde duruluyor. Ben de bu konuyla alakalı çevremde tanık olduğum bir tecrübeyi sizlere aktarmak istedim. Çalıştığım kurumda bir arkadaş yaklaşık olarak 3 yıldır sadece minox ile saç dökülmesiyle mücadele etmekte. Bu arkadaş minox'u son bahar ve kış aylarında yani 6 ay kullanıyor.Geriye kalan altı ayda ise kullanmayı bırakıyor. 5. ayın sonlarına doğru şakaklar ve tepe belgesindeki açılma belirginleşmeye başlyor fakat tekrar minox kullanmaya başlayınca açılan şakaklar ve tepe bölge kapanıyor.Bu şekildeki kullanımı sayesinde üç yıldır dökülmeye yüz tutmuş ön çizgiyi, şakakları ve tepe bölgesini korumayı başarmış. Her ne kadar bunu yazın ilacın yüzüne ter yoluyla akmasından ötürü yapıyor olduğunu söylese de farkında olmadan minox'un mükemmel sonuç vermesini sağlamış ve benim gibi sürekli kullananlara oranla bayağı bir başarı elde etmiş. Bu tecrübe minox kullanımına ara vermenin gerçekten mühim olduğunu gösteriyor.
    belkide agresif bir dökülmesi yoktur,bende kullandığım süreçte 2 3 ayy kadar ara verdiğim vakitler oluyordu,sonra tekrar başladığımda hep daha az sonuç alıyordum,3 yıl sonrada hiç fayda etmemeye başladı,ama komple bırakınca aşırı fazla saç kaybettim şuan,birde saçları mafediyor minoxil,

Sayfa 1/9 123 ... SonSon