Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
64 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Sac derisi kalinligi

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında derideki incelmeye ve kalsifikasyona değindik konu içlerinde ancak ana konumuz yoktu emeğin için teşekkür ederiz. Deri incelmesi durumu aslında yine androjenler, immun sistem yanıtı, inflamasyon sacayağı üzerine şekillenen bir durum yani yine yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar durumu söz konusu. Her yeni olguda acaba sebep bu mu ? denilmesinin altında yatan güdüde buradan temelleniyor yani hepsi birlikte gerçekleşiyor birini durdurduğunda diğer sebebinde etkinliği görece azalmaya başlıyor. Ancak yine de bu tür spesifik başlıkların önemi çok büyük zira sadece kollagen üretimine odaklanmamız daha yan etkisiz moleküller denememize ve sonuç almamıza sebep olabiliyor demek istediğim dht nin etkinliğini azalttığımızda saç çıkışı olmaya başlıyor ve aslında derideki kologen ve kalınlıkta artıyor ancak bu bilgiyi elde ettiğimizde kollagen enjeksiyonu ve deri gençleştirme ile dht ve androjenleri etkinliğini kaybettiğini görebiliriz. Bu konu üzerine uzun süredir kafa yoruyordum hatta özel olarakta konuşmuştuk seninle bir kaç labaratuvar malzemesi satın aldım bu nedenle bunun üzerine tam olarak eğilmiş durumdayım.
    Hocam senle konuştuktan sonra hiç bakamadım aşırı yoğundum. Araştırmanın sonuçlarını merakla bekliyoruz, bu konuyu mutlaka 3.ana tedavi olarak (1.min-dut 2.miracle) deneyeceğim ben. Teşekkürler
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Yer
    Istanbul
    Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    retinoik asit saç derisini inceltiyor ama tedavilerde kullanıyoruz ?
    Hocam retin A nın saç derisini incelttiğine dair net bir bilginiz varmı ? Ben tam tersini okudum şurda:

Update Retin A and Hairloss

Özetle şunu söylüyor: retin A derideki kolojen üretimini artırarak deriyi güçlendirir, kalınlaşmasına yardım edebilir. Aynı zamanda retin A minoxidil emilimini artırır. Yanma tahriş etkisi yapmaması için çok az miktar emu yağı ile karıştırılabilir. Daha çok şey söylüyor ama bence önemli noktalar bunlar.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adanaliyik Allahın adamiyik hadi adanalı sende patlat bir bomba da kurtulalım su dertten

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam retin A nın saç derisini incelttiğine dair net bir bilginiz varmı ? Ben tam tersini okudum şurda:

Update Retin A and Hairloss

Özetle şunu söylüyor: retin A derideki kolojen üretimini artırarak deriyi güçlendirir, kalınlaşmasına yardım edebilir. Aynı zamanda retin A minoxidil emilimini artırır. Yanma tahriş etkisi yapmaması için çok az miktar emu yağı ile karıştırılabilir. Daha çok şey söylüyor ama bence önemli noktalar bunlar.
    Bende acnelyse jel formu var, 0.5 mg retionik asit iceriyor.
    Soyle yaziyor ''Acnelyse derideki kolajen üretimini uyarır ve cildin en üst tabakasını sıkıştırıp inceltir.''

Yer
    Istanbul
    Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende acnelyse jel formu var, 0.5 mg retionik asit iceriyor.
    Soyle yaziyor ''Acnelyse derideki kolajen üretimini uyarır ve cildin en üst tabakasını sıkıştırıp inceltir.''
    Hocam bu konu hakkında özellikle yabancı sitelerde baya karşıt görüşler var. Benim anladığım kısım şu: retinoik asitler (A dan başkada var) derinin en üst tabakasını sıklaştırıp gerginleştiriyor, bu sayede gençleşmiş görünüm veriyor. FDA tarafından da anti-aging onayı varmış zaten. Fakat bizim gibi saç dökülmesi amaçlı düşünenler için derinin en alt tabakası önemli çünkü bu tabaka aslında saç folikülünü besliyor, en üst tabaka değil. Konu biraz uzun ama ilk verdiğim linkin tamamına bakabilirsen nispeten buna değinen yerler görürsün. O yüzden retinoiklerin bizim açımızdan hiçbir zararı yok bence. Fakat birkaç hafta kullanmanıza rağmen hala sürdüğünüzde deride yzun süre kuzarıklık oluşuyorsa bu sizin retinoiki tolere edemediğiniz anlamına geliyormuş (Anti-Aging Retinoids: Pros and Cons) ve kullanmanız önerilmiyormuş. Benim bulabildiğim bilgi bunlar.

Yer
    Istanbul
    Bu konuyu resmen kafaya taktm ben. Şu şekilde bi tedavi bulmaya çalışacağım:
    1- topikal olarak kolojen üretimini artırma: direk olarak hidrolize kolojen kullanamıyoruz deri üzerinde çünkü kolojen deri tarafından emilmiyor. O yüzden kolojen kremlerini lısyonlarını direk iptal ediyorum. Onun yerine kolojen üretimini dolaylı yoldan artıran etkenlere bakıyorum. En büyük aday bakır peptit, hem kolojen üretimini artırıyor hem de başka faydalarıda var yukarıda konuştuğumuz gibi. Burda güvenilir marka ürün bulmak sıkıntılı. Bir karar varınca burdan açıklayacağım.

2- oral yoldan kolojen üretimini artırmak: bunu vitamin&bitkisel destek tabletleriyle yapmak mümkün ama kolojen tabletleri aşırı pahalı neden anlamadım. Günde 1 tabletten 1 aylık kullanım en az 100 TL civarlarında. Onun yerine uygun diet araştırıyorum. Bazı besinlerin kolojen üretimini artırdığı biliniyor. Uygun diet bulabilirsek hem daha sağlıklı ve doğal olur hem de ucuz olur. Bu konuda fikri olan varsa paylaşsın lütfen. Oral yokdan almanın bir avantajıda tüm vucütta deri sağlığını iyileştirmek olabilir ayrıca.

Araştırmalara devam ediyorum umarım birkaç haftaya sonuca varacam

SaçımınDoktoru Üyesi
    gidişat çok iyi hocam emeğine sağlık.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu resmen kafaya taktm ben. Şu şekilde bi tedavi bulmaya çalışacağım:
    1- topikal olarak kolojen üretimini artırma: direk olarak hidrolize kolojen kullanamıyoruz deri üzerinde çünkü kolojen deri tarafından emilmiyor. O yüzden kolojen kremlerini lısyonlarını direk iptal ediyorum. Onun yerine kolojen üretimini dolaylı yoldan artıran etkenlere bakıyorum. En büyük aday bakır peptit, hem kolojen üretimini artırıyor hem de başka faydalarıda var yukarıda konuştuğumuz gibi. Burda güvenilir marka ürün bulmak sıkıntılı. Bir karar varınca burdan açıklayacağım.

2- oral yoldan kolojen üretimini artırmak: bunu vitamin&bitkisel destek tabletleriyle yapmak mümkün ama kolojen tabletleri aşırı pahalı neden anlamadım. Günde 1 tabletten 1 aylık kullanım en az 100 TL civarlarında. Onun yerine uygun diet araştırıyorum. Bazı besinlerin kolojen üretimini artırdığı biliniyor. Uygun diet bulabilirsek hem daha sağlıklı ve doğal olur hem de ucuz olur. Bu konuda fikri olan varsa paylaşsın lütfen. Oral yokdan almanın bir avantajıda tüm vucütta deri sağlığını iyileştirmek olabilir ayrıca.

Araştırmalara devam ediyorum umarım birkaç haftaya sonuca varacam
    Neden önce kemik iliği kürünü denemiyorsunuz ben ciddi ciddi düşünüyorum bu aralar. Nolcak yatmadan önce sür kafaya üstüne de boneyi tak sabah yikarsin. Geçenlerde bi arkadaş resim paylasmasa da etkili olduğunu söylemişti. Yalan söyleyeceğini sanmıyorum bunun reklamını ancak bir kasap yapar yani

Yer
    Istanbul
    Muzdarip, sigir iliginin saca faydasinin nasil oldugunu anlatan bir makale veya az cok guvenilir bir site falan varmi abi link paylasabilecegin?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kolajen eksikliği ciltte hacim kaybına da yol açıyor. Genç görünen cilt sadece bir güzellik unsuru değil aynı zamanda cilde bir hacim ve doluluk da ekleyen bir unsurdur. Kolajen üretimi azalmaya başladığı zaman yüzdeki o şirin ve tombulumsu görüntü de kaybolur. Yanaklar içe çökmeye ve daha düz görünmeye başlar. Gözaltlarında ise kolajen eksikliğinden kaynaklanan boşluklar oluşmaya başlar.
    Buna göre kolajen eksikliginde scalpta da incelme olur?

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler