Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
64 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Sac derisi kalinligi

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden önce kemik iliği kürünü denemiyorsunuz ben ciddi ciddi düşünüyorum bu aralar. Nolcak yatmadan önce sür kafaya üstüne de boneyi tak sabah yikarsin. Geçenlerde bi arkadaş resim paylasmasa da etkili olduğunu söylemişti. Yalan söyleyeceğini sanmıyorum bunun reklamını ancak bir kasap yapar yani
    O kişi ben oluyorum galiba
    Arkadaşlar uygulamak size kalmış.
    Ben şunları söyleyebilirim sığır iliği konusunda.
    Saç derisini kalinlastiriyor.
    Kafadaki gerginlik hissi yok denecek kadar azaldı.
    Androjen uyusuklugu gitti.
    Kafa derisi yumuşadı.
    Dökulme tamamen durdu.
    Cok fazla bir Saç çıkışı olmadı daha; fakat tuylenmeler var. Sarı ve ince saçlar siyahlasip kalinlastiriyor. İlerleyen zamanlarda bol miktarda saç çıkacağına inanıyorum çünkü sağlıklı saç derisi eşittir saç.
    Bir araştırılırsa kolojenle ilinin bağlantısı ortaya çıkabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erka78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kişi ben oluyorum galiba
    Arkadaşlar uygulamak size kalmış.
    Ben şunları söyleyebilirim sığır iliği konusunda.
    Saç derisini kalinlastiriyor.
    Kafadaki gerginlik hissi yok denecek kadar azaldı.
    Androjen uyusuklugu gitti.
    Kafa derisi yumuşadı.
    Dökulme tamamen durdu.
    Cok fazla bir Saç çıkışı olmadı daha; fakat tuylenmeler var. Sarı ve ince saçlar siyahlasip kalinlastiriyor. İlerleyen zamanlarda bol miktarda saç çıkacağına inanıyorum çünkü sağlıklı saç derisi eşittir saç.
    Bir araştırılırsa kolojenle ilinin bağlantısı ortaya çıkabilir.
    Ben size güveniyorum hocam kendim de en yakın zamanda uygulayacağım. O kadar konuşuluyor kerastem kök hücre yağ felan vs pratik çözüm işte

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Ben en azindan herhangi bir tedavi yonteminin veya iddiasinin teorisini okumadan kafama yatmadan herhangi bir seyi denemek istemiyorum. Benim kemik iligi ve sac arasinda bulabildigim tek baglanti su: FDA onayli kemik iligi hastalarinin kullandigi bir ilac var, ruxolitinib etken maddeli. Bu ilaci kullanan ilik hastalarinin saclarinda artis olduguna dair ispatini bulamadigim bazi yazilar var (Drug for bone-marrow disorder helps to grow hair | The Indian Express). Bunun disinda ilik ile sac cikisini birbirine baglayan ciddi herhangi birsey bulamadim. Tabi google'a 'sigir iliei sac' yazinca yuzlerce sey cikiyor ama cok ikna edici degil.

Yalniz erka78 arkadasimizin gozlemleride umut verici, nasil calistigini anlamasamda bu gidisle kullanacam heralde en azindan ucuz ve temini kolay boylece uzun sure uygulanabilir.
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Yer
    Istanbul
    Arkadaslar son zamanlarda konuyu derinlemesine arastirma firsatim olmadim ama su an itibariyle bu konu hakkinda sunlari bulabildim:

1- Topikal uygulama: kolajen uretimini artirip deri alt tabakasini gelistirmek/kalinlastirmak icin en uygun urun bakir peptit gorunuyor. Icinde GHK tip peptit olan (FDSnin yara tedavisinde onayladigi) benim bulabildigim tek urun HAIR SIGNALS, ebayden alinabiliyor fiyati de fena degil bence. Bunun disinda topikal C vitamini de haftada birkac kere uygulamayi dusunuyorum. Deriden emilen C vitamininde kolajen uretimini artirdigi biliniyor. Ayrica son derece ucuz. Redox-C ampul'un 5 kullanimligi 4.5 TL. Bu iki konu disinda ikna edici birsey henuz bulamadim. Topikal kolajen kremleri losyonlari cok inandirici degil, kolajen deriden emilemiyor. O yuzden kolajen uretimini destekleyen urunlere bakmak lazim, kendi icinde kolajen iceren seylere degil.

2- Mikro igneleme: Miracle hocamizinda tavsiyesiyle ozellikle sacin cok seyrek oldugu bolgede daha derin stamp uygulamasi dusunuyorum. Muhtemelen 2.5mm lik stamp kullanacagim. Mikro ignelemeninde kolajen uretimini artirdigi biliniyor. Fakat bu derinliklerde 2-2.5mm dermaroller kullanmak cok tahrip edici ve aci verici olabilir, o yuzden derma stamp kullanmak lazim.

3- Oral yollar: kolajen iceren veya uretimini destekleyen vitamin&bitkisel destekleri biraz arastirdim ve fiyati ve uzun sureli kullanim riskleri yuzunden bu konudan vazgectim. Onun yerine kolajen uretimini destekleyen besinlere dikkat etmek daha mantikli. Bu tarz besinleri arastirdiginizda goreceksinizki nerdeyse gunluk hayatimizda tukettigimiz tum sebze,meyve ve hayvansal proteinlerin kolajen uretimini destekledigi soyleniyor. Ama benim en cok karsilastigim sunlar: hayvansal kaynakli tum gidalar (kirmizi/beyaz et, sut, yumurta) ve C vitamini iceren meyveler (turuncgiller, kivi, cilek).

Simdilik konu bu durumda. 1 nolu maddeye biraz daha bakacagim. Hala dermoday ile iletisime gecemedim onlarada soracagim bazi sorular var. Onlarin bakir peptit urunune inanirsam onlardan alabilirim, hem yerli urun hem de fiyati cok iyi.

Peki bu dermoday nasıl bi marka sitede kullanan baya bi arkadaş var siteleride çok tatmin edici değil benim açımdan satış noktalarınıda bulamadım sadece internet satış var galiba onun dışında bu bakır peptit etkili gibi duruyor yorumlarınıda okudum ancak marka olarak bende soru işaretleri var özellikle satış noktasını bulamamamdan dolayı

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Yer
    Istanbul
    Alıntı zkannm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu dermoday nasıl bi marka sitede kullanan baya bi arkadaş var siteleride çok tatmin edici değil benim açımdan satış noktalarınıda bulamadım sadece internet satış var galiba onun dışında bu bakır peptit etkili gibi duruyor yorumlarınıda okudum ancak marka olarak bende soru işaretleri var özellikle satış noktasını bulamamamdan dolayı
    ayni tereddutler bende de var. telefonla ulasamadim firmaya ulasip anlamaya calisacagim durumu telefondan soru sorarak anlasilacagi kadariyla

sitede kullanan baya bir arkadas var demissiniz ama sampuani disinda bir yorum gormedim ben bu marka hakkinda. var ise link atarmisin bana ozelden bakalim nasilmis kullanici geri donumleri ?

Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni tereddutler bende de var. telefonla ulasamadim firmaya ulasip anlamaya calisacagim durumu telefondan soru sorarak anlasilacagi kadariyla

sitede kullanan baya bir arkadas var demissiniz ama sampuani disinda bir yorum gormedim ben bu marka hakkinda. var ise link atarmisin bana ozelden bakalim nasilmis kullanici geri donumleri ?
    Kullanan var derken marka ve şampuan olarak losyon olarak kullananı bende görmedim denenebilecek bir ürün ancak dediğim koşullardan dolayı marka güvenilirliğini düşünüyorum

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Yer
    Istanbul
    Alıntı zkannm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanan var derken marka ve şampuan olarak losyon olarak kullananı bende görmedim denenebilecek bir ürün ancak dediğim koşullardan dolayı marka güvenilirliğini düşünüyorum
    anladim hocam. bakalim ben telefonda konusacam belki biraz biseyler anlarim o zaman yazarim buraya. gecen aradim ama ilgili kisi yoktu konusamadik o yuzden. bu hafta ici tekrar deniycem.

Yer
    Istanbul
    arkadaslar bu konuyu bir turlu tam arastiramadim asiri yogunum birkac haftadir. su ana kadar GHK tip bakir peptit in FDA onayiyla deri yarasi iyilestirmede kullanildigini ogrendim, ayrica C vitamininde kolojen uretimini artirdigi da net bir bilgi. yani bu iki urunun sac derisini (veya vucudumuzdaki baska bolgelerdeki deriyi) daha saglikli hale getirecegine ben sahsen ikna oldum. bunlarin sac dokulmesi icin ise yaradigini iddia eden insanlar var cesitli forumlarda, onceden bahsettigim bazi urunlerde var. ama bir turlu ikna edici bir oncesi/sonrasi fotograflari bulamadim. herkesten bu konuda yardim bekliyorum, GHK tip bakir peptit konusunu biraz arastiralim bundan birseyler cikabilir. hepimizin kullandigi tedavi yontemlerinden cok farkli bir yontem ile calisiyor, deride kolojen uretimini artirip deriyi iyilestiriyor, denklemimizdeki eksiklik bu olabilir...

arastirma yapmak isteyenlere tavsiyem turkce olarak yapmasinlar, bu konu bizde yeni ve bayan forumlarindaki sacmaliklar disinda pek birsey bulamazsiniz. ingilizce arama yapmak lazim ve bakir peptitin GHK tipini arastirin digerlerini gecin. herkese kolay gelsin umarim birseyler bulunur

Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu konuyu bir turlu tam arastiramadim asiri yogunum birkac haftadir. su ana kadar GHK tip bakir peptit in FDA onayiyla deri yarasi iyilestirmede kullanildigini ogrendim, ayrica C vitamininde kolojen uretimini artirdigi da net bir bilgi. yani bu iki urunun sac derisini (veya vucudumuzdaki baska bolgelerdeki deriyi) daha saglikli hale getirecegine ben sahsen ikna oldum. bunlarin sac dokulmesi icin ise yaradigini iddia eden insanlar var cesitli forumlarda, onceden bahsettigim bazi urunlerde var. ama bir turlu ikna edici bir oncesi/sonrasi fotograflari bulamadim. herkesten bu konuda yardim bekliyorum, GHK tip bakir peptit konusunu biraz arastiralim bundan birseyler cikabilir. hepimizin kullandigi tedavi yontemlerinden cok farkli bir yontem ile calisiyor, deride kolojen uretimini artirip deriyi iyilestiriyor, denklemimizdeki eksiklik bu olabilir...

arastirma yapmak isteyenlere tavsiyem turkce olarak yapmasinlar, bu konu bizde yeni ve bayan forumlarindaki sacmaliklar disinda pek birsey bulamazsiniz. ingilizce arama yapmak lazim ve bakir peptitin GHK tipini arastirin digerlerini gecin. herkese kolay gelsin umarim birseyler bulunur
    Ben bu konuyu copper peptid ingilizce olarak derinlemesine ve genelleme yaparak araştırdım. Bir seyin ise yarayip yaramadigini anlamak için de gorsel kanitlarin olması lazım. Ama maalesef ne google amca ne de youtube yardimci oldu bu konuda. Birkac sitede bir duzine makaleler yazmışlar. Bazilarini bastan sona okudum. Iyi şeyler hoş şeyler dokturmusler ama ama gorselden yoksunluk, gözümüzü gonlumuzu doyurmamalari bana bunun bir hikayeden ibaret oldugu kanısı verdi. Gerçeklerin peşinden gitmek istiyorsak önce eldeki gorselleri gormeli

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler