Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
64 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Sac derisi kalinligi

Banned
    İçerik Sözlüğü - Dermoday Cosmetics

.Ayrıca cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkisi bir çok bağımsız araştırmacı tarafından rapor edilen ve yine bir çok bilimsel çalışmada plesebo dan farklı sonuçları numerik olarak ölçülebilen aktiflerden biridir. Bakır peptid son derece selektif bir aktiftir ve ancak ileri teknoloji ile üretilebilmektedir.

Banned
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar son zamanlarda konuyu derinlemesine arastirma firsatim olmadim ama su an itibariyle bu konu hakkinda sunlari bulabildim:

1- Topikal uygulama: kolajen uretimini artirip deri alt tabakasini gelistirmek/kalinlastirmak icin en uygun urun bakir peptit gorunuyor. Icinde GHK tip peptit olan (FDSnin yara tedavisinde onayladigi) benim bulabildigim tek urun HAIR SIGNALS, ebayden alinabiliyor fiyati de fena degil bence. Bunun disinda topikal C vitamini de haftada birkac kere uygulamayi dusunuyorum. Deriden emilen C vitamininde kolajen uretimini artirdigi biliniyor. Ayrica son derece ucuz. Redox-C ampul'un 5 kullanimligi 4.5 TL. Bu iki konu disinda ikna edici birsey henuz bulamadim. Topikal kolajen kremleri losyonlari cok inandirici degil, kolajen deriden emilemiyor. O yuzden kolajen uretimini destekleyen urunlere bakmak lazim, kendi icinde kolajen iceren seylere degil.

2- Mikro igneleme: Miracle hocamizinda tavsiyesiyle ozellikle sacin cok seyrek oldugu bolgede daha derin stamp uygulamasi dusunuyorum. Muhtemelen 2.5mm lik stamp kullanacagim. Mikro ignelemeninde kolajen uretimini artirdigi biliniyor. Fakat bu derinliklerde 2-2.5mm dermaroller kullanmak cok tahrip edici ve aci verici olabilir, o yuzden derma stamp kullanmak lazim.

3- Oral yollar: kolajen iceren veya uretimini destekleyen vitamin&bitkisel destekleri biraz arastirdim ve fiyati ve uzun sureli kullanim riskleri yuzunden bu konudan vazgectim. Onun yerine kolajen uretimini destekleyen besinlere dikkat etmek daha mantikli. Bu tarz besinleri arastirdiginizda goreceksinizki nerdeyse gunluk hayatimizda tukettigimiz tum sebze,meyve ve hayvansal proteinlerin kolajen uretimini destekledigi soyleniyor. Ama benim en cok karsilastigim sunlar: hayvansal kaynakli tum gidalar (kirmizi/beyaz et, sut, yumurta) ve C vitamini iceren meyveler (turuncgiller, kivi, cilek).

Simdilik konu bu durumda. 1 nolu maddeye biraz daha bakacagim. Hala dermoday ile iletisime gecemedim onlarada soracagim bazi sorular var. Onlarin bakir peptit urunune inanirsam onlardan alabilirim, hem yerli urun hem de fiyati cok iyi.
    Bir kaynakta yüksek C vitamininin kanseri bile parçalayabildiğini okumuştum. Ayrıca D vitamini..Bu ikisi de saçın en çok ihtiyaç duyduğu vitamin gruplarından

SaçımınDoktoru Üyesi
    Basligi acan arkadasa tesekkurler saglam arastirma yapmis. Arkadaslar bu baslikta da guzel teoriler var ama ben tam uzerine dustugumuzu soyleyemem. Mesela gecen zamanlarda nanoteknoloji ile sac cikarma ile ilgili bir baslik vardi orada bie tozdan falan bahsediliyodu ki baya mantikli geliyordu ama konu unutuldu gitti. Misal bugun hemsir e kendi kendine prp uygulamasindan bahsetmis ki bana gore en en etkili olabilcek tedavi budur dusunsenize kendi oz kaninizi aritip faydali kismini saca enjekte ediyorsunuz ottan buttan fayda goren insan kendi kanindan mi gormeyecek ? Tabi o tedavide bazi soeunlar var nasil uygulancak ne usulle kime yaptircaz falan ama ustune dusulse halledilir gibi. Simdi bugun de bu baslik arda maden gibi parliyor bu basliklar ama malesef hakettigi ragbeti gormuyor bence. Aslinda su sitedeki as adamlarin onculugunde bir zirve yapilsa 5 saat alti saat gerekise 10 saat kagitla kalemle tecrubelerle tedavilerle beyin firtinasi yapilsa valla ben mukemmel cozumlerin cikacagina inaniyorum hala insanlar tam anlamiyla minox hap kiskacindan kurtulabilmis degil ama dedigim gibi soyle saglam bi masada oturup belli bi sure beyin firtinasi yapilsa cok sey degiscek gibi

Control hair loss with the energizing power of Triamino Copper Complex

https://www.tricomin.com

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım. bu arada hiçbir tedavi yapmadım saçlarım uzundu zor oluyordu dökülmeyide kafaya takmamaya başlamıştım açıkcası sonuçta saçım varkende bir brad pitt değildim yani en son saçı 3 e vurunca boşlukları görünce dedim ayvayı yedik geldim yine foruma elimde seti ile ru var biraz onlarla başlayacağım inşallah sonrasında cell de eklemeyi düşünüom ama aylık 150-200tl yi geçirmek istemiom. @miracle hocam bendeki seti ile ru dolapta 8 aydır felan duruyor şimdi kullansam öldürmez demi bu konu benim çok önem verdiğim bir konuydu ilk açıldığında sonrasında kaynadı gitti son 1 haftada masaj denedim gerçekten işe yarıyacağına inanıyorum ama çok yorucu zaman gerektiriyor ben yarım saat kafama masaj yapamayacak kadar tembel bir insanım en son aliexpress den kafa masaj aleti almaya karar verdim 20-30 güne gelir deriyi çok germiyor gibi duruyor ama ben kendimi bildiğim için sittin sene elimle düzenli masaj yapmam o yüzden deneyeceğim işe yararsa yazarım. Gönül isterdiki bir sevenimiz olsun kafamıza masaj yapsın ama oda yok bu arada tosun hocayı ortalıklarda göremedim saçları çıkarttı heralde

Yeni Üye
    Başlikda arkadaşın yazdiği gibi, ben de bir kaç seneden beri bunu fark ediyorum.
    Ilk Dermaroller'yi kullandığımda bunun farkına vardım. Sacsiz bölgeye Dermaroller yi uyguladığımda sanki oradaki deri çok sert gibi hissediliyordu. Hatta saçsız bölgeye uygulandığında deride küçük patlama lar oluyodu. Saçlı bölgelerde bu patlama lar olmuyo du. Ben şu an Almanyadan yaziyom size ve youtube da bir Iranlının Videosuna rastladim. O da kendisi Almanyada yaşıyor ve Saç dökülmesinin Iranda herkesin bildiği bir ana nedeni olduğunu söyledi. Insanların saçını yıkarken bazılarının tırnaklarıyla saç derisini iyice kazidiklarini bazılarının da sadece parmak uçlarıyla az biraz şampuanı saça yedirdiğini söylüyo. Iranda da herkes bunu biliyormuş ve hergün duş aldıklarında kafa derisini tırnaklarıyla kazıyorlarmış. Hatta saçsız insanlara sorun diyo saçlarını nasıl yikiyorlar ve saçlı Insanlara sorun nasıl yikiyorlar diye.

Bende üç aydan beri sadece saçlarımi tırnaklarımla yikiyorum ve hiç birşey kullanmiyom. şu ana kadar şok bir dökülme yaşamadım. Birde düşündüğüm bir tedavi yöntemi var meyve acid peelingle bazı insanlar gençleşmek için kullanıyorlar yüzünde. Ilk deri tabakasını soyuyor. Acaba kafa derisine de uygulanirmi diye düşünüyom.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masaj da bu yönde çalışıyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masaj yaptığınız süre içerisinde alt doku kalsifikasyonu ve fibröz parçalanmaya başlıyor, aynı şekilde konektif doku fiberlere ayrılıp hasar gördüğünden vücut kolajem iletimi ve iyileşme tepkisi veriyor, artan kan akışı dalgalanması akut inflamasyon yaratıyor ve kıl soğancıkları bir nevi sıfırlanıyor, bu da ilk dönemlerde telojen efluvium oluşturabiliyor. tam olarak aynı olmasa da kas gelişimi ve bodybuilding mantığına benzer işliyor.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masaj yaptığınız süre içerisinde alt doku kalsifikasyonu ve fibröz parçalanmaya başlıyor, aynı şekilde konektif doku fiberlere ayrılıp hasar gördüğünden vücut kolajem iletimi ve iyileşme tepkisi veriyor, artan kan akışı dalgalanması akut inflamasyon yaratıyor ve kıl soğancıkları bir nevi sıfırlanıyor, bu da ilk dönemlerde telojen efluvium oluşturabiliyor. tam olarak aynı olmasa da kas gelişimi ve bodybuilding mantığına benzer işliyor.
    Anlattiginiz mantikla dermarollerin de benzer bir başarı sağlaması gerekmez mi?Tam olarak aynı olmasa da dermaroller masajdaki gibi fibröz plaklarin parçalanması ve aynı zamanda hasara bağlı iyileşme tepkisi oluşturmaz mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı iiyama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlikda arkadaşın yazdiği gibi, ben de bir kaç seneden beri bunu fark ediyorum.
    Ilk Dermaroller'yi kullandığımda bunun farkına vardım. Sacsiz bölgeye Dermaroller yi uyguladığımda sanki oradaki deri çok sert gibi hissediliyordu. Hatta saçsız bölgeye uygulandığında deride küçük patlama lar oluyodu. Saçlı bölgelerde bu patlama lar olmuyo du. Ben şu an Almanyadan yaziyom size ve youtube da bir Iranlının Videosuna rastladim. O da kendisi Almanyada yaşıyor ve Saç dökülmesinin Iranda herkesin bildiği bir ana nedeni olduğunu söyledi. Insanların saçını yıkarken bazılarının tırnaklarıyla saç derisini iyice kazidiklarini bazılarının da sadece parmak uçlarıyla az biraz şampuanı saça yedirdiğini söylüyo. Iranda da herkes bunu biliyormuş ve hergün duş aldıklarında kafa derisini tırnaklarıyla kazıyorlarmış. Hatta saçsız insanlara sorun diyo saçlarını nasıl yikiyorlar ve saçlı Insanlara sorun nasıl yikiyorlar diye.

Bende üç aydan beri sadece saçlarımi tırnaklarımla yikiyorum ve hiç birşey kullanmiyom. şu ana kadar şok bir dökülme yaşamadım. Birde düşündüğüm bir tedavi yöntemi var meyve acid peelingle bazı insanlar gençleşmek için kullanıyorlar yüzünde. Ilk deri tabakasını soyuyor. Acaba kafa derisine de uygulanirmi diye düşünüyom.
    Link atarmısınız İranlı nın videosunun acaba?

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler