Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
64 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Sac derisi kalinligi

Yeni Üye
    Hocam birincisi saç kökü asla ölmez veyahut ölse bile (ki ölmez uykuya geçer) yeniden kendisini oluşturulabilir. Yaşlı bir NW7 nin yanlışlıkla kafasının yanması sonucu adam o yaşına raģmen NW0 a dönmüştü, olayın linkini fotolarla birlikte bizzat gördüm fakat bu sitede mi yabancı sitede mi gordüm hatırlamıyorum, illaki aynı olaydan haberdar olan arkadaşlar burada da vardır. İkincisi DHT herkeste olan bir şey fakat saçının dökülüp dökülmeyeceģini genlerin belirliyor. Eğer saç hücrelerin dayanıklıysa vücudundan DHT bile fışkırsa saçın dökülmez.

Bu arada DHT yi engellemek kesinlikle uzun vadeli bir çözüm değil. Vücut için inanılmaz faydalı olan DHT'yi senelerce engellemek kesinlikle akıl karı değil. İllaki engellenecekse bile bu topikal yönden yapılmalı ki bu da hem daha etkisiz hem de bir çok yan etkiyi sıfırlasa bile yine de insanı uzun vadede moronlaştırma ihtimali yok değil. Diyelim ki yan etkisiz finas/dutas tarzı oral bir DHT engelleyici bir ilaç çıktı, bu bile kesin çözüm olmazdı DHT sürekli salgılandığı için bu ilacı bir ömür kadar kullanmamız gerekirdi. Kaldı ki artık yeni araştırmacılar işin DHT boyutuna eğilmiyor. Olay aslında saç hücrelerinin neden yıpranıp DHT'ye ya da başka bir maddeye dayanıksız hale geldiğinde. Bu da büyük bir ihtimalle saç hücrelerindeki termik santral görevindeki mitokondrinin çalışma safhasında meydana gelen bir sıkıntıda ki yeni yeni şirketler artık bu yönde araştırma yapmaya başladı.

Ben açıkçası 2020-2025 aralığında özellikle NW3'ün altındaki kişiler için en azından 1 veya 1,5 seviye NW geriletici aynı zamanda da koruyucu bir tedavinin bulunacağına inananlardanım. Bu şekilde de aslında aynı zamanda bundan sonra gelecek nesillerin en azından %99 luk bir kısmı kırklı yaşlarının sonlarına kadar bir saç sorunu yaşamayacak ki bence yeter de artar bile. Fakat bir NW7'yi NW0'a geriletecek bir tedavi önümüzdeki 15-20 yıl içinde çıkar mı, açıkçası sanmıyorum, bir ihtimal saç ekiminde yeni bir teknik falan kullanılmaya başlanırsa belki.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sacinizi etken surmeden once temiz ve nemli tutun. Etken surmeden once plastik aralikli dişli tarakla aciyana kadar kafanizi kasiyin. Olu parcalar ve dokuntuler gider. Sonra etkeni surun, ivme artışını farkedeceksiniz.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sacinizi etken surmeden once temiz ve nemli tutun. Etken surmeden once plastik aralikli dişli tarakla aciyana kadar kafanizi kasiyin. Olu parcalar ve dokuntuler gider. Sonra etkeni surun, ivme artışını farkedeceksiniz.
    masaj zaten bu sorunları düzeltiyor deriyi bu kadar tahriş etmek bazı bünyelerde reaksiyona sebebiyet verecektir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masaj zaten bu sorunları düzeltiyor deriyi bu kadar tahriş etmek bazı bünyelerde reaksiyona sebebiyet verecektir.
    adamin kafasinda yara hassasiyet varsa zaten bulaşmasın, insan kendini tanir, bilir, masaji herkes yapiyor zaten kabul gormus bisey, yöntemi millete kalmış, etken oncesi tarak kendi nazarimda kesinlikle ivme artisi sagliyor, kaliteli uclari ince olmayan aralikli bir plastik veya bambu uclu tarakla yavas hareketlerle biraz bastirarak kaşımak canlılık ve verim sagliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Biri vardı forumda yada eski forumda kemik iliğinin saç çıkardığını söyleyen Skalpa dokunduğum zaman incecik olduğunu hissediyorum. Bunun kafatasımızın büyümesiyle ilgisi olabilir mi? Sertçe Masaj yaptığımda çıtır çutur sesler geliyor

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri vardı forumda yada eski forumda kemik iliğinin saç çıkardığını söyleyen Skalpa dokunduğum zaman incecik olduğunu hissediyorum. Bunun kafatasımızın büyümesiyle ilgisi olabilir mi? Sertçe Masaj yaptığımda çıtır çutur sesler geliyor
    kalsifikasyon/fibröz kırılması olması olası. masaj kan akışı ile scalp dokusunu kalınlaştırırken sebum kalıntılarını ve kalsifike tabakayı temizler.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çatur çutur sesler sadece bende oluyor sanıyordum
    Kalsiyum tuzlarını dağıtmakla ilgili heralde.

Saç dökülmesi saçlı derideki çoklu dejeneratif doku bozulmasıdır bu kimi durumda kalınlaşma kimi durumda incelme olarak ortaya çıkabilir ancak sertleşme neredeyse her olguda meydana gelir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    dediğiniz sesler bende de oluyor, parmağınızın eklem yeriyle saç dökülmesi yaşadığınız yere tık tık vurun, sanki kağıt ezilmesi gibi çıtır çıtır ses çıkıyor, alexandre dumas gibi tasvir ettim tom hagherty nin masaj tekniğini veya masaj videosunu paylaşabilecek kimse var mı?

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğiniz sesler bende de oluyor, parmağınızın eklem yeriyle saç dökülmesi yaşadığınız yere tık tık vurun, sanki kağıt ezilmesi gibi çıtır çıtır ses çıkıyor, alexandre dumas gibi tasvir ettim tom hagherty nin masaj tekniğini veya masaj videosunu paylaşabilecek kimse var mı?
    elimizdeki en yakın video bu tom hagerty'den onay almış. https://www.youtube.com/watch?v=uTN7DnSaKq0
    siz yine de bu masajları normal masajınıza ek olarak yapınız tek başına bir gelişme sağlamayacaktır.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Bu Konudaki Etiketler