Sayfa 1/7 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sac derisi kalinligi

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Sac derisi kalinligi

Merhabalar, uzun suredir sacimin dokuldugu yerlerde sac derisinin ince, dokulmedigi yerlerde ise daha kalin oldugunu dusunuyordum. Internetten 'how to thicken scalp' tarzi aramalar yapinca - malesef turkce birsey bulunmuyor - asagidaki siteyi buldum, benim farkettigim seyi tamamen destekler nitelikte. Teoride su iddia ediliyor: sacsiz bolgedeki ince sac derisi kalinlastirilirsa ordaki tuyler guclenebilir, olan saclar daha kalin ve guclu hale gelebilir. Bunun icinde copper peptite iceren urunler oneriliyor - Turkiye deki tek urun dermoday.

Healthy Hair Growth - Strengthen, Thicken, Lengthen from Root to Tip - Grow Hair Longer, Faster, and Stronger with Copper Peptides, Minoxdil, or Rogaine | Prevent Scalp Irritation

Bu konunun bir yan dalida ciltteki kolojen uretimini artirmak. Kolojen uretimi artincada deri daha saglikli ve daha kalin oluyormus. Copper peptide de kolojen uretimini destekliyormus.

Sac derisini kalinlastirma konusunu biraz arastirmaliyiz bence, forumda daha once gormedim bu konuyu. Dogru urunleri bulup denemeye baslayabiliriz bu tedaviyi. Su ana kadar buyuk oranda ise yaradigini dusundugumuz tedaviler cogunlukla erkeklik hormonu uzerine ve malum minoxidil. Belkide denklemdeki eksik olan sey deri sagligidir ve deriyi daha saglikli guclu ve kalin bir hale getirmek bu tedavilerin hepsini dolayli yoldan destekleyecektir.

Bu konuda deneyimi olanlari paylasim yapmaya olmayanlari ise arastirma yapmaya davet ediyorum Malesef konu hakkinda sadece ingilizce bilgiler bulabildim ben o yuzden ingilizce bilenler bakabilecek sadece, fakat onemli oldugunu dusundugunuz seyleri ingilizce bilmesenizde paylasin burdan ceviririz bir sekilde.
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Aslında derideki incelmeye ve kalsifikasyona değindik konu içlerinde ancak ana konumuz yoktu emeğin için teşekkür ederiz. Deri incelmesi durumu aslında yine androjenler, immun sistem yanıtı, inflamasyon sacayağı üzerine şekillenen bir durum yani yine yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar durumu söz konusu. Her yeni olguda acaba sebep bu mu ? denilmesinin altında yatan güdüde buradan temelleniyor yani hepsi birlikte gerçekleşiyor birini durdurduğunda diğer sebebinde etkinliği görece azalmaya başlıyor. Ancak yine de bu tür spesifik başlıkların önemi çok büyük zira sadece kollagen üretimine odaklanmamız daha yan etkisiz moleküller denememize ve sonuç almamıza sebep olabiliyor demek istediğim dht nin etkinliğini azalttığımızda saç çıkışı olmaya başlıyor ve aslında derideki kologen ve kalınlıkta artıyor ancak bu bilgiyi elde ettiğimizde kollagen enjeksiyonu ve deri gençleştirme ile dht ve androjenleri etkinliğini kaybettiğini görebiliriz. Bu konu üzerine uzun süredir kafa yoruyordum hatta özel olarakta konuşmuştuk seninle bir kaç labaratuvar malzemesi satın aldım bu nedenle bunun üzerine tam olarak eğilmiş durumdayım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Dermoday'ın sitesinden bir alıntı;

''Copper Peptide ( Tripeptide1)

Bakır Peptid . Bakır Peptit . Bakır peptidleri . AHK-Cu . GHK-Cu .GHK Copper . AHK Copper :
    Mikro ( Nanosome ) ölçekli amino asitlerin 2 bağlı bir yapıda bakır iyonları ile moleküler bağ kurarak bir araya gelmesiyle oluşan bir peptid grubudur. Toz halindedir ve rengi turkuaz mavisidir.Suda çözünebilir, farmasötik ürünlerde bu çözelti kullanılmaktadır. Phenoxyethanol %0,2 ile korunur. Bakır, demir ve çinko ile birlikte insan vücudu,enzimler ve hücresel yapı bakımından en gerekli taşıyıcı elementlerden biridir.Dokuların onarılması, saçların gelişimi ve diğer bazı biyolojik aktiviteler bakımından bakır anahtar rol oynar.Birçok bilimsel in-vivo ve in-vitro çalışması, bakır peptidlerin GHK-Cu ve AHK-Cu ( L-ananyl-L-histidyl-L-lysine-Cu+2 ) yetişkin erkeklerde terminal saç büyümesini artırdığı ve ayrıca folliküler hücre proliferasyonunu uyarıcı etki oluşturduğu gözlenmiştir.Ayrıca cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkisi bir çok bağımsız araştırmacı tarafından rapor edilen ve yine bir çok bilimsel çalışmada plesebo dan farklı sonuçları numerik olarak ölçülebilen aktiflerden biridir. Bakır peptid son derece selektif bir aktiftir ve ancak ileri teknoloji ile üretilebilmektedir.

Bakır Peptidlerinin, Copper PCA ile kimyasal bir benzerliği yoktur. Copper PCA ,cildin yüzeyinde antioxidan etkili ve üst epidermalin nemlendilmesi ile sınırlı bir aktiftir ve Bakır tuzu ( saccharomyces/ copper ferment ) olarak bilinmektedir. Bakır Peptidleri ise son derece yüksek teknoloji ürünü , cildin daha alt katmanlarının ve saç köklerinin beslenmesine ve yapılanmasına etkisi olan çok güçlü bir amino asit zinciridir.

1997 yılında bilim dünyasına sunumu yapıldıktan sonra bir çok farmasötik ürün içeriğinde Bakır Peptidleri kullanılıyor olmakla birlikte Türkiye'de ilk yüksek oranda bakır peptid içeren şampuanı ve saç serumunu yine Dermoday üretmiştir.''
    Konu saçmasaç tarafından (29.01.2016 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    saç derisi için en iyi çözüm göbek yagından kök hucre uygulamak kerastemın yaptıgıda bu

Bazı kimselerin Sığır iliği küründen fayda görmesi sanırım bu konu ile alakalı yine kemik suyunun içerdiği kollajen ile genel deri sağlığına ve saç sağlığına olumlu etkisi de gene bunun ile ilgili sanırım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    tosun hocam bu kerastem piyasaya ne zaman sürülecek yani türkiyeye ne zaman gelir bu tedavi bir bilginiz var mı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç derisi için en iyi çözüm göbek yagından kök hucre uygulamak kerastemın yaptıgıda bu
    tosun hocam bu kerastem piyasaya ne zaman sürülecek yani türkiyeye ne zaman gelir bu tedavi bir bilginiz var mı

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    pahalı bir tedavi bir zengin iş adamı getirte bilir su an 3 yerde var sitelerinde yazıyor

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pahalı bir tedavi bir zengin iş adamı getirte bilir su an 3 yerde var sitelerinde yazıyor
    Ustad hairlosstalk da 10 000 euro oldugunu yazmislar az buz da degil. Bu meblaga harbi cok yuksek ancak ise yaramali ki bu ucreti istesinler. Diger taraftan oldu da ise yaramadi birinde ne olacak .

SaçımınDoktoru Üyesi
    retinoik asit saç derisini inceltiyor ama tedavilerde kullanıyoruz ?

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler