Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
61 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Azelaik asit - Dht

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dht inhibitörü özelliği ile ilgili kaynak bulan paylaşsın millet Bu arada toz formda satın almak için internete alternatif yok mudur bunu nerede satarlar
    Minox'a 3 gr katacaksın.

Toz Formda Azelaik Asit 18 gr GittiGidiyor'da 125375474

AZELAİK ASİT 60 TL Sanalpazar.com'da (kodu:9899178)

Sanalpazardakinde açıklama kısmında DHT inhibe etme özelliğiyle bişeyler yazmışlar; ama kaynakları yok
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox'a 3 gr katacaksın.

Toz Formda Azelaik Asit 18 gr GittiGidiyor'da 125375474

AZELAİK ASİT 60 TL Sanalpazar.com'da (kodu:9899178)

Sanalpazardakinde açıklama kısmında DHT inhibe etme özelliğiyle bişeyler yazmışlar; ama kaynakları yok
    Akne için fda onayı almış yani ya dht inhibe ediyor yada antiandrojenik reseptör aktivitesi var yani bu ihtimallerden biri %99 diyebilirim. Ama daha çok ar enzimi her iki tipide inhibe ettiği yönünde bilgiler ağırlıkta.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akne için fda onayı almış yani ya dht inhibe ediyor yada antiandrojenik reseptör aktivitesi var yani bu ihtimallerden biri %99 diyebilirim. Ama daha çok ar enzimi her iki tipide inhibe ettiği yönünde bilgiler ağırlıkta.
    iyide hocam her akne ilacı dht veya anti androjenlerle ilişkilimi olması lazım. en çok kullanılan akne ilacı(tabi biraz ağır durumlarda) bildiğim kadarı ile roaccutane dir(veya eşdeğeri). bu ilaçlarında dht inhibe atme veya antiandrojenik etkisi yok diye biliyorum.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide hocam her akne ilacı dht veya anti androjenlerle ilişkilimi olması lazım. en çok kullanılan akne ilacı(tabi biraz ağır durumlarda) bildiğim kadarı ile roaccutane dir(veya eşdeğeri). bu ilaçlarında dht inhibe atme veya antiandrojenik etkisi yok diye biliyorum.
    Raccutanında anti androjen etkisi var ve androjen reseptör antagonisti olduğuna dair bilimsel çalışma okudum. İllaki her sivilce ilacı dht ile ilişkili olacak diye bir şey diyemem ama akne ve sivilce problemlerinde androjen reseptör hassaslığı yüzde vermem uygun olmasada çok çok yüksek. Zaten saç dökülmesinde o kadar süredir insanların kullanıyor ve fayda görüyor olmasınında başka açıklaması yok sanırım. Tabi ki %100 emin olmam için azelaik asit hakkında net bir çalışma olması lazım ve henüz o çalışmaya rastlamadım.

Ben azaldermden toz forma geçtim 2 haftadır kullanıyorum. Etki ayni hatta daha fazla diyebilirim. fakat 3 gr i geçirdim tahriş yapti biraz. Bende acilmamis minoxla seyrelttim biraz. Şuan için memnunum. İki isi ayni anda yapiyorum. Ve azalderm un kafa derisinde kalip kalinti birakma sorununda ortadan kalkti. Elimde Yaklasik 100 gr var.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hemşir_E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben azaldermden toz forma geçtim 2 haftadır kullanıyorum. Etki ayni hatta daha fazla diyebilirim. fakat 3 gr i geçirdim tahriş yapti biraz. Bende acilmamis minoxla seyrelttim biraz. Şuan için memnunum. İki isi ayni anda yapiyorum. Ve azalderm un kafa derisinde kalip kalinti birakma sorununda ortadan kalkti. Elimde Yaklasik 100 gr var.
    toz formu nereden temin ettiniz hocam? hastaneden mi
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

DHT hormonu, saç dökülmesi, prostat, kıllanma, deride yağlanma ve akne gibi problemleri ortaya çıkarır.Bu nedenle akne ilaclarida birebir dht ile alakalidir.

Bunu nasıl temin edebiliriz ? Gittigidiyor vs satanlar Güvenilir mi ?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hemşir_E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemsire sen bize bunu piyasadan biraz daha ucuza satsana madem 100 gram var ; )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör
    Azelaik asit kullanasım var.Azelderm kullanamıyoruz korkuyoruz dökülüyor diye şu asitin toz formunu bulup bir şekilde kullanmak lazım.Hem akne tedavisindede işe yarabilir bende.GittiGidiyor ürünleri orjinalmi güvenlimi acaba
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler