Sayfa 1/6 123 ... SonSon
52 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Jinekomasti de Çözüm (tamoxifen, novaldex)

Finasterid Jinekomasti de Çözüm (tamoxifen, novaldex)

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  image.jpg
Görüntüleme: 275
Büyüklüğü:  19.9 KB (Kilobyte)
ID:	386Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  image.jpg
Görüntüleme: 271
Büyüklüğü:  19.9 KB (Kilobyte)
ID:	387

Merhaba arkadaşlar hep saç dökülmesinde androjenlere ait reseptörleri kapatmaya çalışarak çözüm ürettik şimdi sizlere östrojen reseptörlerini kapatarak östrojenin neden olduğu etkileri azaltan bir ilaç ve etkenden söz etmek istiyorum.finasterid yada extra östrojen kullanımı sonucu jinekomasti gelişebildiği bilinen bir gerçek. Meme kanseri vakalarında durumun kontrol altına alınması için bu etken kullanılıyor ve östrojenin bağlanacağı reseptörlere bağlanarak etkinliğini azaltıyor.

Peki bu ne işe yarıyor ? Östrojen özellikle meme dokusu gibi kadınsı özelliklerin ön plana çıkmasında oldukça büyük bir role sahip ve bu hormonun baskılanması sebep olduğu jinekomasti vb yanetkileri yokediyor. Erkeklerde finasterid ve antiandrojen kullanım miktarı arttığında serum östrojen miktarınd yükselişle birlikte jinekomasti ve sexüel disfonksiyon gelişebiliyor ve bu durumda tamoxifen gibi moleküller oldukça etkili. Yanetkileri hanımlarda östrojen yokluğunda ortaya çıkan etkilerden başkası değil ve biz hanımlardaki gibi östrojene dayalı ve ona bağımlı bir metabolizmaya sahip olmadığımızdan bu bizim için çok daha kolay ve tolere edilebilir. Tabi karaciğer gibi organlarda ikincil kimyasal etkileri de var her ilaçta olduğu gibi. Fiyatı çok uygun ve hanımların doğum kontrol haplarını kullanıp korkarken şimdi olası yanetkiler ve kullanım konforu açısından durum tam tersine gibi gözüküyor Heyecanla hızlı bir şekilde konuyu açtım ve daha iyi irdeleyip herşeyi masaya yatırmaya ihtiyacımız var arkadaşalar.

Moderatör
    "jinekomasti vb" o zamanlibido kaybı testis agrısı gibi bütün yan etkilere karsı mı olacak sexüel sorunlarda artan östrojenle ve etkileriyle ilgili de bir çalısma bulmalı

Moderatör
    Final note: Normal Estradiol range for a male is 15-30 pg/ml. High Estrogen levels in males (above 30 pg/ml) blocks the production and effect of testosterone throughout the body, dampens sexuality, and increases the risk of prostate and cardiovascular disease.

http://www.hairsite.com/hair-loss-in...necomastia.htm
    Libidoyu düşürürmüş artan östrojen o zaman dht blokerle bunu almak hormonları çocukluğa mı döndürecek

Bazı bayan kullanıcılar saç dökülmesi yan etkisi bildirmişler, bunun sebebi nedir acaba biz kullanırsak aynı etkiyi görme şansımız nedir?

Alıntı punishe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı bayan kullanıcılar saç dökülmesi yan etkisi bildirmişler, bunun sebebi nedir acaba biz kullanırsak aynı etkiyi görme şansımız nedir?
    Östrojen saç çıkışı ve ömründe bayanlarda oldukça etkili bu nedenle yokluğunda sorun oluşabiliyor bizde androjen zararını önlemek yetiyor yani biz avantajlıyız bizde östrojen olmadan da olur zaten lokal kullanıyoruz scalpta östrojenden faydalanıp vücutta önüne geçmek çok iyi bir çözüm. Ayrıca göğüste lokal kullanıladabilir illa oral kullanmak gerekmiyor. Dediğim gibi biraz derinelemesine incelememiz lazım ama çok umut verici bir etken.

Moderatör
    The Effects of Estrogen on Male Fertility | Chron.com
    Öncelikle östrojen sperm ömrü için yogunluğu vs için önemliymiş fakat miktar artınca yarardan çok zararı oluyormus

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olaya farklı bir alternatif yaklaşım da yapabiliriz. Biliyorsunuz finasterid steroid vb. total testosteron miktarını artıran etkenlerin östrojeni de artırmasının sebebi aromataz enzimidir özellikle yağ dokuda bulunur.Testosteron'un östrojen'e dönüşümünü katalizler.Yani testosteron miktarı arttığında bu enzimin substratı arttığı için haliyle ürünü olan östrojen de artıyor ve bu östrojen de bahsettiğimiz yan etkilere sebep oluyor.Diyeceğim o ki,aromatazı inhibe etmek de bir başka alternatifimiz olabilir tabi önce iyi bi araştırmak gerekli ben surda bi gedik açayım sadece
    En basitinden,yağ dokusunda bulunan bir enzim olması üstünden gidersek;düzenli spor yapan ve yağ dokusu az olan kişilerde bu enzimin aktivitesinin daha az olacağı çıkarımını yapıp spora bir yeşil ışık yakalım en masumundan
    Çinko'nun aromataz enzimi inhibe ettiği iddaaları var , araştırmak lazım.Kabak çekirdeğinde hem cucurbitacin isimli 5AR inhibesi yapan bi madde var hem de tam bi çinko deposu.Yani tam 12 den vurabilir hedefi ama ben yine de çok kullanımının yan etki yapacağını düşünüyorum şu anda günlük 1 avuç çiğ kabak çekirdeği tüketirim kafi geliyor.
    Üzüm çekirdeğinin aromataz inhibitörü olduğunu da duydum ama bu çok havada bi bilgi olabilir hakkında pek bi şey bulamadım üstünkörü bi baktım internete.
    Daha çok şey bulabiliriz bu konu hakkında araştırmak lazım.Kaldı ki ben bu işi biraz daha doğal gıda takviyeleriyle yapmak isterim hap dediğimiz şey tedavi amaçlı olduğu için etkisi de yan etkisi de büyük oluyor doğal ürünler ise daha çok mevcut sağlığı koruyucu gözüyle bakabiliriz.Etkisi tabi daha az olur ama yan etkisi de (dozajı abartmadıkça) az olur.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız ketakonazolu etkileyen ve yararlılığını düşüren bir ilaç
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız ketakonazolu etkileyen ve yararlılığını düşüren bir ilaç
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2014-08-30 13_49_27-Nolvadex 20 Mg 30 Tablet - İlaç Prospektüsü.png
Görüntüleme: 294
Büyüklüğü:  33.2 KB (Kilobyte)
ID:	389

Bu da açıklaması.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jinekomasti abartili olamadikca yani belli olmayacak sekilde olursa problem yok ama belli olacak tarzdaki jinekomasti vakalarinda tek cözüm ameliyat. Zor bir operasyon degilmis bildigim kadariyla. Memeleri aldiririz is biter rahat olun beyler

Sayfa 1/6 123 ... SonSon