10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: GF Hair Care Complex- Benev

GF Hair Care Complex- Benev

Benev markasının saç dökülmesine karşı olduğunu söylediği ve ayrıca kullanımı bırakıldıktan sonra çıkan saçların dökülmediğini iddia ettiği ürün grubu var. Dün okuduğum bir gazetede reklamını görmüştüm merak ettim baktım internet siteleri de mevcut ancak içeriğinde kullanılan maddelerin isimleri kodlama usulü ya da kimyasal terimler bilmediğim için belki miracle bey ya da kimya ile uğraşan diğer arkadaşlar bu konuda bize yardımcı olabilir.
    İçeriği sağlam mıdır, kullanan ya da duyan var mı bilmem belki de diğer piyasa ürünleriyle aynı şeydir ama saçlar çıktıktan sonra ilaç kullanımı bırakılınca tekrar dökülme olmaması iddiası ilgimi çekti ne dersiniz kullanmaya değer mi ?
    Bu arada fiyatı 1500-2000 TL civarında.

Benev
    Konu halilah tarafından (01.03.2016 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Yok mu hiç duyan bir tek ben mi gördüm duydum bunu IGF-1 ile ilgili ve serumu bıraktıktan sonra da dökülme yaşanmadığını iddia eden bir serum bu yok mu denemek isteyen ?
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    dunya aya kalkardı bunu basarsalar ınandırıcı degıl denek sonucları paylasınlar bakarız

SaçımınDoktoru Üyesi
    » Products – GF Complex burada fotoğraflar var sayfanın sonunda iki adet

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç arastrmak lazım

Yeni Üye
    fotoğraflar gerçekse baya iyi görünüyor

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000 tl olunca genetik yatkınlığı mı değiştiriyormuş? Hiç inandırıcı değil maalesef
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yeni bir dolandırma taktiğine benziyor.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benev Pure Titanium Dioxide Sunscreen SPF 30 Serum
    Benev Retinol Vitamin A Cream
    Benev Salicylic Acid Exfoliator %30
    Benev BHA Exfoliator Salicylic

Bakıyım ne var ne yok ürünlerde dedim. İçerik olarak pek bir şeye ulaşamadım ancak isim olarak forumda konuşulan şeyleri gördüm. Salisilik asit ve titanyum dioksit forum ilk açıldığında çok üzerinde durulmuştu. Retinol dediği de bildiğin A vitamini, biz bunun başka bir halini kullanıyoruz zaten retinoik asit olarak acnelys ile.

It contains human fibroblast media with growth factors selected specifically for the skin of the scalp and honeysuckle extract to provide protection against cellular injury and support for vascular homeostasis.
    Tamamı için; Patients Report 42% Improvement in Hair Growth with New BENEV® Solution | DermProducts

Şurada da fibroblasttan bahsediyor ki bunu yine A vitamini ve dermaroller ile sağlayabiliyoruz. Finasteride ve minoxidil kadar yan etkisi olmadığı söyleniyor, ki bu normaldir içeriğinde büyüme faktörü, a vitamin türevi ve fibroblastları arttırıcı başka maddeler var muhtemelen.

It is appropriate for both men and women with hair loss conditions, including male pattern balding, premature thinning, post-menopausal thinning, and hair loss due to medications.
    Ha bir de şu paragraf dikkatimi çekti genetik saç dökülmesi de dahil diyor. Yani bir laf cambazlığı var burada, saç kayıplarında fayda sağlıyor diyor genetikte de dahil diye ekliyor.

Yani ben buradan şunu anladım. Diyor ki saç büyümesi ve oluşumunu sağlıyor bu hatta genetik saç dökülmesinde bile.

Yalnız bizim kullandığımız dermaroller, retinoik asit, ketakonazol gibi etken maddelerde saç oluşumunu sağlıyor ve yan etkisiz tedaviler. "Sen bunlardan ne bekliyorsan, Benev'den de onu bekle"yi anladım.

Bir küçük anekdot daha o paylaşılan fotoğraflarda male pattern hair loss demiyor "Thinning hair, brittle hair, loss of hair" olarak tanımlanıyor."

O yüzden çok inandırıcı gelmedi bana, faydası olur ama dediğim gibi dermarollerden ne bekliyorsan bundan da onu bekle.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    ıyıde kardesım 2bın tl nedır yav neymıs bu kullandıkları ve tek denek olmaz yemezler adam gıbı gelsınler ucuzlar bı ıkı aya alırız dert etmeyın