Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
49 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 19 Yaşından İtibaren Fotoğraflı Tedavi Günlüğüm (temel tedavi: masaj)

Alıntı Ceri96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Tedavime bende kremleri eklemek istiyorum da ketoral kremi ne kadar sürüyoruz şakaklara
    Hocam ben ketorali her şakağa nohut tanesi kadar sürüyorum, saçları iyice geriye itip saçların başladığı yerin civarına yediriyorum iyice elimle. Azeldermi de aynı şekilde mercimek kadar sürüyorum, ayrıca azeldermi çok az orta bölgelere de diplere sürmeye çalışıyorum parmak uçlarıma sürerek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alpecin losyon nasıl abi güzel bişeye benziyor gibi geldi. Memnun musun yararını gördün mü ?

Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpecin losyon nasıl abi güzel bişeye benziyor gibi geldi. Memnun musun yararını gördün mü ?
    Abi kullanmaya başlayalı daha az oldu ve ben genel çok sorun yaşamadığım için çok net bir şey söyleyemiyorum. Ama saça sürünce çok güzel bir ferahlık hissi veriyor ve nu his bi 4-5 dk sürüyor, sürdükten sonra da saça şekil vermemi sağlıyor ve daha kalın gösteriyor sanırım saçları. Arkadaşlarım kullanıyordu o yüzden başladım şu an için memnunum. Bu arada diğer tedaviler için önerin varsa söyleyebilirsin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dokuldudokulecek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kullanmaya başlayalı daha az oldu ve ben genel çok sorun yaşamadığım için çok net bir şey söyleyemiyorum. Ama saça sürünce çok güzel bir ferahlık hissi veriyor ve nu his bi 4-5 dk sürüyor, sürdükten sonra da saça şekil vermemi sağlıyor ve daha kalın gösteriyor sanırım saçları. Arkadaşlarım kullanıyordu o yüzden başladım şu an için memnunum. Bu arada diğer tedaviler için önerin varsa söyleyebilirsin
    Abi senin dökülmen agresif değil hatta saçların çok iyi durumda. Yapacak pek bir şey yok aslında şakaklar için ketoral krem kullanıyormuşsun zaten. Hint yağı emu yağı ve hindistan cevizi yağı da ekle tedavine 2 günde 1 akşamları 3-5 saat arası sür kafanda kalsın. Onun harici dökülmen agresifleşirse cellegance losyona başlayabilirsin onun harici pek bir ieye gerek yok şuan bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Vertexte açılma mı var Hocam naptın ya arkadaşın saçlarda hiçbir şey yok mis gibi saçı var.Ağır tedaviye girmene gerek yok dostum.Tedavine ısırgan,karanfil falanda ekle.Etkisini görürsün muhtemelen.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vertexte açılma mı var Hocam naptın ya arkadaşın saçlarda hiçbir şey yok mis gibi saçı var.Ağır tedaviye girmene gerek yok dostum.Tedavine ısırgan,karanfil falanda ekle.Etkisini görürsün muhtemelen.
    Açılma dediysem kocaman bişey demedim ki yanılıyor olabilirim ama var gibi. Arkadaşın agresif bir tedavi uygulamasına bende karşıyım dediğim loslyonla başlarsa sürece göre başka tedaviler deneyebilir. Ben saç dökülemsinde en büyük yıkımı 22-23 yaşları arasında yaşadım ne zaman geleceği belli olmuyor ama bu arkadaş şanslı bende o zamanlar diğer herkes gibi saç dökülmesinde yapacak birşey yok diye biliyordum

Abi senin dökülmen agresif değil hatta saçların çok iyi durumda. Yapacak pek bir şey yok aslında şakaklar için ketoral krem kullanıyormuşsun zaten. Hint yağı emu yağı ve hindistan cevizi yağı da ekle tedavine 2 günde 1 akşamları 3-5 saat arası sür kafanda kalsın. Onun harici dökülmen agresifleşirse cellegance losyona başlayabilirsin onun harici pek bir ieye gerek yok şuan bence.
    Çok sağol abi, emu yağını bulmak biraz zor sanırım onu bulamadım hiç. Hindistan cevizi ve hint yağı mı kullanayım dersin, yoksa bu yakı otu losyonu falan mı kullanayım?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok sağol abi, emu yağını bulmak biraz zor sanırım onu bulamadım hiç. Hindistan cevizi ve hint yağı mı kullanayım dersin, yoksa bu yakı otu losyonu falan mı kullanayım?
    Abi ikisini de kullan bana kalırsa. Bir gün yakı otu+nane çayı bir gün hint+hindistan cevizi yağı saçların canlanır. Ben kullanmadım ama yakı otu+nane çayını sürmek baya durduruyor diyorlar dökülmeyi. Bir her gün bir sıkıntın yoksa eğer böbreklerinde vs. 2-3 bardak yeşil çay iç çok iyi gelir.

Abi ikisini de kullan bana kalırsa. Bir gün yakı otu+nane çayı bir gün hint+hindistan cevizi yağı saçların canlanır. Ben kullanmadım ama yakı otu+nane çayını sürmek baya durduruyor diyorlar dökülmeyi. Bir her gün bir sıkıntın yoksa eğer böbreklerinde vs. 2-3 bardak yeşil çay iç çok iyi gelir.
    Hocam ben biraz baktım da, yakı+ısırgan ı çok önermişler ama yorumlar hep çok eski. Daha iyi takip etmişsinizdir diye düşünerek soruyorum yakı+ısırgan mı yapayım yakı+nane mi ve de alkollü losyon mu yoksa günlük demleme şeklinde mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam ben biraz baktım da, yakı+ısırgan ı çok önermişler ama yorumlar hep çok eski. Daha iyi takip etmişsinizdir diye düşünerek soruyorum yakı+ısırgan mı yapayım yakı+nane mi ve de alkollü losyon mu yoksa günlük demleme şeklinde mi?
    Yapabiliyorsan yakı+ısırgan+nane yap ama yoksa yakı+nane daha iyi olabilir. Yakı+nane alkol içinde homojen çözünüyor mu bu önemli. Eğer öyle oluyorsa alkolle daha iyi verim alırsın çünkü taşıyıcı görevi görür ama alkolün oranını iyi ayarlayamazsan da alkol saçına zarar verir. O yüzden günlük demleme şeklinde dene bana kalırsa her türlü ciltten emiliyor zaten. Bir süre kullan gözlemle yoksa değiştirirsin.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon