10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Daflon'un saç dökülmesine bir etkisi var mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi

Daflon'un saç dökülmesine bir etkisi var mı ?

Az önce yanlış yerde konu açtım sanırım, tekrardan buraya yazıyorum.

Merhaba, arkadaşlar ben 1 ay önce cildimde çıkan kırmızı bir noktadan dolayı cildiyeye gittim.

Doktor damar çatlağı var diyerek bana Daflon ve b12 iğnesi verdi. Sabah akşam düzenli olarak daflon kullanıyorum.

Olay buradan sonra başlıyor, son 1 ayda tepe bölgemdeki seyreklik neredeyse kapanma noktasına geldi. Özellikle bunu son günlerde fark etmeye başladım. Sadece tepe bölgesi, ön taraflar aynı durumda.

Yaklaşık 3 aydır miracle + minox kullanıyorum fakat olay daflonu aldıktan sonra oldu sanki yani tepe bölgesindeki artış.

Damar çatlağı ile ilgili olarak acaba diyorum saç diplerine kan akışını mı sağlıyor bu ilaç.

Siz ne dersiniz. Selamlar.

Etkin madde:

Her bir film kaplı tablette 500 mg; saflaştırılmış mikronize flavonoid fraksiyonu bulunmaktadır. Bir fraksiyon,
    Diosmin..........................450 mg
    Hesperidin.................... 50 mg
    şeklinde ifade edilen flavanoid fraksiyonlarına eşdeğerdir.
    Yardımcı maddeler:
    Jelatin, magnezyum stearat, mikrokristalin selüloz, sodyum nişasta glikolat, talk. Gliserol, makrogol 6000, magnezyum stearat, kırmızı demir oksit, sodyum lauril sülfat, titanyum dioksit, sarı demir oksit, Metilhidroksipropil selüloz.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginç bir olay. Ilaci kullanmaya devam ediyor musunuz?

Fotograf koyabilir misiniz? Bahsettiğiniz gibi bir etki gösterdiyse mutlaka araştırılmalı.
    Konu saçmasaç tarafından (10.03.2016 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçımın eski hali için bir foto yok maalesef. Yenisini koysam pek bir şey anlaşılmaz.

İlacı bir aydır kullanıyorum.

Bilmiyorum onun mu etkisi var. Sadece tepede oldu bu olay, önler eskisi gibi seyrek devam etmekte.

İlacın içeriğini yukarıya yazdım, anlayan arkadaşlar için bir fikir çıkabilir.

Sonuçta damarla alakalı bir ilaç, kan akışı filan mı oldu acaba.

pejocu
    Guest
    bence kulandığınız saç ilaçları fayda etmiştir tamda o ilaçların saçları biraz toparlayacağı süre kullanmışsınız zaten

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pejocu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kulandığınız saç ilaçları fayda etmiştir tamda o ilaçların saçları biraz toparlayacağı süre kullanmışsınız zaten
    Olabilir, bilemiyorum. Ama ön tarafımda seyrelme var gibi miracle oralarda pek işe yaramadı bende. Saçımda çok uzadı aslında, tepedeki kapanma ondan mı kaynaklı yanılıyor da olabilirim.

İlacın damarla alakalı olması sebebiyle dikkatimi çekti benim, ileride bakalım ne olacak. Etken maddelerde göze çarpan bir şeyler yok sanırım.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam tersi olması lazım aslında, diosmin aklımda kaldığı kadarıyla pge'yi inhibe ediyordu sanırım.(emin değilim)
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diosmin etken maddesiyle oluşturulan şampuan var sayfayı türkçeye çevirdiğimde önemli bir yazı gördüm; Diosmin saç folikülünün daralma ve kan damarlarının salınmasına neden olur. Bunun bir sonucu olarak, artan kan akışı daha fazla besin, saç kök hücre sağlanmaktadır, yani meydana gelir. Sonra saç güçleniyor ve miktarı artar.

Link: http://www.activenaturalcollagen.com...-shampoo/c1wzd

Faydası var gibi

Özelden bir arkadaş paylasmamı istedi. Buyrun belki işinize yarayabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diosmin etken maddesiyle oluşturulan şampuan var sayfayı türkçeye çevirdiğimde önemli bir yazı gördüm; Diosmin saç folikülünün daralma ve kan damarlarının salınmasına neden olur. Bunun bir sonucu olarak, artan kan akışı daha fazla besin, saç kök hücre sağlanmaktadır, yani meydana gelir. Sonra saç güçleniyor ve miktarı artar.

Link: http://www.activenaturalcollagen.com...-shampoo/c1wzd

Faydası var gibi

Özelden bir arkadaş paylasmamı istedi. Buyrun belki işinize yarayabilir.
    Çok iyi o zaman

Ön bölgemde ise seyreklik arttı gibi. Sadece tepe bölgesinde bir etki hissediyorum. İlaç kaynaklı da olabilir, saç uzaması da sebep olmuş olabilir.

Bu arada link adresi eksik çıkıyor bende.