Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: oral dutasteride dozaj ayarlama

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutasteride oral kullananlar.doz ayarlama konusunda 0.1 mg kullanabilirsiniz.madem kesin kararlisiniz oral kullanmaya. 0.1 mg dut. 5 mg finasa gore daha etkili bulunmuş.
    Peki 0.1 mg nasıl mi alirim.
    Cevap: sizler icin deney yaptim.ve bir adet dut kapsülü küçük bir kaba boşalttım.elimden geldigince tüm etkeni sıktım iyice..sonra yine iyice şırıngaya cektim.cok az bir sıvı oldu. Farzedinki minoxu bir kere fıslamışız gibi.yani 0.20 ml kadardi. Sonra cektigim bu dutu cok hafif hafif sıkım yaparak ignenin ucundan damlalarin oluşup kendiliginden düşerek toplamda 35 damla saydim.. Düz mantıkla yine kendiliginde hafif sıkarak düşecek şekilde yaparak 7 damla az bir miktar suya damlatarak icerseniz 0.1 mg alırsınız..bu şekilde 5 günde 0.5mg almis olursunuz..icin kullanin demiyorum.ama 0.5 yüksek doz oldugunu düşünüp icinde şüphe olanlar karar sizlere kalmış.ben tecrubemi sizlerle paylaştım.
    anladım hocam gayet faydalı. ancak günlük dozajdan ziyade, benim merak ettiğim ilacın yarılanma ömrünün uzun olması sebebiyle kaç günde bir almak gerektiği? 3-5 hafta sürüyor yarılanması. her gün almaya gerek var mı? finasterid için bakarsak 6-8 saat diyor ve günde 1 kullanılıyor. 3-5 haftada yarılanan ilacı ne kadar sürede bir almak lazım? ben şu an haftada 1 alıyorum. ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım hocam gayet faydalı. ancak günlük dozajdan ziyade, benim merak ettiğim ilacın yarılanma ömrünün uzun olması sebebiyle kaç günde bir almak gerektiği? 3-5 hafta sürüyor yarılanması. her gün almaya gerek var mı? finasterid için bakarsak 6-8 saat diyor ve günde 1 kullanılıyor. 3-5 haftada yarılanan ilacı ne kadar sürede bir almak lazım? ben şu an haftada 1 alıyorum. ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.
    Şunu tekrarlamak isterim. Yarı ömür durumu ilacin serumda veya diğer tabirle vucutta kalma süresi. Fin vucutta 6-8 saat icinde atılır diye düşünuyorum. Dut ise dediginiz gibi 3-5 hafta sonra vucuttan atılır.yani etkisi 3 yada 5 hafta devam ediyor anlaminda değil.eger öyle olsaydi prostat hastalari bile 2-3 haftada bir kullanirdi.ve yine öyle olsaydi muhakkak deneylerde ortaya cikacakti..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu tekrarlamak isterim. Yarı ömür durumu ilacin serumda veya diğer tabirle vucutta kalma süresi. Fin vucutta 6-8 saat icinde atılır diye düşünuyorum. Dut ise dediginiz gibi 3-5 hafta sonra vucuttan atılır.yani etkisi 3 yada 5 hafta devam ediyor anlaminda değil.eger öyle olsaydi prostat hastalari bile 2-3 haftada bir kullanirdi.ve yine öyle olsaydi muhakkak deneylerde ortaya cikacakti..
    peki yarı ömür ve etki arasında korelasyon var mı? siz ne şekilde kullanım tavsiye edersiniz?

Yeni Üye
    2.5 mg/gün'e kadar çıkılabileceğini düşünüyorum.

Aşağıda konu ile ilgili bir araştırma var, incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.bernsteinmedical.com/reso...s-finasteride/

Kandaki DHT baskılama oranı 0.5 mg dutasterid ile %92 iken, 2.5 mg dutasterid ile %96'ya çıkmış (yani sadece %4 değişmiş). Fakat scalp DHT üzerinde değişiklik muazzam, 0.5 mg scalp DHT'nin %49'unu baskılarken 2.5 mg'ın %79'unu baskıladığı gösterilmiş.

6 aylık çalışma sonucunda 0.1 mg dutasterid = 5 mg finas etkisi verir iken, 2.5 mg'ın 0.5'e üstün olduğu da gözlenmiş.

Tabiki yan etkiler de artmış. Dikkatli olmak gerek. Fakat 0.1 mg ile 0.5 mg arasında ciddi fark var, 0.1 kullanan arkadaşlar istediği etkiyi alamayabilirler. Hatta 0.1 dut ile 5 mg finas arasında kalınacaksa finasterid alınabilir, sadece tip2'yi baskıladığından ötürü. Daha hedefe odaklı. Dutasterid atom bombası gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oral ilac kullanmak bana pekte mantikli gelmiyor ben duyas kullandm zamannda testoyu arttirdi on kismi tamamiyla qotrdu gercekten oral ilac aldiqimanpisman oldm, oral ilac androjen resepteronu arttirio saclarda andrjene dayaniksizsa baya baya sac dokuyor, bence oral ilac almaktansa aandrojen hassaiyetini onleeyici tedavi uygulamak daha mantikli...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Topikal spiro kullann arkadaslar birakin oral ilaci spiro cokta etkili

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı gmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 mg/gün'e kadar çıkılabileceğini düşünüyorum.

Aşağıda konu ile ilgili bir araştırma var, incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.bernsteinmedical.com/reso...s-finasteride/

Kandaki DHT baskılama oranı 0.5 mg dutasterid ile %92 iken, 2.5 mg dutasterid ile %96'ya çıkmış (yani sadece %4 değişmiş). Fakat scalp DHT üzerinde değişiklik muazzam, 0.5 mg scalp DHT'nin %49'unu baskılarken 2.5 mg'ın %79'unu baskıladığı gösterilmiş.

6 aylık çalışma sonucunda 0.1 mg dutasterid = 5 mg finas etkisi verir iken, 2.5 mg'ın 0.5'e üstün olduğu da gözlenmiş.

Tabiki yan etkiler de artmış. Dikkatli olmak gerek. Fakat 0.1 mg ile 0.5 mg arasında ciddi fark var, 0.1 kullanan arkadaşlar istediği etkiyi alamayabilirler. Hatta 0.1 dut ile 5 mg finas arasında kalınacaksa finasterid alınabilir, sadece tip2'yi baskıladığından ötürü. Daha hedefe odaklı. Dutasterid atom bombası gibi.
    bu ilacın etkisi vücuduma aldığım dutasteride ile alakalı ise, 3 hafta sonra da vücudumdaki dutasın miktarı en fazla yarı yarıya azalacaksa (0.5mg için 0.25'e düşecek) her gün dut kullanmanın mantığını hala anlamadım ben? kaçırdığım bir nokta mı var acaba?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki yarı ömür ve etki arasında korelasyon var mı? siz ne şekilde kullanım tavsiye edersiniz?
    Kullanılacak ise günlük doz mantıklı.tabi takdir kullanacaklara kalmış.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ilacın etkisi vücuduma aldığım dutasteride ile alakalı ise, 3 hafta sonra da vücudumdaki dutasın miktarı en fazla yarı yarıya azalacaksa (0.5mg için 0.25'e düşecek) her gün dut kullanmanın mantığını hala anlamadım ben? kaçırdığım bir nokta mı var acaba?
    Biyoyararlılık diye bir şey var.

O yarılanma süresi etken maddenin tamamen vücuttan atıldığı süre. Sen 0,5mg dut alıyorsun diye bunun hepsinin kullanıldığını mı düşünüyorsun?

Bir kısmı vücut tarafından emilmiyor bile doğrudan atılıyor, bir kısmı görevini yapıyor ar enzimlerini inhibe ediyor ve eliminasyon için karaciğer, böbrek...vs. gibi yerlerden geçiyor.

Ayrıca ar enzimi vücutta sürekli üretiliyor.

100br'lik enzim yok vücutta, sürekli bir üretim hali var. Bu üretileni de inhibe etmek için sürekli almalısn
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234